DMU • Hvidovre Stadion • Hvidovre
22-23 aug., 2015
Arrangør: Hvidovre AM
100 meter200 meter300 meter400 meter800 meter1500 meter3000 meter5000 meter2000 meter forh.3000 meter forh.80 meter hæk100 meter hæk110 meter hæk300 meter hæk400 meter hækHøjdespringStangspringLængdespringTrespringKuglestødDiskoskastHammerkastSpydkastVægtkast3000 meter gang4 x 100 meter stafet100m-200m-300m-400m Medley Stafet4 x 400 meter stafet
200 meter • Finale • Piger 16-17 år • Søndag kl. 12:00
Antal heats: 3
# | Resultat | Navn | Team |
---|---|---|---|
HEAT 1 • w:-2.0 | |||
11 | 28.33 | Anne Ohrt Gregersen -99 | Esbjerg AM |
13 | 28.63 | Tessa June Strand -98 | Ballerup AK |
15 | 29.01 | Louise Wessel Leroy -99 | Sparta |
16 | 29.18 | Julie Kretzschmer -99 | Hvidovre AM |
17 | 29.60 | Laura Wrisberg Kæstel -98 | Holte Atletik |
HEAT 2 • w:-1.1 | |||
5 | 27.23 | Frederikke Mortensen -98 | Ballerup AK |
7 | 27.33 | Pernille Schmidt -99 | AGF Atletik |
9 | 28.10 | Simone Hjort -99 | Sparta |
10 | 28.18 | Cornelia Andersen Slej -99 | Århus 1900 A/M |
12 | 28.45 | Therese Helk Olesen -99 | Skive AM |
13 | 28.63 | Jasmin Gade -99 | Frederiksberg IF |
HEAT 3 • w:-2.3 | |||
1 | 25.61 | Anne Sofie Kirkegaard -98 | Sparta |
2 | 26.52 | Cecilie Schou-Nielsen -99 | Sparta |
3 | 26.78 | Nickoline Skifter Anderse -98 | Slagelse Atletik DELTA |
4 | 26.81 | Emilie Pedersen -98 | SAK77 |
6 | 27.29 | Sarah W. Jensen -99 | Skive AM |
8 | 27.54 | Anna Øbakke Lange -99 | Greve Atletik |
# | Q | Navn | Team | BibNo | PB | |
---|---|---|---|---|---|---|
HEAT 1 | ||||||
2 | 28.26 | Tessa June Strand -98 | Ballerup AK | 85 | ||
3 | 28.94 | Louise Wessel Leroy -99 | Sparta | 485 | 28.25 | |
4 | 28.12 | Julie Kretzschmer -99 | Hvidovre AM | 209 | 28.12 | |
5 | 28.14 | Laura Wrisberg Kæstel -98 | Holte Atletik | 192 | ||
6 | Anne Ohrt Gregersen -99 | Esbjerg AM | 97 | 26.71 | ||
HEAT 2 | ||||||
1 | 27.96 | Jasmin Gade -99 | Frederiksberg IF | 129 | ||
2 | 27.49 | Simone Hjort -99 | Sparta | 525 | 27.49 | |
3 | 26.99 | Frederikke Mortensen -98 | Ballerup AK | 63 | 26.99 | |
4 | 27.34 | Therese Helk Olesen -99 | Skive AM | 410 | 2.72 | |
5 | 27.96 | Cornelia Andersen Slej -99 | Århus 1900 A/M | 644 | 27.96 | |
6 | 28.03 | Pernille Schmidt -99 | AGF Atletik | 12 | 28.03 | |
HEAT 3 | ||||||
25.00 | DNS | Emma Beiter Bomme -98 | Sparta | 453 | 25.00 | |
DNS | Isa B. Rich -98 | Københavns IF | 263 | 28.06 | ||
1 | 26.15 | Sarah W. Jensen -99 | Skive AM | 404 | 26.15 | |
2 | 26.13 | Nickoline Skifter Anderse -98 | Slagelse Atletik DELTA | 414 | 26.13 | |
3 | 24.51 | Anne Sofie Kirkegaard -98 | Sparta | 428 | 24.51 | |
4 | 25.72 | Emilie Pedersen -98 | SAK77 | 361 | ||
5 | 26.14 | Cecilie Schou-Nielsen -99 | Sparta | 441 | 26.14 | |
6 | 26.21 | Anna Øbakke Lange -99 | Greve Atletik | 141 | 26.21 |
# | Q | Navn | Team | BibNo | PB | |
---|---|---|---|---|---|---|
1 | 24.51 | Anne Sofie Kirkegaard -98 | Sparta | 428 | 24.51 | |
2 | 25.72 | Emilie Pedersen -98 | SAK77 | 361 | ||
3 | 26.13 | Nickoline Skifter Anderse -98 | Slagelse Atletik DELTA | 414 | 26.13 | |
4 | 26.14 | Cecilie Schou-Nielsen -99 | Sparta | 441 | 26.14 | |
5 | 26.15 | Sarah W. Jensen -99 | Skive AM | 404 | 26.15 | |
6 | 26.21 | Anna Øbakke Lange -99 | Greve Atletik | 141 | 26.21 | |
7 | 26.99 | Frederikke Mortensen -98 | Ballerup AK | 63 | 26.99 | |
8 | 27.34 | Therese Helk Olesen -99 | Skive AM | 410 | 2.72 | |
9 | 27.49 | Simone Hjort -99 | Sparta | 525 | 27.49 | |
10 | 27.96 | Jasmin Gade -99 | Frederiksberg IF | 129 | ||
11 | 27.96 | Cornelia Andersen Slej -99 | Århus 1900 A/M | 644 | 27.96 | |
12 | 28.03 | Pernille Schmidt -99 | AGF Atletik | 12 | 28.03 | |
13 | 28.12 | Julie Kretzschmer -99 | Hvidovre AM | 209 | 28.12 | |
14 | 28.14 | Laura Wrisberg Kæstel -98 | Holte Atletik | 192 | ||
15 | 28.26 | Tessa June Strand -98 | Ballerup AK | 85 | ||
16 | 28.94 | Louise Wessel Leroy -99 | Sparta | 485 | 28.25 | |
17 | Anne Ohrt Gregersen -99 | Esbjerg AM | 97 | 26.71 | ||
18 | 25.00 | DNS | Emma Beiter Bomme -98 | Sparta | 453 | 25.00 |
19 | DNS | Isa B. Rich -98 | Københavns IF | 263 | 28.06 |