Afslutningsstævne • Greve Stadion • Greve
22-24 sep., 2023
Arrangør: Greve Atletik •
Info side
40 meter60 meter80 meter100 meter200 meter400 meter600 meter800 meter1500 meter60 meter hæk80 meter hæk100 meter hæk110 meter hæk40m frame running100m frame running200m frame running400m frame runningHøjdespringStangspringLængdespringTrespringKuglestødDiskoskastHammerkastSpydkastVægtkastBoldkast3-kamp4 x 100 meter stafet4 x 200 meter stafet4 x 60 meter hæk stafet
Længdespring • Finale • Drenge 14-15 år • Lørdag kl. 14:50
Planke
Øvelsessted: Ved mål
Forsøg: 3 • Forsøg i finale: 3 • Antal til finale: 6
# | Resultat | Navn | Team | 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | |
---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
1 | 6.31 (w:+1.4) | Oliver Mikkelsen -08 | Sparta | 6.10 -1.0 | 6.18 -0.2 | 6.05 -0.1 | 5.40 -1.1 | 6.24 +4.0 | 6.31 +1.4 | |
2 | 6.22 (w:+1.9) | Daniel NIelsen -09 | Glostrup IC | 5.53 -1.1 | 5.70 -0.2 | 5.91 -1.9 | 6.07 -0.3 | 6.22 +1.9 | 5.94 +0.5 | |
3 | 6.11 (w:+2.8) | Sebastian Qaranta Nowotny -08 | Amager Atletik Club | 5.39 +0.0 | 5.73 +1.2 | 5.63 +2.5 | X | 6.11 +2.8 | 5.93 +3.2 | |
4 | PB | 5.58 (w:+1.4) | Isaiah Ortega Harry -08 | Sparta | 5.38 -2.2 | 5.45 +0.1 | 4.97 +0.0 | 4.30 +0.0 | 5.35 +1.4 | 5.58 +1.4 |
5 | 5.35 (w:+2.6) | Malthe Nikolaj Godsk Jørgensen -08 | Sparta | 4.94 -0.4 | 5.21 +0.0 | 1.75 -2.0 | X | 5.20 +2.2 | 5.35 +2.6 | |
6 | 5.11 (w:+0.0) | Conrad Rohde -09 | Sparta | 5.11 +0.0 | 5.00 -2.4 | 4.71 -1.5 | X | X | X | |
7 | PB | 5.05 (w:+1.6) | Oskar Søttrup -09 | Ballerup AK | X | 5.00 +0.0 | 5.05 +1.6 | |||
8 | 4.99 (w:-1.7) | Esben Kjærsgaard -09 | Herlev Atletik | 4.99 -1.7 | 4.93 +0.1 | X | ||||
9 | 4.65 (w:-1.2) | Oliver Someya Elklint -08 | Sparta | 4.65 -1.2 | 4.38 +0.1 | 2.84 -1.0 | ||||
10 | 4.55 (w:-0.3) | Albert Lysemose Nielsen -08 | IK Hellas | 4.51 -0.1 | X | 4.55 -0.3 | ||||
11 | 4.19 (w:-0.7) | Samuel Brix -09 | Sparta | 3.52 -1.2 | 4.19 -0.7 | X |
# | Q | Navn | Team | PB | SB | |
---|---|---|---|---|---|---|
1 | Oliver Someya Elklint -08 🔗 | Sparta | 4.73 | |||
2 | 4.54 | Samuel Brix -09 🔗 | Sparta | 4.50 | 4.50 | |
3 | 4.89 | Albert Lysemose Nielsen -08 🔗 | IK Hellas | 4.68 | 4.68 | |
4 | 4.99 | Oskar Søttrup -09 🔗 | Ballerup AK | 4.99 | 4.99 | |
5 | 5.08 | Esben Kjærsgaard -09 🔗 | Herlev Atletik | 5.08 | 5.08 | |
6 | 5.10 | Malthe Nikolaj Godsk Jørgensen -08 🔗 | Sparta | 5.10 | 5.10 | |
7 | 5.12 | Conrad Rohde -09 🔗 | Sparta | 5.12 | 5.12 | |
8 | 5.42 | Isaiah Ortega Harry -08 🔗 | Sparta | 5.42 | 5.42 | |
9 | 6.01 | Sebastian Qaranta Nowotny -08 🔗 | Amager Atletik Club | 6.01 | 6.01 | |
10 | 6.27 | Daniel NIelsen -09 🔗 | Glostrup IC | 6.27 | 6.27 | |
11 | 6.74 | Oliver Mikkelsen -08 🔗 | Sparta | 6.72 | 6.72 |
# | Q | Navn | Team | PB | SB | |
---|---|---|---|---|---|---|
1 | 6.74 | Oliver Mikkelsen -08 🔗 | Sparta | 6.72 | 6.72 | |
2 | 6.27 | Daniel NIelsen -09 🔗 | Glostrup IC | 6.27 | 6.27 | |
3 | 6.01 | Sebastian Qaranta Nowotny -08 🔗 | Amager Atletik Club | 6.01 | 6.01 | |
4 | 5.42 | Isaiah Ortega Harry -08 🔗 | Sparta | 5.42 | 5.42 | |
5 | 5.12 | Conrad Rohde -09 🔗 | Sparta | 5.12 | 5.12 | |
6 | 5.10 | Malthe Nikolaj Godsk Jørgensen -08 🔗 | Sparta | 5.10 | 5.10 | |
7 | 5.08 | Esben Kjærsgaard -09 🔗 | Herlev Atletik | 5.08 | 5.08 | |
8 | 4.99 | Oskar Søttrup -09 🔗 | Ballerup AK | 4.99 | 4.99 | |
9 | 4.89 | Albert Lysemose Nielsen -08 🔗 | IK Hellas | 4.68 | 4.68 | |
10 | 4.54 | Samuel Brix -09 🔗 | Sparta | 4.50 | 4.50 | |
11 | Oliver Someya Elklint -08 🔗 | Sparta | 4.73 | |||
12 | 4.80 | DNS | Sammy Ahmed Hassan -09 🔗 | Glostrup IC | 4.74 | 4.74 |
13 | 3.64 | DNS | Andreas Birkegaard -08 🔗 | Amager Atletik Club | 3.64 | 3.64 |