Øst-ungdom ude 2023 • Ballerup Atletikstadion • Ballerup
17-18 jun., 2023
Arrangør: Ballerup AK
Alle øvelser
60 meter80 meter100 meter200 meter300 meter400 meter600 meter800 meter1000 meter1500 meter3000 meter5000 meter2000 meter forh.3000 meter forh.60 meter hæk80 meter hæk100 meter hæk110 meter hæk300 meter hæk400 meter hækHøjdespringStangspringLængdespringTrespringKuglestødDiskoskastHammerkastSpydkastVægtkast3-kamp1000 meter kapgang3000 meter kapgang4 x 80 meter stafet4 x 100 meter stafet100m-200m-300m-400m Medley Stafet4 x 400 meter stafet
Spydkast • Finale • Piger 16-17 år • Lørdag kl. 11:35
500 gram
Forsøg: 3 • Forsøg i finale: 3 • Antal til finale: 8
# | Resultat | Navn | Team | 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | |
---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
1 | 40.61 | Kristine Skifter Bisch -06 | Randers Freja Atletik | 37.75 | 40.16 | 40.61 | 39.49 | X | 38.25 | |
2 | 38.93 | Julie Rasmussen -06 | Holte Atletik | 35.86 | 36.46 | 38.93 | 27.81 | 37.76 | 35.54 | |
3 | 34.68 | Charmaine De Taza -06 | Herlev Atletik | 34.60 | 34.68 | 31.20 | X | 27.58 | 30.33 | |
4 | 30.72 | Aurora Suarez Alvarez Thostrup -06 | Sparta Atletik & løb | X | 24.57 | X | 26.21 | 28.90 | 30.72 | |
5 | PB | 23.94 | Hanna Horch -06 | Trongården IF | 18.57 | X | 22.01 | X | 23.94 | X |
6 | 19.40 | Tiana Jalloh -06 | Trongården IF | X | X | 19.40 | X | X | 17.08 |
# | Q | Navn | Team | BibNo | PB | SB | |
---|---|---|---|---|---|---|---|
1 | 35.11 | Charmaine De Taza -06 🔗 | Herlev Atletik | 136 | 37.24 | 37.24 | |
2 | 0.32 | Aurora Suarez Alvarez Thostrup -06 🔗 | Sparta Atletik & løb | 427 | 32.65 | 31.72 | |
3 | Julie Rasmussen -06 🔗 | Holte Atletik | 161 | 40.14 | 40.14 | ||
4 | Kristine Skifter Bisch -06 🔗 | Randers Freja Atletik | 230 | 44.39 | 44.39 | ||
5 | Hanna Horch -06 🔗 | Trongården IF | 311 | 22.52 | |||
6 | Tiana Jalloh -06 🔗 | Trongården IF | 321 | 23.16 | 20.91 |
# | Q | Navn | Team | BibNo | PB | SB | |
---|---|---|---|---|---|---|---|
1 | 35.11 | Charmaine De Taza -06 🔗 | Herlev Atletik | 136 | 37.24 | 37.24 | |
2 | 0.32 | Aurora Suarez Alvarez Thostrup -06 🔗 | Sparta Atletik & løb | 427 | 32.65 | 31.72 | |
3 | Julie Rasmussen -06 🔗 | Holte Atletik | 161 | 40.14 | 40.14 | ||
4 | Kristine Skifter Bisch -06 🔗 | Randers Freja Atletik | 230 | 44.39 | 44.39 | ||
5 | Hanna Horch -06 🔗 | Trongården IF | 311 | 22.52 | |||
6 | Tiana Jalloh -06 🔗 | Trongården IF | 321 | 23.16 | 20.91 | ||
7 | 44.26 | DNS | Malou Bonde -07 🔗 | IK Olympia | 204 | 44.23 | 41.80 |