Afslutningsstævne • Greve Stadion • Greve
22-24 sep., 2023
Arrangør: Greve Atletik •
Info side
40 meter60 meter80 meter100 meter200 meter400 meter600 meter800 meter1500 meter60 meter hæk80 meter hæk100 meter hæk110 meter hæk40m frame running100m frame running200m frame running400m frame runningHøjdespringStangspringLængdespringTrespringKuglestødDiskoskastHammerkastSpydkastVægtkastBoldkast3-kamp4 x 100 meter stafet4 x 200 meter stafet4 x 60 meter hæk stafet
40 meter • Finale • Drenge 6-7 år • Søndag kl. 10:55
Antal heats: 2
# | Resultat | Navn | Team | |
---|---|---|---|---|
HEAT 1 • w:+0.3 | ||||
3 | 8.27 | Jakob Gas -16 | Greve Atletik | |
4 | 8.30 | William Andersen Dall -15 | Hvidovre AM | |
8 | PB | 8.42 | Eskild Setondji Tra Bi -17 | Sparta |
11 | 10.02 | Frej Nygaard -18 | Køge Atletik og Motion | |
12 | 10.34 | Bille Bjerregård Larsen -16 | Sparta | |
13 | 11.58 | Lukas Ørndrup -18 | Greve Atletik | |
HEAT 2 • w:+0.6 | ||||
1 | PB | 7.49 | Sebastian Vargas -16 | Sparta |
2 | PB | 7.89 | Jonathan Freund Jessen -16 | Sparta |
5 | 8.38 | Arthur Stougaard -16 | Greve Atletik | |
6 | =PB | 8.39 | Axel Jakobsen -18 | Greve Atletik |
7 | PB | 8.41 | Aris Kastrinakis -17 (GRE) | Sparta |
9 | PB | 8.48 | Max Asperud Bjerre -16 | Sparta |
10 | PB | 8.65 | Stylianos Nikolouzos -16 (GRE) | Sparta |
# | Resultat | Navn | Team | |
---|---|---|---|---|
1 | PB | 7.49 | Sebastian Vargas -16 | Sparta |
2 | PB | 7.89 | Jonathan Freund Jessen -16 | Sparta |
3 | 8.27 | Jakob Gas -16 | Greve Atletik | |
4 | 8.30 | William Andersen Dall -15 | Hvidovre AM | |
5 | 8.38 | Arthur Stougaard -16 | Greve Atletik | |
6 | =PB | 8.39 | Axel Jakobsen -18 | Greve Atletik |
7 | PB | 8.41 | Aris Kastrinakis -17 (GRE) | Sparta |
8 | PB | 8.42 | Eskild Setondji Tra Bi -17 | Sparta |
9 | PB | 8.48 | Max Asperud Bjerre -16 | Sparta |
10 | PB | 8.65 | Stylianos Nikolouzos -16 (GRE) | Sparta |
11 | 10.02 | Frej Nygaard -18 | Køge Atletik og Motion | |
12 | 10.34 | Bille Bjerregård Larsen -16 | Sparta | |
13 | 11.58 | Lukas Ørndrup -18 | Greve Atletik |
# | Q | Navn | Team | PB | SB | |
---|---|---|---|---|---|---|
HEAT 1 | ||||||
1 | William Andersen Dall -15 | Hvidovre AM | ||||
2 | Lukas Ørndrup -18 | Greve Atletik | ||||
3 | 9.36 | DNS | Frederik Albin Schnohr -17 | Sparta | 9.36 | 9.36 |
4 | Frej Nygaard -18 | Køge Atletik og Motion | ||||
5 | Bille Bjerregård Larsen -16 | Sparta | ||||
6 | 9.25 | Eskild Setondji Tra Bi -17 | Sparta | 9.25 | 9.25 | |
7 | Jakob Gas -16 | Greve Atletik | ||||
HEAT 2 | ||||||
1 | 8.80 | Stylianos Nikolouzos -16 (GRE) | Sparta | 8.80 | 8.80 | |
2 | 8.65 | Max Asperud Bjerre -16 | Sparta | 8.76 | 8.76 | |
3 | 8.39 | Axel Jakobsen -18 | Greve Atletik | 8.39 | 8.39 | |
4 | 8.29 | Arthur Stougaard -16 | Greve Atletik | 8.29 | 8.29 | |
5 | 8.52 | Aris Kastrinakis -17 (GRE) | Sparta | 8.52 | 8.52 | |
6 | 7.77 | Sebastian Vargas -16 | Sparta | 7.77 | 7.77 | |
7 | 8.73 | Jonathan Freund Jessen -16 | Sparta | 8.73 | 8.73 |
# | Q | Navn | Team | PB | SB | |
---|---|---|---|---|---|---|
1 | 7.77 | Sebastian Vargas -16 | Sparta | 7.77 | 7.77 | |
2 | 8.29 | Arthur Stougaard -16 | Greve Atletik | 8.29 | 8.29 | |
3 | 8.39 | Axel Jakobsen -18 | Greve Atletik | 8.39 | 8.39 | |
4 | 8.52 | Aris Kastrinakis -17 (GRE) | Sparta | 8.52 | 8.52 | |
5 | 8.65 | Max Asperud Bjerre -16 | Sparta | 8.76 | 8.76 | |
6 | 8.73 | Jonathan Freund Jessen -16 | Sparta | 8.73 | 8.73 | |
7 | 8.80 | Stylianos Nikolouzos -16 (GRE) | Sparta | 8.80 | 8.80 | |
8 | 9.25 | Eskild Setondji Tra Bi -17 | Sparta | 9.25 | 9.25 | |
9 | Lukas Ørndrup -18 | Greve Atletik | ||||
10 | Jakob Gas -16 | Greve Atletik | ||||
11 | William Andersen Dall -15 | Hvidovre AM | ||||
12 | Frej Nygaard -18 | Køge Atletik og Motion | ||||
13 | Bille Bjerregård Larsen -16 | Sparta | ||||
14 | 9.36 | DNS | Frederik Albin Schnohr -17 | Sparta | 9.36 | 9.36 |