ØST ungdom • Ballerup atletikstadion • Ballerup
21-22 jun., 2014
Arrangør: Ballerup AK
60 meter • Indl. • Piger 11 år • Lørdag kl. 12:00
Antal heats: 2 • Til næste runde: 8 • Q: 1 • q: 6
# | Q | Resultat | Navn | Team |
---|---|---|---|---|
HEAT 1 • w:+3.4 | ||||
1 | F | 9.02 | Marie Falkebo Jensen -03 | Sparta |
2 | f | 9.17 | Majken Lützen -03 | Ballerup AK |
3 | f | 9.23 | Cecilie Gedsø Færge -03 | Ballerup AK |
4 | f | 9.41 | Josephine Koch Jacobsen -03 | Herlev Atletik |
5 | f | 9.58 | Ditte Tibert Stolze -03 | Slagelse Atletik DELTA |
6 | 10.02 | Sara Flindt Grønning -03 | Sparta | |
HEAT 2 • w:-1.0 | ||||
1 | F | 8.85 | Ida Boe Rasmussen -03 | Greve Atletik |
2 | f | 8.88 | Josefine Skifter Andersen -03 | Slagelse Atletik DELTA |
3 | f | 9.07 | Annika Haldbo -03 | Sparta |
4 | 9.63 | Karoline Bygwraa -03 | Københavns IF | |
5 | 9.72 | Emilie Mossin Nørregaard -03 | Trongårdens IF | |
6 | 10.11 | Lea Strand Mortensen -03 | Køge Atletik | |
7 | 10.73 | Karla B. Hansen -03 | Køge Atletik |
# | Q | Navn | Team | BibNo | |
---|---|---|---|---|---|
HEAT 1 | |||||
2 | 9.07 | Cecilie Gedsø Færge -03 | Ballerup AK | 63 | |
3 | Ditte Tibert Stolze -03 | Slagelse Atletik DELTA | 358 | ||
4 | 9.54 | Josephine Koch Jacobsen -03 | Herlev Atletik | 233 | |
5 | 9.36 | Majken Lützen -03 | Ballerup AK | 90 | |
6 | 10.04 | Sara Flindt Grønning -03 | Sparta | 493 | |
7 | 8.91 | Marie Falkebo Jensen -03 | Sparta | 461 | |
HEAT 2 | |||||
DNS | Andrea Saldern -03 | Greve Atletik | 176 | ||
2 | 9.66 | Emilie Mossin Nørregaard -03 | Trongårdens IF | 536 | |
3 | 9.55 | Karoline Bygwraa -03 | Københavns IF | 318 | |
4 | Lea Strand Mortensen -03 | Køge Atletik | 349 | ||
5 | 9.21 | Josefine Skifter Andersen -03 | Slagelse Atletik DELTA | 362 | |
6 | 9.12 | Annika Haldbo -03 | Sparta | 383 | |
7 | 8.77 | Ida Boe Rasmussen -03 | Greve Atletik | 189 | |
8 | Karla B. Hansen -03 | Køge Atletik | 348 |
# | Q | Navn | Team | BibNo | |
---|---|---|---|---|---|
1 | 8.77 | Ida Boe Rasmussen -03 | Greve Atletik | 189 | |
2 | 8.91 | Marie Falkebo Jensen -03 | Sparta | 461 | |
3 | 9.07 | Cecilie Gedsø Færge -03 | Ballerup AK | 63 | |
4 | 9.12 | Annika Haldbo -03 | Sparta | 383 | |
5 | 9.21 | Josefine Skifter Andersen -03 | Slagelse Atletik DELTA | 362 | |
6 | 9.36 | Majken Lützen -03 | Ballerup AK | 90 | |
7 | 9.54 | Josephine Koch Jacobsen -03 | Herlev Atletik | 233 | |
8 | 9.55 | Karoline Bygwraa -03 | Københavns IF | 318 | |
9 | 9.66 | Emilie Mossin Nørregaard -03 | Trongårdens IF | 536 | |
10 | 10.04 | Sara Flindt Grønning -03 | Sparta | 493 | |
11 | Lea Strand Mortensen -03 | Køge Atletik | 349 | ||
12 | Karla B. Hansen -03 | Køge Atletik | 348 | ||
13 | Ditte Tibert Stolze -03 | Slagelse Atletik DELTA | 358 | ||
14 | DNS | Andrea Saldern -03 | Greve Atletik | 176 |