ØST ungdom inde • Ballerup Super Arena • Ballerup
23-24 jan., 2016
Arrangør: Ballerup AK
60 meter • Semi • Piger 13 år • Lørdag kl. 14:15
Antal heats: 2 • Til næste runde: 8 • Q: 3 • q: 2
# | Q | Resultat | Navn | Team |
---|---|---|---|---|
HEAT 1 • w:X | ||||
1 | F | 8.54 | Ida Boe Rasmussen -03 | Greve Atletik |
2 | F | 8.61 | Cecilie Gedsø Færge -03 | Ballerup AK |
3 | F | 8.81 | Amalie Thrane -03 | Bagsværd AC |
4 | f | 8.97 | Augusta Bendsen -03 | IK Olympia |
5 | 9.32 | Annika Grønholdt Truelsen -03 | Sparta | |
6 | 9.50 | Nanna Kristiansen -03 | HG ATM | |
7 | 9.51 | Caroline Køhler Andersen -03 | Helsingør IF | |
8 | 9.58 | Ida Hebsgaard Gertsen -03 | Helsingør IF | |
HEAT 2 • w:X | ||||
1 | F | 8.61 | Josephine Koch Jacobsen -03 | Herlev Atletik |
2 | F | 8.82 | Ellen Nørding Christensen -03 | Frederiksberg IF |
3 | F | 8.83 | Josefine Skifter Andersen -03 | Slagelse Atletik DELTA |
4 | f | 9.13 | Louise Høkilde Wassmann -03 | Greve Atletik |
5 | 9.30 | Silja Tøttrup Sørensen -03 | Holte Atletik | |
6 | 9.40 | Olivia Helleskov Batko -03 | Sparta | |
7 | 9.43 | Emilie Mossin Nørregaard -03 | Sparta | |
8 | 9.44 | Maja F. Jensen -03 | Københavns IF |
# | Q | Navn | Team | BibNo | |
---|---|---|---|---|---|
HEAT 1 | |||||
1 | 9.43 | Caroline Køhler Andersen -03 | Helsingør IF | 184 | |
2 | 9.45 | Nanna Kristiansen -03 | HG ATM | 215 | |
3 | 8.84 | Amalie Thrane -03 | Bagsværd AC | 28 | |
4 | 8.58 | Cecilie Gedsø Færge -03 | Ballerup AK | 57 | |
5 | 8.75 | Augusta Bendsen -03 | IK Olympia | 267 | |
6 | 8.61 | Ida Boe Rasmussen -03 | Greve Atletik | 167 | |
7 | 9.37 | Ida Hebsgaard Gertsen -03 | Helsingør IF | 187 | |
8 | 9.18 | Annika Grønholdt Truelsen -03 | Sparta | 503 | |
HEAT 2 | |||||
1 | 9.40 | Maja F. Jensen -03 | Københavns IF | 306 | |
2 | 9.55 | Olivia Helleskov Batko -03 | Sparta | 459 | |
3 | 8.67 | Ellen Nørding Christensen -03 | Frederiksberg IF | 122 | |
4 | 8.57 | Josephine Koch Jacobsen -03 | Herlev Atletik | 204 | |
5 | 8.96 | Silja Tøttrup Sørensen -03 | Holte Atletik | 230 | |
6 | 8.65 | Josefine Skifter Andersen -03 | Slagelse Atletik DELTA | 337 | |
7 | 9.40 | Emilie Mossin Nørregaard -03 | Sparta | 391 | |
8 | 9.05 | Louise Høkilde Wassmann -03 | Greve Atletik | 170 |
# | Q | Navn | Team | BibNo | |
---|---|---|---|---|---|
1 | 8.57 | Josephine Koch Jacobsen -03 | Herlev Atletik | 204 | |
2 | 8.58 | Cecilie Gedsø Færge -03 | Ballerup AK | 57 | |
3 | 8.61 | Ida Boe Rasmussen -03 | Greve Atletik | 167 | |
4 | 8.65 | Josefine Skifter Andersen -03 | Slagelse Atletik DELTA | 337 | |
5 | 8.67 | Ellen Nørding Christensen -03 | Frederiksberg IF | 122 | |
6 | 8.75 | Augusta Bendsen -03 | IK Olympia | 267 | |
7 | 8.84 | Amalie Thrane -03 | Bagsværd AC | 28 | |
8 | 8.96 | Silja Tøttrup Sørensen -03 | Holte Atletik | 230 | |
9 | 9.05 | Louise Høkilde Wassmann -03 | Greve Atletik | 170 | |
10 | 9.18 | Annika Grønholdt Truelsen -03 | Sparta | 503 | |
11 | 9.37 | Ida Hebsgaard Gertsen -03 | Helsingør IF | 187 | |
12 | 9.40 | Maja F. Jensen -03 | Københavns IF | 306 | |
13 | 9.40 | Emilie Mossin Nørregaard -03 | Sparta | 391 | |
14 | 9.43 | Caroline Køhler Andersen -03 | Helsingør IF | 184 | |
15 | 9.45 | Nanna Kristiansen -03 | HG ATM | 215 | |
16 | 9.55 | Olivia Helleskov Batko -03 | Sparta | 459 |