Copenhagen Open 2024 - WRC E-godkendt • Hvidovre Stadion • Hvidovre
15-16 jun., 2024
Arrangør: Hvidovre AM •
Info side
•
100 meter • Indl. • Mænd senior • Lørdag kl. 15:36
Antal heats: 6 • Til næste runde: 100 • Q: 0 • q: 100
# | Q | Resultat | Navn | Team | 1/1000 | |
---|---|---|---|---|---|---|
HEAT 1 • w:-0.4 | ||||||
5 | PB | q | 10.94 | Sophus Emil Ramsgaard Jensen -06 | Sparta | |
12 | PB | q | 11.11 | Frederik Dahl Larsen -06 | Frederiksberg IF | |
31 | q | 11.55 | Daniel Nielsen -09 | Greve Atletik | ||
34 | PB | q | 11.64 | Tobias Lykke Nørgaard -06 | Sparta | |
41 | q | 12.30 | Lucas Wybrandt -01 | Trongårdens IF | ||
42 | PB | q | 12.44 | Mikkel Panduro Johansson -06 | Helsingør IF | |
HEAT 2 • w:-0.6 | ||||||
7 | PB | q | 11.05 | Zacharias Albert Gustafsen -04 | Helsingør IF | |
17 | PB | q | 11.19 | Eric Segnon -06 (SWE) | SWE-Malmö AI | |
23 | SB | q | 11.28 | Asger Østerby -97 | Aalborg AM | |
26 | PB | q | 11.34 | Philip Harbo -06 | Frederiksberg IF | |
33 | PB | q | 11.61 | Sebastian Tvillinggaard -06 | Københavns IF | |
35 | q | 11.70 | Christian Madsen Bordignon -05 | Helsingør IF | ||
40 | q | 11.99 | Kristoffer Bonde Pedersen -91 | Københavns IF | ||
HEAT 3 • w:-1.6 | ||||||
3 | q | 10.90 | Michael Miller -00 (GBR) | GBR-Herne Hill | ||
19 | PB | q | 11.23 | Adam Skytte -06 | Københavns IF | |
32 | q | 11.57 | Mats Albertz -04 (GER) | GER-USC Mainz | ||
36 | q | 11.84 | Andreas Bardram -99 | Københavns IF | .832 | |
37 | q | 11.84 | Toke Gotthardsen -94 | Bagsværd AC | .840 | |
38 | q | 11.90 | Sebastian Valentin Buschardt -97 | Københavns IF | ||
39 | q | 11.92 | Viktor Sigge Greifenstein -06 | Hvidovre AM | ||
43 | q | 12.49 | Emeric Petit -03 (FRA) | Aalborg AM | ||
HEAT 4 • w:-1.8 | ||||||
4 | q | 10.91 | Emil Frænde -00 | Sparta | ||
8 | q | 11.06 | Victor Kiplagat Kondrup -02 | Sparta | ||
13 | SB | q | 11.12 | Sofus Peter Lassen -03 | Sparta | |
14 | q | 11.13 | Christian Andersson -06 | Greve Atletik | ||
15 | q | 11.15 | Neloo Falck -03 | Københavns IF | ||
20 | q | 11.24 | Nino Kusljic -08 (SWE) | SWE-Malmö AI | ||
22 | q | 11.27 | Jacob Vejgaard Laustsen -04 | Esbjerg AM | ||
HEAT 5 • w:-1.9 | ||||||
1 | q | 10.81 | Thomas Jones -01 (SWE) | SWE-Malmö AI | .809 | |
2 | q | 10.82 | Eiri Jógvansson Glerfoss -05 | FOR-Bragdið | .812 | |
11 | q | 11.07 | Noah Karlberg -05 (SWE) | SWE-Malmö AI | ||
