Øst-ungdom ude 2024 • Ballerup Atletikstadion • Ballerup
8-9 jun., 2024
Arrangør: Ballerup AK •
Info side
100 meter • Indl. • Piger 14-15 år • Lørdag kl. 11:40
Antal heats: 4 • Til næste runde: 16 • Q: 2 • q: 8
# | Q | Resultat | Navn | Team | 1/1000 | |
---|---|---|---|---|---|---|
HEAT 1 • w:-3.1 | ||||||
1 | Q | 13.23 | Maj Flinch Biehl -09 | IK Hellas | ||
2 | Q | 13.59 | Saga Nimb -10 | Bagsværd AC | ||
3 | q | 14.00 | Runa Stidsing -09 | Københavns IF | ||
4 | 14.54 | Isabella Randrup -10 | Københavns IF | |||
5 | SB | 15.28 | Tilde Brogaard -10 | Slagelse Atletik DELTA | ||
6 | 16.35 | Emilie Langkilde -10 | Trongården IF | |||
HEAT 2 • w:-3.0 | ||||||
1 | Q | 12.30 | Alma Børregaard Ravn -09 | Sparta Atletik & løb | ||
2 | Q | 13.16 | Karla kathrine Viggers Fabild -10 | FIF-Frederiksberg | ||
3 | q | 13.80 | Augusta Rath Andersen -09 | Køge Atletik | ||
4 | q | 13.89 | Karen Kirkeskov Sie -10 | Sparta Atletik & løb | ||
5 | q | 14.16 | Silke Brask -10 | Sparta Atletik & løb | ||
6 | 15.63 | Eva Hasløv -09 | Ballerup AK | |||
HEAT 3 • w:+0.3 | ||||||
1 | Q | 12.95 | Ella Marie Højholt Jensen -10 | Sparta Atletik & løb | ||
2 | Q | 13.36 | Frida Laursen -09 | Greve Atletik | ||
3 | q | 13.89 | Ronja Mondrup Koefoed -10 | Holte Atletik | ||
4 | q | 14.00 | Stella Elisabeth Hansen -10 | Holte Atletik | ||
5 | PB | q | 14.34 | Lea Birkegård Lillelund -10 | Herlev Atletik | |
6 | 14.43 | Naya Pedersen -09 | Ballerup AK | |||
7 | 15.34 | Edith Fuglsang -10 | Københavns IF | |||
HEAT 4 • w:-1.6 | ||||||
1 | Q | 13.04 | Alice Asante Peters -09 | Sparta Atletik & løb | ||
2 | Q | 13.53 | Andrea Winther Glamoclija -10 | Sparta Atletik & løb | ||
3 | PB | q | 14.35 | Julia Hedegaard Hallsdottir -10 | Sparta Atletik & løb | |
4 | 14.68 | Benedicte Matthiesen -09 | IK Hellas | .673 | ||
5 | 14.68 | Anna Søttrup -09 | Ballerup AK | .680 | ||
6 | 14.94 | Luna Rose Günsel -10 | Sparta Atletik & løb |
# | Q | Navn | Team | BibNo | PB | SB | |
---|---|---|---|---|---|---|---|
HEAT 1 | |||||||
2 | 16.08 | Emilie Langkilde -10 🔗 | Trongården IF | 375 | 16.08 | 16.08 | |
3 | 13.17 | Saga Nimb -10 🔗 | Bagsværd AC | 35 | |||
4 | Isabella Randrup -10 | Københavns IF | 218 | ||||
5 | Runa Stidsing -09 🔗 | Københavns IF | 230 | ||||
6 | 13.30 | Maj Flinch Biehl -09 🔗 | IK Hellas | 188 | |||
7 | 14.94 | Tilde Brogaard -10 🔗 | Slagelse Atletik DELTA | 267 | 14.94 | 15.30 | |
HEAT 2 | |||||||
2 | DNS | Alexsandra Alexeeva -09 🔗 | Sparta Atletik & løb | 269 | 15.72 | ||
3 | Karla kathrine Viggers Fabild -10 🔗 | FIF-Frederiksberg | 85 | 12.99 | 12.99 | ||
4 | 13.67 | Karen Kirkeskov Sie -10 🔗 | Sparta Atletik & løb | 317 | 13.58 | 13.58 | |
5 | Eva Hasløv -09 🔗 | Ballerup AK | 47 | ||||
6 | 13.89 | Augusta Rath Andersen -09 🔗 | Køge Atletik | 247 | |||
7 | Silke Brask -10 🔗 | Sparta Atletik & løb | 343 | ||||
8 | 11.78 | Alma Børregaard Ravn -09 🔗 | Sparta Atletik & løb | 272 | 11.78 | 11.94 | |
HEAT 3 | |||||||
2 | 13.34 | Ella Marie Højholt Jensen -10 🔗 | Sparta Atletik & løb | 291 | 12.85 | 12.85 | |
