Øst-inde 2023 • Ballerup Super Arena • Ballerup
28-29 jan., 2023
Arrangør: Ballerup AK
Længdespring • Finale • Piger 13 år • Søndag kl. 11:00
1 meter zoneafsæt
Forsøg: 3 • Forsøg i finale: 3 • Antal til finale: 8
# | Resultat | Navn | Team | 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 |
---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
1 | 5.15 | Karla Kathrine Viggers Fabild -10 | Frederiksberg IF | 5.01 | 4.88 | 4.92 | 5.03 | 5.05 | 5.15 |
2 | 4.90 | Johanne Hansen-Møller -10 | Sparta Atletik | 4.55 | 4.66 | 4.71 | 4.84 | 4.77 | 4.90 |
3 | 4.68 | Ella Marie Højholt Jensen -10 | Roar atletik | 4.52 | 4.56 | 4.61 | 4.41 | 4.44 | 4.68 |
4 | 4.61 | Wilma Caroline Nielsen -10 | Sparta Atletik | 4.48 | X | 4.45 | 4.61 | 4.40 | 4.51 |
5 | 4.41 | Luna Rose Gunsel -10 | Sparta Atletik | 4.41 | 4.27 | 4.28 | 4.08 | 4.20 | 4.17 |
6 | 4.39 | Andrea Winther Glamoclija -10 | Sparta Atletik | 4.38 | 4.39 | 4.37 | 4.20 | 4.17 | 4.34 |
7 | 4.17 | Karla Kinzi Due -10 | Slagelse Atletik DELTA | 4.09 | 3.76 | 3.38 | 3.80 | 4.17 | 3.89 |
8 | 3.79 | Maria Rose Jørgensen -10 | Amager AC | 3.79 | 3.74 | 3.59 | 3.59 | 3.69 | 3.74 |
9 | 3.79 | Ingrid Lyngby Bärlund -10 | Holte Atletik | 3.62 | 3.79 | 3.71 | |||
10 | 3.52 | Maia Hylling Axelsson -10 | Sparta Atletik | 3.52 | 3.31 | 3.45 |
# | Q | Navn | Team | BibNo | |
---|---|---|---|---|---|
1 | Johanne Hansen-Møller -10 🔗 | Sparta Atletik | 220 | ||
2 | 2.95 | Maia Hylling Axelsson -10 🔗 | Sparta Atletik | 274 | |
3 | 5.07 | Karla Kathrine Viggers Fabild -10 🔗 | Frederiksberg IF | 62 | |
4 | 4.72 | Wilma Caroline Nielsen -10 🔗 | Sparta Atletik | 259 | |
5 | 4.26 | Andrea Winther Glamoclija -10 🔗 | Sparta Atletik | 194 | |
6 | Luna Rose Gunsel -10 🔗 | Sparta Atletik | 232 | ||
7 | Ingrid Lyngby Bärlund -10 🔗 | Holte Atletik | 143 | ||
8 | Maria Rose Jørgensen -10 🔗 | Amager AC | 12 | ||
9 | 4.86 | Ella Marie Højholt Jensen -10 🔗 | Roar atletik | 181 | |
10 | 4.04 | Karla Kinzi Due -10 🔗 | Slagelse Atletik DELTA | 184 |
# | Q | Navn | Team | BibNo | |
---|---|---|---|---|---|
1 | 5.07 | Karla Kathrine Viggers Fabild -10 🔗 | Frederiksberg IF | 62 | |
2 | 4.86 | Ella Marie Højholt Jensen -10 🔗 | Roar atletik | 181 | |
3 | 4.72 | Wilma Caroline Nielsen -10 🔗 | Sparta Atletik | 259 | |
4 | 4.26 | Andrea Winther Glamoclija -10 🔗 | Sparta Atletik | 194 | |
5 | 4.04 | Karla Kinzi Due -10 🔗 | Slagelse Atletik DELTA | 184 | |
6 | 2.95 | Maia Hylling Axelsson -10 🔗 | Sparta Atletik | 274 | |
7 | Maria Rose Jørgensen -10 🔗 | Amager AC | 12 | ||
8 | Ingrid Lyngby Bärlund -10 🔗 | Holte Atletik | 143 | ||
9 | Johanne Hansen-Møller -10 🔗 | Sparta Atletik | 220 | ||
10 | Luna Rose Gunsel -10 🔗 | Sparta Atletik | 232 |