18 | q | 11.20 | Vesselin Jivkov -01 (BUL) | BUL-Bulgaria | ||
23 | q | 11.28 | Filip Aligrudic -04 | Københavns IF | ||
28 | q | 11.41 | Peter Rasmussen -98 | Odense Atletik | ||
30 | q | 11.43 | Emil Cimander -06 (SWE) | SWE-Malmö AI | ||
HEAT 6 • w:-2.1 | ||||||
6 | q | 11.03 | Kasper Andersson -97 | Greve Atletik | ||
9 | q | 11.06 | Carl Lund Larsen -05 | Vejle IF | .055 | |
9 | q | 11.06 | Simon Larsen -05 | Esbjerg AM | .055 | |
16 | q | 11.16 | Hans Christian Dirch Corlin -05 | Sparta | ||
20 | q | 11.24 | Tristan Rønn Poulsen -05 | Aarhus 1900 | ||
25 | q | 11.33 | Ivano Bevanda -07 (SWE) | SWE-Malmö AI | ||
27 | q | 11.37 | Tobias Andersson -02 | Greve Atletik | ||
29 | q | 11.42 | Rasmus Søsted Andersen -02 | Odense Atletik |
# | Q | Resultat | Navn | Team | 1/1000 | |
---|---|---|---|---|---|---|
1 | q | 10.81 | Thomas Jones -01 (SWE) | SWE-Malmö AI | .809 | |
2 | q | 10.82 | Eiri Jógvansson Glerfoss -05 | FOR-Bragdið | .812 | |
3 | q | 10.90 | Michael Miller -00 (GBR) | GBR-Herne Hill | ||
4 | q | 10.91 | Emil Frænde -00 | Sparta | ||
5 | PB | q | 10.94 | Sophus Emil Ramsgaard Jensen -06 | Sparta | |
6 | q | 11.03 | Kasper Andersson -97 | Greve Atletik | ||
7 | PB | q | 11.05 | Zacharias Albert Gustafsen -04 | Helsingør IF | |
8 | q | 11.06 | Victor Kiplagat Kondrup -02 | Sparta | ||
9 | q | 11.06 | Carl Lund Larsen -05 | Vejle IF | .055 | |
9 | q | 11.06 | Simon Larsen -05 | Esbjerg AM | .055 | |
11 | q | 11.07 | Noah Karlberg -05 (SWE) | SWE-Malmö AI | ||
12 | PB | q | 11.11 | Frederik Dahl Larsen -06 | Frederiksberg IF | |
13 | SB | q | 11.12 | Sofus Peter Lassen -03 | Sparta | |
14 | q | 11.13 | Christian Andersson -06 | Greve Atletik | ||
15 | q | 11.15 | Neloo Falck -03 | Københavns IF | ||
16 | q | 11.16 | Hans Christian Dirch Corlin -05 | Sparta | ||
17 | PB | q | 11.19 | Eric Segnon -06 (SWE) | SWE-Malmö AI | |
18 | q | 11.20 | Vesselin Jivkov -01 (BUL) | BUL-Bulgaria | ||
19 | PB | q | 11.23 | Adam Skytte -06 | Københavns IF | |
20 | q | 11.24 | Nino Kusljic -08 (SWE) | SWE-Malmö AI | ||
20 | q | 11.24 | Tristan Rønn Poulsen -05 | Aarhus 1900 | ||
22 | q | 11.27 | Jacob Vejgaard Laustsen -04 | Esbjerg AM | ||
23 | SB | q | 11.28 | Asger Østerby -97 | Aalborg AM | |
23 | q | 11.28 | Filip Aligrudic -04 | Københavns IF | ||
25 | q | 11.33 | Ivano Bevanda -07 (SWE) | SWE-Malmö AI | ||
