Afslutningsstævne • Greve Stadion • Greve
22-24 sep., 2023
Arrangør: Greve Atletik •
Info side
Alle øvelser
40 meter60 meter80 meter100 meter200 meter400 meter600 meter800 meter1500 meter60 meter hæk80 meter hæk100 meter hæk110 meter hæk40m frame running100m frame running200m frame running400m frame runningHøjdespringStangspringLængdespringTrespringKuglestødDiskoskastHammerkastSpydkastVægtkastBoldkast3-kamp4 x 100 meter stafet4 x 200 meter stafet4 x 60 meter hæk stafet
60 meter hæk • Indl. • Piger 12-13 år • Lørdag kl. 10:40
76.2 cm, 6 hække, 11.75 / 7.65 / 10.00
Antal heats: 3 • Til næste runde: Alle • Q: 0 • q: Alle
# | Q | Resultat | Navn | Team | |
---|---|---|---|---|---|
HEAT 1 • w:-0.9 | |||||
1 | q | 11.59 | Amelie Zemanova -10 | Amager Atletik Club | |
2 | q | 12.24 | Regitze Wittenkamp -11 | Fredensborg Atletik | |
3 | q | 13.88 | Amalie Broman -09 | Allerød Atletik og Motion | |
4 | q | 14.76 | Dagmar Marager -11 | Allerød Atletik og Motion | |
5 | q | 22.46 | Alberte Kaltoft -11 | Allerød Atletik og Motion | |
HEAT 2 • w:-0.5 | |||||
1 | PB | q | 11.47 | Julia Hedegaard Hallsdottir -10 | Sparta |
2 | q | 11.56 | Agnes Rask Baad Pedersen -11 | IK Olympia | |
3 | q | 11.62 | Karla Tiedemann Giese -10 | FIF Hillerød | |
4 | PB | q | 11.79 | Ilsa Finnekaasa Roome -10 (NOR) | Sparta |
5 | q | 12.05 | Olivia Vedel Nielsen -11 | Greve Atletik | |
6 | q | 13.29 | Edith Fuglsang -10 | KIF | |
HEAT 3 • w:-0.5 | |||||
1 | PB | q | 10.09 | Wilma Caroline Nielsen -10 | Sparta |
2 | PB | q | 10.25 | Ellen Vincentsen -11 | Sparta |
3 | q | 10.80 | Johanne Hansen-Møller -10 | Sparta | |
4 | PB | q | 11.19 | Sofie Ivarsen -10 | Greve Atletik |
5 | q | 11.50 | Kajsa Kirk Petersen -10 | Sparta | |
6 | q | 12.44 | Maria Rose Jørgensen -10 | Sparta |
# | Q | Navn | Team | BibNo | PB | SB | |
---|---|---|---|---|---|---|---|
HEAT 1 | |||||||
2 | Dagmar Marager -11 🔗 | Allerød Atletik og Motion | |||||
3 | Alberte Kaltoft -11 | Allerød Atletik og Motion | |||||
4 | Amalie Broman -09 | Allerød Atletik og Motion | |||||
5 | Regitze Wittenkamp -11 🔗 | Fredensborg Atletik | 423 | ||||
6 | Amelie Zemanova -10 🔗 | Amager Atletik Club | 417 | ||||
HEAT 2 | |||||||
2 | Karla Tiedemann Giese -10 🔗 | FIF Hillerød | |||||
3 | 11.98 | Ilsa Finnekaasa Roome -10 (NOR) 🔗 | Sparta | 412 | 11.98 | 11.98 | |
4 | 12.28 | Julia Hedegaard Hallsdottir -10 🔗 | Sparta | 12.28 | 12.28 | ||
5 | 11.93 | Olivia Vedel Nielsen -11 🔗 | Greve Atletik | 11.93 | 11.93 | ||
6 | 11.92 | Agnes Rask Baad Pedersen -11 🔗 | IK Olympia | ||||
7 | 12.74 | Edith Fuglsang -10 🔗 | KIF | 13.22 | 13.22 | ||
HEAT 3 | |||||||
2 | 11.59 | Sofie Ivarsen -10 🔗 | Greve Atletik | 410 | 11.59 | 11.59 | |
3 | 10.66 | Wilma Caroline Nielsen -10 🔗 | Sparta | 10.66 | 10.66 | ||
4 | 10.79 | Ellen Vincentsen -11 🔗 | Sparta | 10.79 | 10.79 | ||
5 | 11.34 | Kajsa Kirk Petersen -10 🔗 | Sparta | 415 | 11.34 | 11.34 | |
6 | 10.43 | Johanne Hansen-Møller -10 🔗 | Sparta | 10.43 | 10.43 | ||
7 | 11.49 | Maria Rose Jørgensen -10 🔗 | Sparta | 11.49 | 11.49 |
# | Q | Navn | Team | BibNo | PB | SB | |
---|---|---|---|---|---|---|---|
1 | 10.43 | Johanne Hansen-Møller -10 🔗 | Sparta | 10.43 | 10.43 | ||
2 | 10.66 | Wilma Caroline Nielsen -10 🔗 | Sparta | 10.66 | 10.66 | ||
3 | 10.79 | Ellen Vincentsen -11 🔗 | Sparta | 10.79 | 10.79 | ||
4 | 11.34 | Kajsa Kirk Petersen -10 🔗 | Sparta | 415 | 11.34 | 11.34 | |
5 | 11.49 | Maria Rose Jørgensen -10 🔗 | Sparta | 11.49 | 11.49 | ||
6 | 11.59 | Sofie Ivarsen -10 🔗 | Greve Atletik | 410 | 11.59 | 11.59 | |
7 | 11.92 | Agnes Rask Baad Pedersen -11 🔗 | IK Olympia | ||||
8 | 11.93 | Olivia Vedel Nielsen -11 🔗 | Greve Atletik | 11.93 | 11.93 | ||
9 | 11.98 | Ilsa Finnekaasa Roome -10 (NOR) 🔗 | Sparta | 412 | 11.98 | 11.98 | |
10 | 12.28 | Julia Hedegaard Hallsdottir -10 🔗 | Sparta | 12.28 | 12.28 | ||
11 | 12.74 | Edith Fuglsang -10 🔗 | KIF | 13.22 | 13.22 | ||
12 | Amalie Broman -09 | Allerød Atletik og Motion | |||||
13 | Alberte Kaltoft -11 | Allerød Atletik og Motion | |||||
14 | Dagmar Marager -11 🔗 | Allerød Atletik og Motion | |||||
15 | Amelie Zemanova -10 🔗 | Amager Atletik Club | 417 | ||||
16 | Karla Tiedemann Giese -10 🔗 | FIF Hillerød | |||||
17 | Regitze Wittenkamp -11 🔗 | Fredensborg Atletik | 423 |