DMU • Hvidovre Stadion • Hvidovre
22-23 aug., 2015
Arrangør: Hvidovre AM
Alle øvelser
100 meter200 meter300 meter400 meter800 meter1500 meter3000 meter5000 meter2000 meter forh.3000 meter forh.80 meter hæk100 meter hæk110 meter hæk300 meter hæk400 meter hækHøjdespringStangspringLængdespringTrespringKuglestødDiskoskastHammerkastSpydkastVægtkast3000 meter gang4 x 100 meter stafet100m-200m-300m-400m Medley Stafet4 x 400 meter stafet
400 meter • Finale • Drenge 16-17 år • Lørdag kl. 18:50
Antal heats: 2
# | Resultat | Navn | Team | |
---|---|---|---|---|
HEAT 1 | ||||
5 | PB | 52.71 | Andreas Leth Simonsen -98 | Blovstrød Løverne |
7 | 56.06 | Robin Ostenfeldt -99 | SAK77 | |
8 | 56.15 | Samuel Marcus -99 | Sparta | |
9 | 57.60 | Søren A. Nørgaard -99 | Kolding KFUM | |
10 | 58.15 | Sebastian Andersson -99 | Hvidovre AM | |
DQ | Mathias Astrup -99 | Greve Atletik | ||
HEAT 2 | ||||
1 | PB | 50.62 | Karl-Gustav Brockdorff -99 | Aalborg AM |
2 | 51.09 | Felipe Bahamondes -99 | Frederiksberg IF | |
3 | PB | 51.20 | Gustav Lundholm Nielsen -98 | Sparta |
4 | 51.76 | Jonas N. Bjerremand -98 | Vejle IF | |
6 | PB | 52.96 | Lasse Bangsgaard -98 | Herning GF AM |
DNF | Esben Poulsen -98 | Århus 1900 A/M |
# | Q | Navn | Team | BibNo | PB | |
---|---|---|---|---|---|---|
HEAT 1 | ||||||
1 | 56.92 | Robin Ostenfeldt -99 | SAK77 | 372 | ||
2 | 55.30 | Samuel Marcus -99 | Sparta | 516 | 55.30 | |
3 | 53.57 | Mathias Astrup -99 | Greve Atletik | 154 | 53.57 | |
4 | 54.23 | Andreas Leth Simonsen -98 | Blovstrød Løverne | 87 | 54.23 | |
5 | 56.50 | Søren A. Nørgaard -99 | Kolding KFUM | 240 | 56.50 | |
6 | Sebastian Andersson -99 | Hvidovre AM | 214 | |||
HEAT 2 | ||||||
1 | 52.35 | Esben Poulsen -98 | Århus 1900 A/M | 648 | 52.35 | |
2 | 51.70 | Karl-Gustav Brockdorff -99 | Aalborg AM | 608 | 51.70 | |
3 | 51.07 | Felipe Bahamondes -99 | Frederiksberg IF | 126 | ||
4 | 51.24 | Jonas N. Bjerremand -98 | Vejle IF | 555 | ||
5 | 52.10 | Gustav Lundholm Nielsen -98 | Sparta | 462 | 52.10 | |
6 | 53.02 | Lasse Bangsgaard -98 | Herning GF AM | 187 | 53.02 |
# | Q | Navn | Team | BibNo | PB | |
---|---|---|---|---|---|---|
1 | 51.07 | Felipe Bahamondes -99 | Frederiksberg IF | 126 | ||
2 | 51.24 | Jonas N. Bjerremand -98 | Vejle IF | 555 | ||
3 | 51.70 | Karl-Gustav Brockdorff -99 | Aalborg AM | 608 | 51.70 | |
4 | 52.10 | Gustav Lundholm Nielsen -98 | Sparta | 462 | 52.10 | |
5 | 52.35 | Esben Poulsen -98 | Århus 1900 A/M | 648 | 52.35 | |
6 | 53.02 | Lasse Bangsgaard -98 | Herning GF AM | 187 | 53.02 | |
7 | 53.57 | Mathias Astrup -99 | Greve Atletik | 154 | 53.57 | |
8 | 54.23 | Andreas Leth Simonsen -98 | Blovstrød Løverne | 87 | 54.23 | |
9 | 55.30 | Samuel Marcus -99 | Sparta | 516 | 55.30 | |
10 | 56.50 | Søren A. Nørgaard -99 | Kolding KFUM | 240 | 56.50 | |
11 | 56.92 | Robin Ostenfeldt -99 | SAK77 | 372 | ||
12 | Sebastian Andersson -99 | Hvidovre AM | 214 |