26 | PB | q | 11.34 | Philip Harbo -06 | Frederiksberg IF | |
27 | q | 11.37 | Tobias Andersson -02 | Greve Atletik | ||
28 | q | 11.41 | Peter Rasmussen -98 | Odense Atletik | ||
29 | q | 11.42 | Rasmus Søsted Andersen -02 | Odense Atletik | ||
30 | q | 11.43 | Emil Cimander -06 (SWE) | SWE-Malmö AI | ||
31 | q | 11.55 | Daniel Nielsen -09 | Greve Atletik | ||
32 | q | 11.57 | Mats Albertz -04 (GER) | GER-USC Mainz | ||
33 | PB | q | 11.61 | Sebastian Tvillinggaard -06 | Københavns IF | |
34 | PB | q | 11.64 | Tobias Lykke Nørgaard -06 | Sparta | |
35 | q | 11.70 | Christian Madsen Bordignon -05 | Helsingør IF | ||
36 | q | 11.84 | Andreas Bardram -99 | Københavns IF | .832 | |
37 | q | 11.84 | Toke Gotthardsen -94 | Bagsværd AC | .840 | |
38 | q | 11.90 | Sebastian Valentin Buschardt -97 | Københavns IF | ||
39 | q | 11.92 | Viktor Sigge Greifenstein -06 | Hvidovre AM | ||
40 | q | 11.99 | Kristoffer Bonde Pedersen -91 | Københavns IF | ||
41 | q | 12.30 | Lucas Wybrandt -01 | Trongårdens IF | ||
42 | PB | q | 12.44 | Mikkel Panduro Johansson -06 | Helsingør IF | |
43 | q | 12.49 | Emeric Petit -03 (FRA) | Aalborg AM |
# | Q | Navn | Team | BibNo | PB | SB | |
---|---|---|---|---|---|---|---|
HEAT 1 | |||||||
1 | 10.70 | DNS | Sebastian Abildgaard Glyb -05✗ 🔗 | Holte Atletik | 184 | 10.70 | 10.70 |
2 | 12.11 | Lucas Wybrandt -01✗ 🔗 | Trongårdens IF | 590 | 12.11 | ||
3 | DNS | Enzo Madden -98 (FRA)✗ | FRA-France | 78 | |||
4 | 11.26 | Frederik Dahl Larsen -06✗ 🔗 | Frederiksberg IF | 91 | 11.26 | 11.39 | |
5 | 11.68 | Tobias Lykke Nørgaard -06✗ 🔗 | Sparta | 568 | 11.68 | 11.68 | |
6 | 12.48 | Mikkel Panduro Johansson -06✗ 🔗 | Helsingør IF | 152 | 12.48 | 12.48 | |
7 | 11.13 | Sophus Emil Ramsgaard Jensen -06✗ 🔗 | Sparta | 562 | 11.13 | 11.38 | |
8 | 11.36 | Daniel Nielsen -09✗ 🔗 | Greve Atletik | 128 | 11.36 | 11.39 | |
HEAT 2 | |||||||
2 | 11.29 | Eric Segnon -06 (SWE)✗ 🔗 | SWE-Malmö AI | 375 | 11.29 | 11.29 | |
3 | 11.83 | Sebastian Tvillinggaard -06✗ 🔗 | Københavns IF | 329 | 11.83 | 11.83 | |
4 | Christian Madsen Bordignon -05✗ 🔗 | Helsingør IF | 149 | ||||
5 | 11.23 | Asger Østerby -97✗ 🔗 | Aalborg AM | 604 | 11.23 | 11.75 | |
6 | 11.61 | Kristoffer Bonde Pedersen -91✗ 🔗 | Københavns IF | 671 | 11.61 | ||
7 | 12.22 | Philip Harbo -06✗ 🔗 | Frederiksberg IF | 108 | 12.22 | 12.22 | |
8 | 11.09 | Zacharias Albert Gustafsen -04✗ 🔗 | Helsingør IF | 153 | 11.09 | 11.09 | |