3 | 14.51 | Stella Elisabeth Hansen -10 🔗 | Holte Atletik | 171 | |||
4 | Edith Fuglsang -10 🔗 | Københavns IF | 213 | ||||
5 | Ronja Mondrup Koefoed -10 🔗 | Holte Atletik | 396 | ||||
6 | Naya Pedersen -09 🔗 | Ballerup AK | 53 | ||||
7 | 13.11 | Frida Laursen -09 🔗 | Greve Atletik | 115 | 12.93 | 13.11 | |
8 | Lea Birkegård Lillelund -10 🔗 | Herlev Atletik | 138 | 14.79 | 14.96 | ||
HEAT 4 | |||||||
2 | Benedicte Matthiesen -09 🔗 | IK Hellas | 182 | ||||
3 | 14.27 | Julia Hedegaard Hallsdottir -10 🔗 | Sparta Atletik & løb | 311 | 14.37 | 14.37 | |
4 | Luna Rose Günsel -10 🔗 | Sparta Atletik & løb | 323 | ||||
5 | DNS | Dagmar Rose Nielsen -10 🔗 | Sparta Atletik & løb | 287 | |||
6 | Anna Søttrup -09 🔗 | Ballerup AK | 42 | ||||
7 | 13.38 | Andrea Winther Glamoclija -10 🔗 | Sparta Atletik & løb | 274 | 13.38 | 13.38 | |
8 | 12.71 | Alice Asante Peters -09 🔗 | Sparta Atletik & løb | 271 |
# | Q | Navn | Team | BibNo | PB | SB | |
---|---|---|---|---|---|---|---|
1 | 11.78 | Alma Børregaard Ravn -09 🔗 | Sparta Atletik & løb | 272 | 11.78 | 11.94 | |
2 | 12.71 | Alice Asante Peters -09 🔗 | Sparta Atletik & løb | 271 | |||
3 | 13.11 | Frida Laursen -09 🔗 | Greve Atletik | 115 | 12.93 | 13.11 | |
4 | 13.17 | Saga Nimb -10 🔗 | Bagsværd AC | 35 | |||
5 | 13.30 | Maj Flinch Biehl -09 🔗 | IK Hellas | 188 | |||
6 | 13.34 | Ella Marie Højholt Jensen -10 🔗 | Sparta Atletik & løb | 291 | 12.85 | 12.85 | |
7 | 13.38 | Andrea Winther Glamoclija -10 🔗 | Sparta Atletik & løb | 274 | 13.38 | 13.38 | |
8 | 13.67 | Karen Kirkeskov Sie -10 🔗 | Sparta Atletik & løb | 317 | 13.58 | 13.58 | |
9 | 13.89 | Augusta Rath Andersen -09 🔗 | Køge Atletik | 247 | |||
10 | 14.27 | Julia Hedegaard Hallsdottir -10 🔗 | Sparta Atletik & løb | 311 | 14.37 | 14.37 | |
11 | 14.51 | Stella Elisabeth Hansen -10 🔗 | Holte Atletik | 171 | |||
12 | 14.94 | Tilde Brogaard -10 🔗 | Slagelse Atletik DELTA | 267 | 14.94 | 15.30 | |
13 | 16.08 | Emilie Langkilde -10 🔗 | Trongården IF | 375 | 16.08 | 16.08 | |
14 | Anna Søttrup -09 🔗 | Ballerup AK | 42 | ||||
15 | Eva Hasløv -09 🔗 | Ballerup AK | 47 | ||||
16 | Naya Pedersen -09 🔗 | Ballerup AK | 53 | ||||
17 | Karla kathrine Viggers Fabild -10 🔗 | FIF-Frederiksberg | 85 | 12.99 | 12.99 | ||
18 | Lea Birkegård Lillelund -10 🔗 | Herlev Atletik | 138 | 14.79 | 14.96 | ||
19 | Ronja Mondrup Koefoed -10 🔗 | Holte Atletik | 396 | ||||
20 | Benedicte Matthiesen -09 🔗 | IK Hellas | 182 | ||||
21 | Isabella Randrup -10 | Københavns IF | 218 | ||||
22 | Runa Stidsing -09 🔗 | Københavns IF | 230 | ||||
23 | Edith Fuglsang -10 🔗 | Københavns IF | 213 | ||||
24 | Luna Rose Günsel -10 🔗 | Sparta Atletik & løb | 323 | ||||
25 | Silke Brask -10 🔗 | Sparta Atletik & løb | 343 | ||||
26 | 12.75 | DNS | Lisa Sofie Christensen -09 🔗 | Holte Atletik | 162 | ||
27 | DNS | Franciska Lehmann -10 | FIF-Frederiksberg | 80 | |||
28 | DNS | Dagmar Rose Nielsen -10 🔗 | Sparta Atletik & løb | 287 | |||
29 | DNS | Alexsandra Alexeeva -09 🔗 | Sparta Atletik & løb | 269 | 15.72 |