Afslutningsstævne • Greve Stadion • Greve
22-24 sep., 2023
Arrangør: Greve Atletik •
Info side
Alle øvelser
40 meter60 meter80 meter100 meter200 meter400 meter600 meter800 meter1500 meter60 meter hæk80 meter hæk100 meter hæk110 meter hæk40m frame running100m frame running200m frame running400m frame runningHøjdespringStangspringLængdespringTrespringKuglestødDiskoskastHammerkastSpydkastVægtkastBoldkast3-kamp4 x 100 meter stafet4 x 200 meter stafet4 x 60 meter hæk stafet
600 meter • Finale • Drenge 11 år • Søndag kl. 13:40
# | Resultat | Navn | Team | |
---|---|---|---|---|
1 | 1.51.32 | Alexander Vedel Møller -12 | Amager Atletik Club | |
2 | PB | 1.53.65 | Frej Engsig-Karup -12 | Bagsværd Atletik Club |
3 | 2.00.94 | Otto Hartung -13 | Sparta | |
4 | PB | 2.01.36 | Ludvig Thøgersen -13 | Sparta |
5 | 2.03.56 | Alfred Hartung -12 | Sparta | |
6 | 2.04.32 | Felix Bäckström Nielsen -13 | Amager Atletik Club | |
7 | 2.18.75 | Dusan Stefanovic -12 | Sparta | |
8 | 2.30.06 | Zander Blæsbjerg -12 | Herlev Atletik | |
9 | 2.33.07 | Elliot Lander Franks -12 | Herlev Atletik |
# | Q | Navn | Team | BibNo | PB | SB | |
---|---|---|---|---|---|---|---|
1 | 1.51.39 | Alexander Vedel Møller -12 🔗 | Amager Atletik Club | 391 | 1.47.68 | 1.47.68 | |
2 | 1.54.93 | Frej Engsig-Karup -12 🔗 | Bagsværd Atletik Club | 392 | 1.54.93 | 1.54.93 | |
3 | 2.07.61 | Ludvig Thøgersen -13 | Sparta | 393 | 2.06.53 | 2.06.53 | |
4 | 2.26.23 | Elliot Lander Franks -12 🔗 | Herlev Atletik | 394 | |||
5 | Otto Hartung -13 | Sparta | 395 | ||||
6 | Felix Bäckström Nielsen -13 | Amager Atletik Club | 396 | ||||
7 | Alfred Hartung -12 🔗 | Sparta | 397 | ||||
8 | Zander Blæsbjerg -12 🔗 | Herlev Atletik | 398 | ||||
9 | Dusan Stefanovic -12 🔗 | Sparta | 399 |
# | Q | Navn | Team | BibNo | PB | SB | |
---|---|---|---|---|---|---|---|
1 | 1.51.39 | Alexander Vedel Møller -12 🔗 | Amager Atletik Club | 391 | 1.47.68 | 1.47.68 | |
2 | 1.54.93 | Frej Engsig-Karup -12 🔗 | Bagsværd Atletik Club | 392 | 1.54.93 | 1.54.93 | |
3 | 2.07.61 | Ludvig Thøgersen -13 | Sparta | 393 | 2.06.53 | 2.06.53 | |
4 | 2.26.23 | Elliot Lander Franks -12 🔗 | Herlev Atletik | 394 | |||
5 | Felix Bäckström Nielsen -13 | Amager Atletik Club | 396 | ||||
6 | Zander Blæsbjerg -12 🔗 | Herlev Atletik | 398 | ||||
7 | Otto Hartung -13 | Sparta | 395 | ||||
8 | Alfred Hartung -12 🔗 | Sparta | 397 | ||||
9 | Dusan Stefanovic -12 🔗 | Sparta | 399 |