HEAT 3 | |||||||
1 | 10.54 | Michael Miller -00 (GBR)✗ 🔗 | GBR-Herne Hill | 658 | 10.54 | 10.66 | |
2 | Mats Albertz -04 (GER)✗ | GER-USC Mainz | 691 | ||||
3 | 11.27 | Toke Gotthardsen -94✗ 🔗 | Bagsværd AC | 49 | 11.27 | 11.75 | |
4 | 11.73 | Viktor Sigge Greifenstein -06✗ 🔗 | Hvidovre AM | 221 | 11.73 | 11.81 | |
5 | Andreas Bardram -99✗ | Københavns IF | 288 | ||||
6 | 11.21 | Sebastian Valentin Buschardt -97✗ 🔗 | Københavns IF | 330 | 11.21 | 11.51 | |
7 | 11.50 | Adam Skytte -06✗ 🔗 | Københavns IF | 284 | 11.50 | ||
8 | 12.13 | Emeric Petit -03 (FRA)✗ 🔗 | Aalborg AM | 606 | 12.13 | 12.13 | |
HEAT 4 | |||||||
1 | 10.70 | Victor Kiplagat Kondrup -02✗ 🔗 | Sparta | 573 | 10.70 | 10.89 | |
2 | 11.03 | Nino Kusljic -08 (SWE)✗ 🔗 | SWE-Malmö AI | 390 | 11.03 | 11.03 | |
3 | 10.87 | Christian Andersson -06✗ 🔗 | Greve Atletik | 127 | 10.87 | 10.96 | |
4 | 10.60 | DNS | Frederik Andersson -01✗ 🔗 | Greve Atletik | 130 | 10.60 | 30.62 |
5 | 10.95 | Jacob Vejgaard Laustsen -04✗ 🔗 | Esbjerg AM | 74 | 10.95 | 11.15 | |
6 | 10.46 | Emil Frænde -00✗ 🔗 | Sparta | 476 | 10.46 | 10.62 | |
7 | 10.77 | Sofus Peter Lassen -03✗ 🔗 | Sparta | 561 | 10.77 | 11.14 | |
8 | 10.92 | Neloo Falck -03✗ 🔗 | Københavns IF | 324 | 10.92 | 11.03 | |
HEAT 5 | |||||||
1 | 10.91 | Peter Rasmussen -98✗ 🔗 | Odense Atletik | 409 | 10.91 | 11.11 | |
2 | 10.62 | Vesselin Jivkov -01 (BUL)✗ 🔗 | BUL-Bulgaria | 646 | 10.62 | ||
3 | 10.96 | Filip Aligrudic -04✗ 🔗 | Københavns IF | 302 | 10.96 | 10.96 | |
4 | 10.58 | Eiri Jógvansson Glerfoss -05✗ 🔗 | FOR-Bragdið | 66 | 10.58 | 10.60 | |
6 | 10.93 | Emil Cimander -06 (SWE)✗ 🔗 | SWE-Malmö AI | 374 | 10.93 | 11.02 | |
7 | 10.75 | Noah Karlberg -05 (SWE)✗ 🔗 | SWE-Malmö AI | 391 | 10.75 | 10.98 | |
8 | 10.42 | Thomas Jones -01 (SWE)✗ 🔗 | SWE-Malmö AI | 393 | 10.42 | 10.57 | |
HEAT 6 | |||||||
1 | 11.05 | Ivano Bevanda -07 (SWE)✗ 🔗 | SWE-Malmö AI | 380 | 11.05 | ||
2 | 10.90 | Simon Larsen -05✗ 🔗 | Esbjerg AM | 77 | 10.90 | 10.99 | |
3 | 10.96 | Carl Lund Larsen -05✗ 🔗 | Vejle IF | 599 | 10.96 | 10.96 | |
4 | 10.78 | Hans Christian Dirch Corlin -05✗ 🔗 | Sparta | 493 | 10.78 | 10.78 | |
5 | 10.51 | Kasper Andersson -97✗ 🔗 | Greve Atletik | 134 | 10.51 | 10.64 | |
6 | 10.92 | Rasmus Søsted Andersen -02✗ 🔗 | Odense Atletik | 410 | 10.92 | 11.11 | |
7 | 10.83 | Tobias Andersson -02✗ 🔗 | Greve Atletik | 140 | 10.83 | 11.20 | |
