Øst-ungdom ude 2023 • Ballerup Atletikstadion • Ballerup
17-18 jun., 2023
Arrangør: Ballerup AK
60 meter80 meter100 meter200 meter300 meter400 meter600 meter800 meter1000 meter1500 meter3000 meter5000 meter2000 meter forh.3000 meter forh.60 meter hæk80 meter hæk100 meter hæk110 meter hæk300 meter hæk400 meter hækHøjdespringStangspringLængdespringTrespringKuglestødDiskoskastHammerkastSpydkastVægtkast3-kamp1000 meter kapgang3000 meter kapgang4 x 80 meter stafet4 x 100 meter stafet100m-200m-300m-400m Medley Stafet4 x 400 meter stafet
100 meter • Indl. • Piger 14-15 år • Lørdag kl. 11:40
Antal heats: 3 • Til næste runde: 8 • Q: 1 • q: 5
# | Q | Resultat | Navn | Team | 1/1000 | |
---|---|---|---|---|---|---|
HEAT 1 • w:+1.6 | ||||||
1 | PB | Q | 12.81 | Sophie Filtenborg Brandt -09 | København IF | |
2 | q | 13.25 | Lisa Sofie Christensen -09 | Holte Atletik | .249 | |
3 | PB | q | 13.46 | Vilma Viggers Fabild -08 | Frederiksberg IF | |
4 | PB | q | 13.59 | Signe Kjeldgaard Løber -09 | Trongården IF | |
5 | 14.03 | Ida Søgaard Bonde -08 | Greve Atletik | |||
6 | PB | 15.00 | Selma Elisabeth Schultz -08 | København IF | ||
HEAT 2 • w:+1.6 | ||||||
1 | Q | 12.74 | Sofie Skovgaard Olesen -08 | Greve Atletik | ||
2 | q | 13.25 | Annika Hassing -08 | Bagsværd AC | .244 | |
3 | 13.86 | Augusta Rath Andersen -09 | Køge Atletik | |||
4 | 13.94 | Elise Sloth Martens -08 | Ballerup AK | |||
5 | PB | 14.31 | Runa Stidsing Heerfordt -09 | København IF | ||
6 | 14.37 | Eleanor Eivor Klosterborg -09 | Frederiksberg IF | |||
HEAT 3 • w:+0.0 | ||||||
1 | Q | 12.15 | Alma B Ravn -09 | Sparta Atletik & løb | ||
2 | q | 13.34 | Frida Laursen -09 | Glostrup IC | ||
3 | 13.96 | Selma Guldager Knudsen -08 | Trongården IF | |||
4 | PB | 14.07 | Laura Kjær Hansen -09 | København IF | ||
5 | =PB | 14.21 | Clara Lund-Bretlau -09 | Sparta Atletik & løb |
# | Q | Navn | Team | BibNo | PB | SB | |
---|---|---|---|---|---|---|---|
HEAT 1 | |||||||
2 | Ida Søgaard Bonde -08 🔗 | Greve Atletik | 119 | ||||
3 | 13.89 | Signe Kjeldgaard Løber -09 🔗 | Trongården IF | 317 | 13.89 | 13.89 | |
4 | 13.06 | Lisa Sofie Christensen -09 🔗 | Holte Atletik | 164 | 13.06 | 13.06 | |
5 | 12.97 | Sophie Filtenborg Brandt -09 🔗 | København IF | 229 | 12.97 | 12.97 | |
6 | 13.79 | Vilma Viggers Fabild -08 🔗 | Frederiksberg IF | 95 | 13.56 | 13.79 | |
7 | 15.33 | Selma Elisabeth Schultz -08 🔗 | København IF | 209 | 15.33 | 15.33 | |
HEAT 2 | |||||||
2 | Eleanor Eivor Klosterborg -09 🔗 | Frederiksberg IF | 73 | ||||
3 | 13.97 | Augusta Rath Andersen -09 🔗 | Køge Atletik | 341 | 13.85 | 13.85 | |
4 | 13.10 | Annika Hassing -08 🔗 | Bagsværd AC | 33 | 13.10 | 13.10 | |
5 | 12.54 | Sofie Skovgaard Olesen -08 🔗 | Greve Atletik | 124 | 12.54 | 12.54 | |
6 | 13.62 | Elise Sloth Martens -08 🔗 | Ballerup AK | 49 | 13.62 | ||
7 | 14.69 | Runa Stidsing Heerfordt -09 🔗 | København IF | 207 | 14.69 | 14.69 | |
HEAT 3 | |||||||
3 | 14.39 | Laura Kjær Hansen -09 🔗 | København IF | 224 | 14.39 | 14.39 | |
4 | 13.57 | Selma Guldager Knudsen -08 🔗 | Trongården IF | 316 | 13.57 | 13.74 | |
5 | 11.94 | Alma B Ravn -09 🔗 | Sparta Atletik & løb | 438 | 11.78 | 11.78 | |
6 | 13.20 | Frida Laursen -09 🔗 | Glostrup IC | 113 | 13.20 | 13.20 | |
7 | 14.10 | Clara Lund-Bretlau -09 🔗 | Sparta Atletik & løb | 432 | 14.21 | 14.21 |
# | Q | Navn | Team | BibNo | PB | SB | |
---|---|---|---|---|---|---|---|
1 | 11.94 | Alma B Ravn -09 🔗 | Sparta Atletik & løb | 438 | 11.78 | 11.78 | |
2 | 12.54 | Sofie Skovgaard Olesen -08 🔗 | Greve Atletik | 124 | 12.54 | 12.54 | |
3 | 12.97 | Sophie Filtenborg Brandt -09 🔗 | København IF | 229 | 12.97 | 12.97 | |
4 | 13.06 | Lisa Sofie Christensen -09 🔗 | Holte Atletik | 164 | 13.06 | 13.06 | |
5 | 13.10 | Annika Hassing -08 🔗 | Bagsværd AC | 33 | 13.10 | 13.10 | |
6 | 13.20 | Frida Laursen -09 🔗 | Glostrup IC | 113 | 13.20 | 13.20 | |
7 | 13.57 | Selma Guldager Knudsen -08 🔗 | Trongården IF | 316 | 13.57 | 13.74 | |
8 | 13.62 | Elise Sloth Martens -08 🔗 | Ballerup AK | 49 | 13.62 | ||
9 | 13.79 | Vilma Viggers Fabild -08 🔗 | Frederiksberg IF | 95 | 13.56 | 13.79 | |
10 | 13.89 | Signe Kjeldgaard Løber -09 🔗 | Trongården IF | 317 | 13.89 | 13.89 | |
11 | 13.97 | Augusta Rath Andersen -09 🔗 | Køge Atletik | 341 | 13.85 | 13.85 | |
12 | 14.10 | Clara Lund-Bretlau -09 🔗 | Sparta Atletik & løb | 432 | 14.21 | 14.21 | |
13 | 14.39 | Laura Kjær Hansen -09 🔗 | København IF | 224 | 14.39 | 14.39 | |
14 | 14.69 | Runa Stidsing Heerfordt -09 🔗 | København IF | 207 | 14.69 | 14.69 | |
15 | 15.33 | Selma Elisabeth Schultz -08 🔗 | København IF | 209 | 15.33 | 15.33 | |
16 | Eleanor Eivor Klosterborg -09 🔗 | Frederiksberg IF | 73 | ||||
17 | Ida Søgaard Bonde -08 🔗 | Greve Atletik | 119 |