Afslutningsstævne • Greve Stadion • Greve
22-24 sep., 2023
Arrangør: Greve Atletik •
Info side
Alle øvelser
40 meter60 meter80 meter100 meter200 meter400 meter600 meter800 meter1500 meter60 meter hæk80 meter hæk100 meter hæk110 meter hæk40m frame running100m frame running200m frame running400m frame runningHøjdespringStangspringLængdespringTrespringKuglestødDiskoskastHammerkastSpydkastVægtkastBoldkast3-kamp4 x 100 meter stafet4 x 200 meter stafet4 x 60 meter hæk stafet
Længdespring • Finale • Piger 8-9 år • Lørdag kl. 10:50
Øvelsessted: Ved 100m start. Der springes i 2 grupper.
Forsøg: 3 • Forsøg i finale: 3 • Antal til finale: 6
# | Resultat | Navn | Team | 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 |
---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
HEAT 1 | |||||||||
2 | 3.53 (w:+0.0) | Pauline Zinck Mogensen -14 | IK Hellas | 3.48 +0.0 | 3.49 +0.0 | 3.52 +0.0 | 3.19 +0.5 | 3.47 +0.0 | 3.53 +0.0 |
5 | 3.42 (w:+0.0) | Ida Boysen Chachah -14 | KIF | 3.01 +0.0 | 3.22 +0.0 | 3.42 +0.0 | 3.36 +0.0 | 3.27 +0.0 | 3.41 +0.0 |
6 | 3.41 (w:+0.0) | Olivia Kastrup Daub -14 | Herlev Atletik | 2.92 +0.0 | 3.25 +0.0 | 3.32 +0.0 | 3.41 +0.0 | 3.16 +0.0 | X |
7 | 3.40 (w:+0.0) | Isolde Agerskov Perotti -14 | Sparta | 2.70 +0.0 | 3.06 +0.0 | 3.28 +0.0 | 3.21 +0.0 | 3.04 +0.0 | 3.40 +0.0 |
10 | 2.99 (w:+0.0) | Ida Caroline Kjær Jessen -14 | Trongården | 2.54 +0.0 | 2.89 +0.4 | 2.99 +0.0 | 2.52 +0.0 | 2.79 +0.0 | 2.73 +0.0 |
11 | 2.97 (w:+0.0) | Olivia Elkjær -15 | Allerød Atletik og Motion | 2.39 +0.0 | 2.97 +0.0 | 2.48 +0.0 | 2.77 +0.6 | 2.82 +0.0 | 2.96 +0.0 |
16 | 2.74 (w:+0.0) | Margrethe Grinsted Klinkby -15 | Sparta | 2.74 +0.0 | 2.72 +0.0 | 2.73 +0.0 | |||
18 | 2.69 (w:+0.0) | Smilla Büchmann-Slorup -14 | Helsingør Atletik | 2.69 +0.0 | 2.66 +0.0 | 2.54 +0.0 | |||
20 | 2.52 (w:+0.0) | Ella Djasferova Gram -14 | Sparta | 2.45 +0.0 | 2.39 +0.7 | 2.52 +0.0 | |||
24 | 2.30 (w:+0.0) | Malika Rachdi Bührnann, -15 | Allerød Atletik og Motion | 2.30 +0.0 | 1.96 +0.0 | 1.71 +0.0 | |||
25 | 2.28 (w:+0.0) | Vigga Sandeman Bengtson -14 | Helsingør Atletik | 2.28 +0.0 | 2.20 +0.0 | 1.98 +0.3 | |||
26 | 2.09 (w:+0.0) | Josefine Bach Tvernø -15 | Herlev Atletik | 2.08 +0.0 | 2.09 +0.0 | 2.03 +0.0 | |||
27 | 2.07 (w:+0.0) | Viola Gramsbergen Neldeborg -15 | Allerød Atletik og Motion | 1.89 +0.0 | 2.07 +0.0 | 1.94 +0.0 | |||
HEAT 2 | |||||||||
1 | 3.92 (w:+0.0) | Irina Senami Tra Bi -14 | Sparta | 3.49 +0.0 | 3.35 -0.7 | 3.31 +0.0 | 3.39 +0.0 | 3.84 +0.0 | 3.92 +0.0 |
3 | 3.51 (w:+0.0) | Emilie Freund Jessen -14 | Sparta | 3.22 +0.0 | 3.23 +0.0 | 3.34 +0.0 | 3.32 +0.0 | 3.20 +0.2 | 3.51 +0.0 |
4 | 3.45 (w:+0.0) | Sigga Melin -14 | KIF | 3.40 +0.0 | 3.39 +0.0 | 3.39 +0.0 | 3.31 +0.0 | 3.40 +0.0 | 3.45 +0.0 |
