Øst-ungdom ude 2024 • Ballerup Atletikstadion • Ballerup
8-9 jun., 2024
Arrangør: Ballerup AK •
Info side
100 meter • Semi • Piger 14-15 år • Lørdag kl. 12:35
Antal heats: 2 • Til næste runde: 8 • Q: 1 • q: 6
# | Q | Resultat | Navn | Team | |
---|---|---|---|---|---|
HEAT 1 • w:-2.7 | |||||
1 | Q | 13.11 | Alice Asante Peters -09 | Sparta Atletik & løb | |
2 | q | 13.12 | Ella Marie Højholt Jensen -10 | Sparta Atletik & løb | |
3 | q | 13.58 | Frida Laursen -09 | Greve Atletik | |
4 | q | 13.64 | Andrea Winther Glamoclija -10 | Sparta Atletik & løb | |
5 | 14.25 | Karen Kirkeskov Sie -10 | Sparta Atletik & løb | ||
6 | 14.39 | Silke Brask -10 | Sparta Atletik & løb | ||
7 | SB | 14.81 | Lea Birkegård Lillelund -10 | Herlev Atletik | |
8 | 14.90 | Ronja Mondrup Koefoed -10 | Holte Atletik | ||
HEAT 2 • w:-1.6 | |||||
1 | Q | 12.39 | Alma Børregaard Ravn -09 | Sparta Atletik & løb | |
2 | q | 13.01 | Maj Flinch Biehl -09 | IK Hellas | |
3 | q | 13.13 | Karla kathrine Viggers Fabild -10 | FIF-Frederiksberg | |
4 | q | 13.42 | Saga Nimb -10 | Bagsværd AC | |
5 | 14.00 | Runa Stidsing -09 | Københavns IF | ||
6 | 14.15 | Augusta Rath Andersen -09 | Køge Atletik | ||
7 | PB | 14.24 | Julia Hedegaard Hallsdottir -10 | Sparta Atletik & løb | |
8 | 14.29 | Stella Elisabeth Hansen -10 | Holte Atletik |
# | Q | Navn | Team | BibNo | PB | SB | |
---|---|---|---|---|---|---|---|
HEAT 1 | |||||||
1 | 14.34 | Lea Birkegård Lillelund -10 🔗 | Herlev Atletik | 138 | 14.79 | 14.96 | |
2 | 13.89 | Ronja Mondrup Koefoed -10 🔗 | Holte Atletik | 396 | |||
3 | 13.53 | Andrea Winther Glamoclija -10 🔗 | Sparta Atletik & løb | 274 | 13.38 | 13.38 | |
4 | 13.04 | Alice Asante Peters -09 🔗 | Sparta Atletik & løb | 271 | |||
5 | 12.95 | Ella Marie Højholt Jensen -10 🔗 | Sparta Atletik & løb | 291 | 12.85 | 12.85 | |
6 | 13.36 | Frida Laursen -09 🔗 | Greve Atletik | 115 | 12.93 | 13.11 | |
7 | 13.89 | Karen Kirkeskov Sie -10 🔗 | Sparta Atletik & løb | 317 | 13.58 | 13.58 | |
8 | 14.16 | Silke Brask -10 🔗 | Sparta Atletik & løb | 343 | |||
HEAT 2 | |||||||
1 | 14.35 | Julia Hedegaard Hallsdottir -10 🔗 | Sparta Atletik & løb | 311 | 14.37 | 14.37 | |
2 | 14.00 | Runa Stidsing -09 🔗 | Københavns IF | 230 | |||
3 | 13.59 | Saga Nimb -10 🔗 | Bagsværd AC | 35 | |||
4 | 13.16 | Karla kathrine Viggers Fabild -10 🔗 | FIF-Frederiksberg | 85 | 12.99 | 12.99 | |
5 | 12.30 | Alma Børregaard Ravn -09 🔗 | Sparta Atletik & løb | 272 | 11.78 | 11.94 | |
6 | 13.23 | Maj Flinch Biehl -09 🔗 | IK Hellas | 188 | |||
7 | 13.80 | Augusta Rath Andersen -09 🔗 | Køge Atletik | 247 | |||
8 | 14.00 | Stella Elisabeth Hansen -10 🔗 | Holte Atletik | 171 |
# | Q | Navn | Team | BibNo | PB | SB | |
---|---|---|---|---|---|---|---|
1 | 12.30 | Alma Børregaard Ravn -09 🔗 | Sparta Atletik & løb | 272 | 11.78 | 11.94 | |
2 | 12.95 | Ella Marie Højholt Jensen -10 🔗 | Sparta Atletik & løb | 291 | 12.85 | 12.85 | |
3 | 13.04 | Alice Asante Peters -09 🔗 | Sparta Atletik & løb | 271 | |||
4 | 13.16 | Karla kathrine Viggers Fabild -10 🔗 | FIF-Frederiksberg | 85 | 12.99 | 12.99 | |
5 | 13.23 | Maj Flinch Biehl -09 🔗 | IK Hellas | 188 | |||
6 | 13.36 | Frida Laursen -09 🔗 | Greve Atletik | 115 | 12.93 | 13.11 | |
7 | 13.53 | Andrea Winther Glamoclija -10 🔗 | Sparta Atletik & løb | 274 | 13.38 | 13.38 | |
8 | 13.59 | Saga Nimb -10 🔗 | Bagsværd AC | 35 | |||
9 | 13.80 | Augusta Rath Andersen -09 🔗 | Køge Atletik | 247 | |||
10 | 13.89 | Ronja Mondrup Koefoed -10 🔗 | Holte Atletik | 396 | |||
11 | 13.89 | Karen Kirkeskov Sie -10 🔗 | Sparta Atletik & løb | 317 | 13.58 | 13.58 | |
12 | 14.00 | Stella Elisabeth Hansen -10 🔗 | Holte Atletik | 171 | |||
13 | 14.00 | Runa Stidsing -09 🔗 | Københavns IF | 230 | |||
14 | 14.16 | Silke Brask -10 🔗 | Sparta Atletik & løb | 343 | |||
15 | 14.34 | Lea Birkegård Lillelund -10 🔗 | Herlev Atletik | 138 | 14.79 | 14.96 | |
16 | 14.35 | Julia Hedegaard Hallsdottir -10 🔗 | Sparta Atletik & løb | 311 | 14.37 | 14.37 |