Afslutningsstævne • Greve Stadion • Greve
22-24 sep., 2023
Arrangør: Greve Atletik •
Info side
40 meter60 meter80 meter100 meter200 meter400 meter600 meter800 meter1500 meter60 meter hæk80 meter hæk100 meter hæk110 meter hæk40m frame running100m frame running200m frame running400m frame runningHøjdespringStangspringLængdespringTrespringKuglestødDiskoskastHammerkastSpydkastVægtkastBoldkast3-kamp4 x 100 meter stafet4 x 200 meter stafet4 x 60 meter hæk stafet
60 meter • Indl. • Piger 8-9 år • Lørdag kl. 12:30
Antal heats: 4 • Til næste runde: Alle • Q: 0 • q: Alle
# | Q | Resultat | Navn | Team | |
---|---|---|---|---|---|
HEAT 1 • w:-0.9 | |||||
1 | q | 10.32 | Sigga Melin -14 | KIF | |
2 | q | 10.50 | Emilie Freund Jessen -14 | Sparta | |
3 | q | 10.89 | Smilla Büchmann-Slorup -14 | Helsingør Atletik | |
4 | q | 11.07 | Smilla Gram Jensen -14 | Sparta | |
5 | q | 11.67 | Vigga Sandeman Bengtson -14 | Helsingør Atletik | |
6 | q | 11.70 | Ella Djasferova Gram -14 | Sparta | |
7 | q | 12.63 | Malika Rachdi Bührnann, -15 | Allerød Atletik og Motion | |
HEAT 2 • w:+0.1 | |||||
1 | q | 10.76 | Olivia Elkjær -15 | Allerød Atletik og Motion | |
2 | q | 10.77 | Ellen Wilhjelm Kjær -14 | Sparta | |
3 | q | 10.99 | Agnes Kiil -15 | Amager Atletik Club | |
4 | q | 11.51 | Margrethe Grinsted Klinkby -15 | Sparta | |
5 | q | 13.55 | Viola Gramsbergen Neldeborg -15 | Allerød Atletik og Motion | |
HEAT 3 • w:-0.3 | |||||
1 | q | 9.83 | Irina Senami Tra Bi -14 | Sparta | |
2 | q | 11.29 | Ida Caroline Kjær Jessen -14 | Trongården | |
3 | q | 11.71 | Frida Schmidt Jæger -14 | Sparta | |
4 | PB | q | 11.87 | Sia Maj Lindahl-Thøgersen -14 | Køge Atletik og Motion |
5 | q | 11.90 | Olivia Emma Larsen -14 | Herlev Atletik | |
6 | SB | q | 12.23 | Ellie Sonne -14 | Viking Atletik |
7 | q | 13.13 | Josefine Bach Tvernø -15 | Herlev Atletik | |
HEAT 4 • w:+0.2 | |||||
1 | PB | q | 9.73 | Isolde Agerskov Perotti -14 | Sparta |
2 | q | 10.04 | Ida Boysen Chachah -14 | KIF | |
3 | PB | q | 10.20 | Olivia Kastrup Daub -14 | Herlev Atletik |
4 | PB | q | 10.41 | Pauline Zinck Mogensen -14 | IK Hellas |
5 | q | 10.99 | Erna Birgitte Toth Larsen -15 | KIF | |
6 | q | 11.78 | Edith Augusta Lindahl-Thøgersen -14 | Køge Atletik og Motion | |
7 | q | 12.35 | Marion Clémentine Lilianne Guinier -14 | KIF |
# | Q | Navn | Team | BibNo | PB | SB | |
---|---|---|---|---|---|---|---|
HEAT 1 | |||||||
1 | Vigga Sandeman Bengtson -14 | Helsingør Atletik | |||||
2 | Smilla Büchmann-Slorup -14 | Helsingør Atletik | |||||
3 | Emilie Freund Jessen -14 | Sparta | |||||
4 | Malika Rachdi Bührnann, -15 | Allerød Atletik og Motion | 359 | ||||
5 | Ella Djasferova Gram -14 | Sparta | |||||
6 | Sigga Melin -14 | KIF | |||||
7 | Smilla Gram Jensen -14 | Sparta | |||||
HEAT 2 | |||||||
1 | Viola Gramsbergen Neldeborg -15 | Allerød Atletik og Motion | |||||
2 | Olivia Elkjær -15 | Allerød Atletik og Motion | |||||
3 | DNS | Alva von Linstow -14 | Gentofte IK | ||||