8 | 3.06 (w:+0.0) | Malia Arnesen Juhl Pausgaard -15 | Roar Atletik | 2.56 +0.0 | 3.03 +0.0 | 3.06 +0.0 | 3.04 +0.0 | X | 2.64 +0.0 |
9 | 3.01 (w:+0.0) | Frida Schmidt Jæger -14 | Sparta | 3.01 +0.0 | 2.90 +0.0 | 2.70 +0.0 | 2.73 +0.0 | 2.55 -0.3 | 2.67 +0.0 |
12 | 2.95 (w:+0.0) | Erna Birgitte Toth Larsen -15 | KIF | 2.94 +0.0 | 2.86 +0.0 | X | 2.95 +0.0 | X | 2.91 +0.0 |
13 | 2.93 (w:+0.0) | Smilla Gram Jensen -14 | Sparta | 2.93 +0.0 | 2.83 +0.0 | 2.76 +0.0 | |||
14 | 2.90 (w:+0.0) | Ellen Wilhjelm Kjær -14 | Sparta | 2.78 +0.0 | 2.82 +0.0 | 2.90 +0.0 | |||
15 | 2.78 (w:+0.0) | Agnes Kiil -15 | Amager Atletik Club | 2.74 +0.0 | 2.78 +0.0 | 2.32 +0.0 | |||
17 | 2.71 (w:+0.0) | Olivia Emma Larsen -14 | Herlev Atletik | 2.71 +0.0 | 2.67 +0.0 | 2.69 +0.0 | |||
19 | 2.59 (w:+0.0) | Ellie Sonne -14 | Viking Atletik | 2.47 +0.0 | 2.46 -0.5 | 2.59 +0.0 | |||
21 | 2.51 (w:+0.0) | Sia Maj Lindahl-Thøgersen -14 | Køge Atletik og Motion | 2.47 +0.0 | 2.50 +0.0 | 2.51 +0.0 | |||
22 | 2.41 (w:+0.0) | Edith Augusta Lindahl-Thøgersen -14 | Køge Atletik og Motion | 2.41 +0.0 | 2.39 +0.0 | 2.08 +0.0 | |||
23 | 2.35 (w:+0.0) | Marion Clémentine Lilianne Guinier -14 | KIF | 2.18 +0.0 | 2.22 +0.0 | 2.35 +0.0 |
# | Resultat | Navn | Team | 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 |
---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
1 | 3.92 (w:+0.0) | Irina Senami Tra Bi -14 | Sparta | 3.49 +0.0 | 3.35 -0.7 | 3.31 +0.0 | 3.39 +0.0 | 3.84 +0.0 | 3.92 +0.0 |
2 | 3.53 (w:+0.0) | Pauline Zinck Mogensen -14 | IK Hellas | 3.48 +0.0 | 3.49 +0.0 | 3.52 +0.0 | 3.19 +0.5 | 3.47 +0.0 | 3.53 +0.0 |
3 | 3.51 (w:+0.0) | Emilie Freund Jessen -14 | Sparta | 3.22 +0.0 | 3.23 +0.0 | 3.34 +0.0 | 3.32 +0.0 | 3.20 +0.2 | 3.51 +0.0 |
4 | 3.45 (w:+0.0) | Sigga Melin -14 | KIF | 3.40 +0.0 | 3.39 +0.0 | 3.39 +0.0 | 3.31 +0.0 | 3.40 +0.0 | 3.45 +0.0 |
5 | 3.42 (w:+0.0) | Ida Boysen Chachah -14 | KIF | 3.01 +0.0 | 3.22 +0.0 | 3.42 +0.0 | 3.36 +0.0 | 3.27 +0.0 | 3.41 +0.0 |
6 | 3.41 (w:+0.0) | Olivia Kastrup Daub -14 | Herlev Atletik | 2.92 +0.0 | 3.25 +0.0 | 3.32 +0.0 | 3.41 +0.0 | 3.16 +0.0 | X |
7 | 3.40 (w:+0.0) | Isolde Agerskov Perotti -14 | Sparta | 2.70 +0.0 | 3.06 +0.0 | 3.28 +0.0 | 3.21 +0.0 | 3.04 +0.0 | 3.40 +0.0 |
8 | 3.06 (w:+0.0) | Malia Arnesen Juhl Pausgaard -15 | Roar Atletik | 2.56 +0.0 | 3.03 +0.0 | 3.06 +0.0 | 3.04 +0.0 | X | 2.64 +0.0 |
9 | 3.01 (w:+0.0) | Frida Schmidt Jæger -14 | Sparta | 3.01 +0.0 | 2.90 +0.0 | 2.70 +0.0 | 2.73 +0.0 | 2.55 -0.3 | 2.67 +0.0 |
10 | 2.99 (w:+0.0) | Ida Caroline Kjær Jessen -14 | Trongården | 2.54 +0.0 | 2.89 +0.4 | 2.99 +0.0 | 2.52 +0.0 | 2.79 +0.0 | 2.73 +0.0 |