8 | 11.07 | Tristan Rønn Poulsen -05✗ 🔗 | Aarhus 1900 | 643 | 11.07 | 11.07 |
# | Q | Navn | Team | BibNo | PB | SB | |
---|---|---|---|---|---|---|---|
1 | 10.42 | Thomas Jones -01 (SWE)✗ 🔗 | SWE-Malmö AI | 393 | 10.42 | 10.57 | |
2 | 10.46 | Emil Frænde -00✗ 🔗 | Sparta | 476 | 10.46 | 10.62 | |
3 | 10.51 | Kasper Andersson -97✗ 🔗 | Greve Atletik | 134 | 10.51 | 10.64 | |
4 | 10.54 | Michael Miller -00 (GBR)✗ 🔗 | GBR-Herne Hill | 658 | 10.54 | 10.66 | |
5 | 10.58 | Eiri Jógvansson Glerfoss -05✗ 🔗 | FOR-Bragdið | 66 | 10.58 | 10.60 | |
6 | 10.62 | Vesselin Jivkov -01 (BUL)✗ 🔗 | BUL-Bulgaria | 646 | 10.62 | ||
7 | 10.70 | Victor Kiplagat Kondrup -02✗ 🔗 | Sparta | 573 | 10.70 | 10.89 | |
8 | 10.75 | Noah Karlberg -05 (SWE)✗ 🔗 | SWE-Malmö AI | 391 | 10.75 | 10.98 | |
9 | 10.77 | Sofus Peter Lassen -03✗ 🔗 | Sparta | 561 | 10.77 | 11.14 | |
10 | 10.78 | Hans Christian Dirch Corlin -05✗ 🔗 | Sparta | 493 | 10.78 | 10.78 | |
11 | 10.83 | Tobias Andersson -02✗ 🔗 | Greve Atletik | 140 | 10.83 | 11.20 | |
12 | 10.87 | Christian Andersson -06✗ 🔗 | Greve Atletik | 127 | 10.87 | 10.96 | |
13 | 10.90 | Simon Larsen -05✗ 🔗 | Esbjerg AM | 77 | 10.90 | 10.99 | |
14 | 10.91 | Peter Rasmussen -98✗ 🔗 | Odense Atletik | 409 | 10.91 | 11.11 | |
15 | 10.92 | Neloo Falck -03✗ 🔗 | Københavns IF | 324 | 10.92 | 11.03 | |
16 | 10.92 | Rasmus Søsted Andersen -02✗ 🔗 | Odense Atletik | 410 | 10.92 | 11.11 | |
17 | 10.93 | Emil Cimander -06 (SWE)✗ 🔗 | SWE-Malmö AI | 374 | 10.93 | 11.02 | |
18 | 10.95 | Jacob Vejgaard Laustsen -04✗ 🔗 | Esbjerg AM | 74 | 10.95 | 11.15 | |
19 | 10.96 | Filip Aligrudic -04✗ 🔗 | Københavns IF | 302 | 10.96 | 10.96 | |
20 | 10.96 | Carl Lund Larsen -05✗ 🔗 | Vejle IF | 599 | 10.96 | 10.96 | |
21 | 11.03 | Nino Kusljic -08 (SWE)✗ 🔗 | SWE-Malmö AI | 390 | 11.03 | 11.03 | |
22 | 11.05 | Ivano Bevanda -07 (SWE)✗ 🔗 | SWE-Malmö AI | 380 | 11.05 | ||
23 | 11.07 | Tristan Rønn Poulsen -05✗ 🔗 | Aarhus 1900 | 643 | 11.07 | 11.07 | |
24 | 11.09 | Zacharias Albert Gustafsen -04✗ 🔗 | Helsingør IF | 153 | 11.09 | 11.09 | |
25 | 11.13 | Sophus Emil Ramsgaard Jensen -06✗ 🔗 | Sparta | 562 | 11.13 | 11.38 | |
26 | 11.21 | Sebastian Valentin Buschardt -97✗ 🔗 | Københavns IF | 330 | 11.21 | 11.51 | |
27 | 11.23 | Asger Østerby -97✗ 🔗 | Aalborg AM | 604 | 11.23 | 11.75 | |
28 | 11.26 | Frederik Dahl Larsen -06✗ 🔗 | Frederiksberg IF | 91 | 11.26 | 11.39 | |
