ØST ungdom inde • Ballerup Super Arena • Ballerup
18-19 jan., 2014
Arrangør: Ballerup AK
60 meter • Indl. • Piger 11 år • Lørdag kl. 9:25
Antal heats: 2 • Til næste runde: 8 • Q: 1 • q: 6
# | Q | Resultat | Navn | Team |
---|---|---|---|---|
HEAT 1 • w:X | ||||
1 | F | 9.06 | Marie Falkebo Jensen -03 | Sparta |
2 | f | 9.36 | Ellen Sofie Folker -03 | Frederiksberg IF |
3 | f | 9.39 | Cecilie Færge -03 | Ballerup AK |
4 | f | 9.61 | Louise Høkilde Wassmann -03 | Greve Atletik |
5 | 10.23 | Ditte Stiltze -03 | Slagelse Atletik DELTA | |
6 | 10.59 | Andrea Saldern -03 | Greve Atletik | |
HEAT 2 • w:X | ||||
1 | F | 8.97 | Ida Boe Rasmussen -03 | Greve Atletik |
2 | f | 9.28 | Josefine Skifter Andersen -03 | Slagelse Atletik DELTA |
3 | f | 9.29 | Annika Haldbo -03 | Sparta |
4 | f | 9.54 | Josephine Koch Jacobsen -03 | Herlev Atletik |
5 | 9.71 | Majken Lützen -03 | Ballerup AK | |
6 | 10.48 | Sofie-Amalie Ranners -03 | Ballerup AK |
# | Q | Navn | Team | BibNo | |
---|---|---|---|---|---|
HEAT 1 | |||||
2 | 9.26 | Cecilie Færge -03 | Ballerup AK | 60 | |
3 | Louise Høkilde Wassmann -03 | Greve Atletik | 179 | ||
4 | 1.13 | Ditte Stiltze -03 | Slagelse Atletik DELTA | 327 | |
5 | 9.38 | DNS | Amina Dyfan -03 | Københavns IF | 273 |
6 | Ellen Sofie Folker -03 | Frederiksberg IF | 130 | ||
7 | Andrea Saldern -03 | Greve Atletik | 163 | ||
8 | 8.97 | Marie Falkebo Jensen -03 | Sparta | 436 | |
HEAT 2 | |||||
2 | 9.16 | Josefine Skifter Andersen -03 | Slagelse Atletik DELTA | 331 | |
3 | 9.47 | Annika Haldbo -03 | Sparta | 354 | |
4 | 9.10 | Ida Boe Rasmussen -03 | Greve Atletik | 172 | |
5 | Josephine Koch Jacobsen -03 | Herlev Atletik | 239 | ||
6 | Sofie-Amalie Ranners -03 | Ballerup AK | 99 | ||
7 | 10.30 | Majken Lützen -03 | Ballerup AK | 85 | |
8 | 10.61 | DNS | Maria Harmen-Kofoed -03 | Ballerup AK | 86 |
# | Q | Navn | Team | BibNo | |
---|---|---|---|---|---|
1 | 1.13 | Ditte Stiltze -03 | Slagelse Atletik DELTA | 327 | |
2 | 8.97 | Marie Falkebo Jensen -03 | Sparta | 436 | |
3 | 9.10 | Ida Boe Rasmussen -03 | Greve Atletik | 172 | |
4 | 9.16 | Josefine Skifter Andersen -03 | Slagelse Atletik DELTA | 331 | |
5 | 9.26 | Cecilie Færge -03 | Ballerup AK | 60 | |
6 | 9.47 | Annika Haldbo -03 | Sparta | 354 | |
7 | 10.30 | Majken Lützen -03 | Ballerup AK | 85 | |
8 | Sofie-Amalie Ranners -03 | Ballerup AK | 99 | ||
9 | Ellen Sofie Folker -03 | Frederiksberg IF | 130 | ||
10 | Louise Høkilde Wassmann -03 | Greve Atletik | 179 | ||
11 | Andrea Saldern -03 | Greve Atletik | 163 | ||
12 | Josephine Koch Jacobsen -03 | Herlev Atletik | 239 | ||
13 | 9.38 | DNS | Amina Dyfan -03 | Københavns IF | 273 |
14 | 10.61 | DNS | Maria Harmen-Kofoed -03 | Ballerup AK | 86 |