11 | 2.97 (w:+0.0) | Olivia Elkjær -15 | Allerød Atletik og Motion | 2.39 +0.0 | 2.97 +0.0 | 2.48 +0.0 | 2.77 +0.6 | 2.82 +0.0 | 2.96 +0.0 |
12 | 2.95 (w:+0.0) | Erna Birgitte Toth Larsen -15 | KIF | 2.94 +0.0 | 2.86 +0.0 | X | 2.95 +0.0 | X | 2.91 +0.0 |
13 | 2.93 (w:+0.0) | Smilla Gram Jensen -14 | Sparta | 2.93 +0.0 | 2.83 +0.0 | 2.76 +0.0 | |||
14 | 2.90 (w:+0.0) | Ellen Wilhjelm Kjær -14 | Sparta | 2.78 +0.0 | 2.82 +0.0 | 2.90 +0.0 | |||
15 | 2.78 (w:+0.0) | Agnes Kiil -15 | Amager Atletik Club | 2.74 +0.0 | 2.78 +0.0 | 2.32 +0.0 | |||
16 | 2.74 (w:+0.0) | Margrethe Grinsted Klinkby -15 | Sparta | 2.74 +0.0 | 2.72 +0.0 | 2.73 +0.0 | |||
17 | 2.71 (w:+0.0) | Olivia Emma Larsen -14 | Herlev Atletik | 2.71 +0.0 | 2.67 +0.0 | 2.69 +0.0 | |||
18 | 2.69 (w:+0.0) | Smilla Büchmann-Slorup -14 | Helsingør Atletik | 2.69 +0.0 | 2.66 +0.0 | 2.54 +0.0 | |||
19 | 2.59 (w:+0.0) | Ellie Sonne -14 | Viking Atletik | 2.47 +0.0 | 2.46 -0.5 | 2.59 +0.0 | |||
20 | 2.52 (w:+0.0) | Ella Djasferova Gram -14 | Sparta | 2.45 +0.0 | 2.39 +0.7 | 2.52 +0.0 | |||
21 | 2.51 (w:+0.0) | Sia Maj Lindahl-Thøgersen -14 | Køge Atletik og Motion | 2.47 +0.0 | 2.50 +0.0 | 2.51 +0.0 | |||
22 | 2.41 (w:+0.0) | Edith Augusta Lindahl-Thøgersen -14 | Køge Atletik og Motion | 2.41 +0.0 | 2.39 +0.0 | 2.08 +0.0 | |||
23 | 2.35 (w:+0.0) | Marion Clémentine Lilianne Guinier -14 | KIF | 2.18 +0.0 | 2.22 +0.0 | 2.35 +0.0 | |||
24 | 2.30 (w:+0.0) | Malika Rachdi Bührnann, -15 | Allerød Atletik og Motion | 2.30 +0.0 | 1.96 +0.0 | 1.71 +0.0 | |||
25 | 2.28 (w:+0.0) | Vigga Sandeman Bengtson -14 | Helsingør Atletik | 2.28 +0.0 | 2.20 +0.0 | 1.98 +0.3 | |||
26 | 2.09 (w:+0.0) | Josefine Bach Tvernø -15 | Herlev Atletik | 2.08 +0.0 | 2.09 +0.0 | 2.03 +0.0 | |||
27 | 2.07 (w:+0.0) | Viola Gramsbergen Neldeborg -15 | Allerød Atletik og Motion | 1.89 +0.0 | 2.07 +0.0 | 1.94 +0.0 |
# | Q | Navn | Team | BibNo | |
---|---|---|---|---|---|
HEAT 1 | |||||
1 | Viola Gramsbergen Neldeborg -15 | Allerød Atletik og Motion | |||
2 | Pauline Zinck Mogensen -14 | IK Hellas | |||
3 | Olivia Elkjær -15 | Allerød Atletik og Motion | |||
4 | Margrethe Grinsted Klinkby -15 | Sparta | |||
5 | Malika Rachdi Bührnann, -15 | Allerød Atletik og Motion | 359 | ||
6 | Ida Caroline Kjær Jessen -14 | Trongården | |||
7 | Ella Djasferova Gram -14 | Sparta | |||
8 | DNS | Bernadett Bo Petersen -14 | Gentofte IK | 357 | |
9 | DNS | Alva von Linstow -14 | Gentofte IK | ||
10 | 2.64 | Josefine Bach Tvernø -15 | Herlev Atletik | 358 | |
11 | 2.83 | Smilla Büchmann-Slorup -14 | Helsingør Atletik | ||
12 | 3.04 | Vigga Sandeman Bengtson -14 | Helsingør Atletik | ||
13 | 3.22 | Ida Boysen Chachah -14 | KIF | ||
14 | 3.39 | Isolde Agerskov Perotti -14 | Sparta | ||