4 | Agnes Kiil -15 | Amager Atletik Club | 356 | ||||
5 | Ellen Wilhjelm Kjær -14 | Sparta | |||||
6 | DNS | Malia Arnesen Juhl Pausgaard -15 | Roar Atletik | ||||
7 | Margrethe Grinsted Klinkby -15 | Sparta | |||||
HEAT 3 | |||||||
1 | Olivia Emma Larsen -14 | Herlev Atletik | |||||
2 | Irina Senami Tra Bi -14 | Sparta | |||||
3 | 12.72 | Josefine Bach Tvernø -15 | Herlev Atletik | 358 | |||
4 | Frida Schmidt Jæger -14 | Sparta | |||||
5 | 11.98 | Sia Maj Lindahl-Thøgersen -14 | Køge Atletik og Motion | 11.98 | 11.98 | ||
6 | 12.58 | Ellie Sonne -14 | Viking Atletik | 11.96 | 12.58 | ||
7 | Ida Caroline Kjær Jessen -14 | Trongården | |||||
HEAT 4 | |||||||
1 | 11.91 | Marion Clémentine Lilianne Guinier -14 | KIF | ||||
2 | 11.05 | Erna Birgitte Toth Larsen -15 | KIF | 10.98 | 10.98 | ||
3 | 10.61 | Ida Boysen Chachah -14 | KIF | ||||
4 | 10.42 | Pauline Zinck Mogensen -14 | IK Hellas | 10.42 | 10.42 | ||
5 | 10.36 | Olivia Kastrup Daub -14 | Herlev Atletik | 10.68 | |||
6 | 10.34 | Isolde Agerskov Perotti -14 | Sparta | 10.34 | |||
7 | 11.68 | Edith Augusta Lindahl-Thøgersen -14 | Køge Atletik og Motion | 11.68 | 11.68 |
# | Q | Navn | Team | BibNo | PB | SB | |
---|---|---|---|---|---|---|---|
1 | 10.34 | Isolde Agerskov Perotti -14 | Sparta | 10.34 | |||
2 | 10.36 | Olivia Kastrup Daub -14 | Herlev Atletik | 10.68 | |||
3 | 10.42 | Pauline Zinck Mogensen -14 | IK Hellas | 10.42 | 10.42 | ||
4 | 10.61 | Ida Boysen Chachah -14 | KIF | ||||
5 | 11.05 | Erna Birgitte Toth Larsen -15 | KIF | 10.98 | 10.98 | ||
6 | 11.68 | Edith Augusta Lindahl-Thøgersen -14 | Køge Atletik og Motion | 11.68 | 11.68 | ||
7 | 11.91 | Marion Clémentine Lilianne Guinier -14 | KIF | ||||
8 | 11.98 | Sia Maj Lindahl-Thøgersen -14 | Køge Atletik og Motion | 11.98 | 11.98 | ||
9 | 12.58 | Ellie Sonne -14 | Viking Atletik | 11.96 | 12.58 | ||
10 | 12.72 | Josefine Bach Tvernø -15 | Herlev Atletik | 358 | |||
11 | Olivia Elkjær -15 | Allerød Atletik og Motion | |||||
12 | Viola Gramsbergen Neldeborg -15 | Allerød Atletik og Motion | |||||
13 | Malika Rachdi Bührnann, -15 | Allerød Atletik og Motion | 359 | ||||
14 | Agnes Kiil -15 | Amager Atletik Club | 356 | ||||
15 | Vigga Sandeman Bengtson -14 | Helsingør Atletik | |||||
16 | Smilla Büchmann-Slorup -14 | Helsingør Atletik | |||||
17 | Olivia Emma Larsen -14 | Herlev Atletik | |||||
18 | Sigga Melin -14 | KIF | |||||
19 | Ellen Wilhjelm Kjær -14 | Sparta | |||||
20 | Margrethe Grinsted Klinkby -15 | Sparta | |||||
21 | Ella Djasferova Gram -14 | Sparta | |||||
22 | Emilie Freund Jessen -14 | Sparta | |||||
23 | Smilla Gram Jensen -14 | Sparta | |||||
24 | Irina Senami Tra Bi -14 | Sparta | |||||
25 | Frida Schmidt Jæger -14 | Sparta | |||||
26 | Ida Caroline Kjær Jessen -14 | Trongården | |||||
27 | DNS | Silje Rønne -14 | Allerød Atletik og Motion | ||||
28 | DNS | Alva von Linstow -14 | Gentofte IK | ||||
29 | DNS | Malia Arnesen Juhl Pausgaard -15 | Roar Atletik |