29 | 11.27 | Toke Gotthardsen -94✗ 🔗 | Bagsværd AC | 49 | 11.27 | 11.75 | |
30 | 11.29 | Eric Segnon -06 (SWE)✗ 🔗 | SWE-Malmö AI | 375 | 11.29 | 11.29 | |
31 | 11.36 | Daniel Nielsen -09✗ 🔗 | Greve Atletik | 128 | 11.36 | 11.39 | |
32 | 11.50 | Adam Skytte -06✗ 🔗 | Københavns IF | 284 | 11.50 | ||
33 | 11.61 | Kristoffer Bonde Pedersen -91✗ 🔗 | Københavns IF | 671 | 11.61 | ||
34 | 11.68 | Tobias Lykke Nørgaard -06✗ 🔗 | Sparta | 568 | 11.68 | 11.68 | |
35 | 11.73 | Viktor Sigge Greifenstein -06✗ 🔗 | Hvidovre AM | 221 | 11.73 | 11.81 | |
36 | 11.83 | Sebastian Tvillinggaard -06✗ 🔗 | Københavns IF | 329 | 11.83 | 11.83 | |
37 | 12.11 | Lucas Wybrandt -01✗ 🔗 | Trongårdens IF | 590 | 12.11 | ||
38 | 12.13 | Emeric Petit -03 (FRA)✗ 🔗 | Aalborg AM | 606 | 12.13 | 12.13 | |
39 | 12.22 | Philip Harbo -06✗ 🔗 | Frederiksberg IF | 108 | 12.22 | 12.22 | |
40 | 12.48 | Mikkel Panduro Johansson -06✗ 🔗 | Helsingør IF | 152 | 12.48 | 12.48 | |
41 | Christian Madsen Bordignon -05✗ 🔗 | Helsingør IF | 149 | ||||
42 | Andreas Bardram -99✗ | Københavns IF | 288 | ||||
43 | Mats Albertz -04 (GER)✗ | GER-USC Mainz | 691 | ||||
44 | 10.24 | DNS | Frederik Schou Nielsen -96✗ 🔗 | Sparta | 485 | 10.24 | 10.45 |
45 | 10.25 | DNS | Emil Mader Kjær -99 🔗 | Skive AM | 422 | 10.25 | 10.35 |
46 | 10.54 | DNS | Jacob Hvorup -99 🔗 | Sparta | 503 | 10.54 | 10.61 |
47 | 10.55 | DNS | Mads Lunø -99 🔗 | Kolding KFUM AM | 282 | 10.55 | 11.06 |
48 | 10.56 | DNS | Rasmus T Klausen -00 🔗 | Sparta | 549 | 10.56 | 10.57 |
49 | 10.60 | DNS | Frederik Andersson -01✗ 🔗 | Greve Atletik | 130 | 10.60 | 30.62 |
50 | 10.62 | DNS | Carl Bruce Aabo -04✗ 🔗 | HGATM | 165 | 10.62 | 10.62 |
51 | 10.68 | DNS | Ishmael Smith-John -95 (GBR) 🔗 | GBR-Harrow AC | 144 | 10.68 | 10.73 |
52 | 10.70 | DNS | Sebastian Abildgaard Glyb -05✗ 🔗 | Holte Atletik | 184 | 10.70 | 10.70 |
53 | 10.90 | DNS | Christoph Hansen -92 (GER) 🔗 | Frederiksberg IF | 87 | 10.90 | 11.13 |
54 | 10.92 | DNS | Caleb Conabel -01 (SWE) 🔗 | SWE-Malmö AI | 369 | 10.92 | |
55 | 11.55 | DNS | Victor Colberg -06 🔗 | Sparta | 571 | 11.55 | |
56 | 11.68 | DNS | Troels Kaas Ibsen -95✗ 🔗 | Københavns IF | 339 | 11.68 | |
57 | 12.59 | DNS | Kasper Libak Rasmussen -06 🔗 | Bagsværd AC | 43 | 12.59 | |
58 | 13.33 | DNS | Henrik Berg -63 🔗 | Bagsværd AC | 38 | 13.33 | |
59 | DNS | Enzo Madden -98 (FRA)✗ | FRA-France | 78 |