15 | 3.55 | Olivia Kastrup Daub -14 | Herlev Atletik | ||
HEAT 2 | |||||
1 | Smilla Gram Jensen -14 | Sparta | |||
2 | Sia Maj Lindahl-Thøgersen -14 | Køge Atletik og Motion | |||
3 | DNS | Marie Bergheim Ahleson -14 | Hvidovre AM | ||
4 | Malia Arnesen Juhl Pausgaard -15 | Roar Atletik | |||
5 | Frida Schmidt Jæger -14 | Sparta | |||
6 | Ellie Sonne -14 | Viking Atletik | |||
7 | Ellen Wilhjelm Kjær -14 | Sparta | |||
8 | Edith Augusta Lindahl-Thøgersen -14 | Køge Atletik og Motion | |||
9 | Agnes Kiil -15 | Amager Atletik Club | 356 | ||
10 | 2.28 | Marion Clémentine Lilianne Guinier -14 | KIF | ||
11 | 2.94 | Olivia Emma Larsen -14 | Herlev Atletik | ||
12 | 2.97 | Erna Birgitte Toth Larsen -15 | KIF | ||
13 | 3.31 | Sigga Melin -14 | KIF | ||
14 | 3.33 | Emilie Freund Jessen -14 | Sparta | ||
15 | 3.73 | Irina Senami Tra Bi -14 | Sparta |
# | Q | Navn | Team | BibNo | |
---|---|---|---|---|---|
1 | 3.73 | Irina Senami Tra Bi -14 | Sparta | ||
2 | 3.55 | Olivia Kastrup Daub -14 | Herlev Atletik | ||
3 | 3.39 | Isolde Agerskov Perotti -14 | Sparta | ||
4 | 3.33 | Emilie Freund Jessen -14 | Sparta | ||
5 | 3.31 | Sigga Melin -14 | KIF | ||
6 | 3.22 | Ida Boysen Chachah -14 | KIF | ||
7 | 3.04 | Vigga Sandeman Bengtson -14 | Helsingør Atletik | ||
8 | 2.97 | Erna Birgitte Toth Larsen -15 | KIF | ||
9 | 2.94 | Olivia Emma Larsen -14 | Herlev Atletik | ||
10 | 2.83 | Smilla Büchmann-Slorup -14 | Helsingør Atletik | ||
11 | 2.64 | Josefine Bach Tvernø -15 | Herlev Atletik | 358 | |
12 | 2.28 | Marion Clémentine Lilianne Guinier -14 | KIF | ||
13 | Viola Gramsbergen Neldeborg -15 | Allerød Atletik og Motion | |||
14 | Malika Rachdi Bührnann, -15 | Allerød Atletik og Motion | 359 | ||
15 | Olivia Elkjær -15 | Allerød Atletik og Motion | |||
16 | Agnes Kiil -15 | Amager Atletik Club | 356 | ||
17 | Pauline Zinck Mogensen -14 | IK Hellas | |||
18 | Sia Maj Lindahl-Thøgersen -14 | Køge Atletik og Motion | |||
19 | Edith Augusta Lindahl-Thøgersen -14 | Køge Atletik og Motion | |||
20 | Malia Arnesen Juhl Pausgaard -15 | Roar Atletik | |||
21 | Frida Schmidt Jæger -14 | Sparta | |||
22 | Ellen Wilhjelm Kjær -14 | Sparta | |||
23 | Smilla Gram Jensen -14 | Sparta | |||
24 | Ella Djasferova Gram -14 | Sparta | |||
25 | Margrethe Grinsted Klinkby -15 | Sparta | |||
26 | Ida Caroline Kjær Jessen -14 | Trongården | |||
27 | Ellie Sonne -14 | Viking Atletik | |||
28 | DNS | Silje Rønne -14 | Allerød Atletik og Motion | ||
29 | DNS | Olivia Tranholm -14 | Allerød Atletik og Motion | ||
30 | DNS | Bernadett Bo Petersen -14 | Gentofte IK | 357 | |
31 | DNS | Alva von Linstow -14 | Gentofte IK | ||
32 | DNS | Marie Bergheim Ahleson -14 | Hvidovre AM | ||
33 | DNS | Ellen Egholm Gøtze -15 | Roar Atletik |