Afslutningsstævne • Greve Stadion • Greve
22-24 sep., 2023
Arrangør: Greve Atletik •
Info side
Alle øvelser
40 meter60 meter80 meter100 meter200 meter400 meter600 meter800 meter1500 meter60 meter hæk80 meter hæk100 meter hæk110 meter hæk40m frame running100m frame running200m frame running400m frame runningHøjdespringStangspringLængdespringTrespringKuglestødDiskoskastHammerkastSpydkastVægtkastBoldkast3-kamp4 x 100 meter stafet4 x 200 meter stafet4 x 60 meter hæk stafet
60 meter • Indl. • Drenge 8-9 år • Lørdag kl. 12:45
Antal heats: 3 • Til næste runde: Alle • Q: 0 • q: Alle
# | Q | Resultat | Navn | Team | |
---|---|---|---|---|---|
HEAT 1 • w:-0.3 | |||||
1 | q | 10.57 | Lauge Van Dijk -14 | IK Hellas | |
2 | q | 11.01 | Lucas Thygesen -14 | Køge Atletik og Motion | |
3 | q | 12.01 | Mads Raldorf Oldrup -15 | IK Hellas | |
4 | q | 12.12 | Victor Papesch -15 | Sparta | |
5 | q | 13.72 | Lauritz Tropp Hoffmann -14 | Gentofte IK | |
HEAT 2 • w:+0.3 | |||||
1 | q | 10.47 | Aske Gram -14 | Bagsværd Atletik Club | |
2 | PB | q | 10.75 | Johannes Sølund -14 | Bagsværd Atletik Club |
3 | q | 11.03 | Jonathan Bæk -14 | Gentofte IK | |
4 | PB | q | 11.80 | Bertil Lindegaard Duus Hansen -15 | Køge Atletik og Motion |
5 | q | 13.03 | Silas Hammer Ubbesen -15 | Gentofte IK | |
HEAT 3 • w:+0.1 | |||||
1 | PB | q | 9.68 | Alexander Caliso Justesen -14 | Hvidovre AM |
2 | PB | q | 10.19 | Eigil Autrup Helgstrand -15 | Amager Atletik Club |
3 | PB | q | 11.01 | Otto Elias Larsen -14 | Herlev Atletik |
4 | PB | q | 11.12 | Sølvi Nygaard -14 | Køge Atletik og Motion |
5 | q | 11.39 | Arvid Heier -15 | IK Hellas | |
6 | q | 11.40 | Ludvig Lysemose Nielsen -15 | IK Hellas |
# | Q | Navn | Team | BibNo | PB | SB | |
---|---|---|---|---|---|---|---|
HEAT 1 | |||||||
2 | Mads Raldorf Oldrup -15 | IK Hellas | |||||
3 | Lauritz Tropp Hoffmann -14 | Gentofte IK | |||||
4 | Lucas Thygesen -14 | Køge Atletik og Motion | 365 | ||||
5 | Victor Papesch -15 | Sparta | |||||
6 | Lauge Van Dijk -14 | IK Hellas | 364 | ||||
HEAT 2 | |||||||
2 | Silas Hammer Ubbesen -15 | Gentofte IK | 366 | ||||
3 | Aske Gram -14 | Bagsværd Atletik Club | 361 | ||||
4 | 12.50 | Bertil Lindegaard Duus Hansen -15 | Køge Atletik og Motion | 12.50 | 12.50 | ||
5 | 12.11 | DNS | Risheek Vijay Mohan -15 | Gentofte IK | 12.11 | 12.11 | |
6 | 11.57 | Johannes Sølund -14 | Bagsværd Atletik Club | 11.57 | 11.57 | ||
7 | Jonathan Bæk -14 | Gentofte IK | |||||
HEAT 3 | |||||||
2 | 11.25 | Sølvi Nygaard -14 | Køge Atletik og Motion | 367 | 11.25 | 11.25 | |
3 | 10.90 | Eigil Autrup Helgstrand -15 | Amager Atletik Club | 363 | 10.90 | 10.90 | |
4 | 11.24 | Ludvig Lysemose Nielsen -15 | IK Hellas | 11.24 | 11.24 | ||
5 | 11.24 | Arvid Heier -15 | IK Hellas | 11.24 | 11.24 | ||
6 | 9.80 | Alexander Caliso Justesen -14 | Hvidovre AM | 9.80 | 9.80 | ||
7 | 11.47 | Otto Elias Larsen -14 | Herlev Atletik | 11.47 | 11.47 |
# | Q | Navn | Team | BibNo | PB | SB | |
---|---|---|---|---|---|---|---|
1 | 9.80 | Alexander Caliso Justesen -14 | Hvidovre AM | 9.80 | 9.80 | ||
2 | 10.90 | Eigil Autrup Helgstrand -15 | Amager Atletik Club | 363 | 10.90 | 10.90 | |
3 | 11.24 | Arvid Heier -15 | IK Hellas | 11.24 | 11.24 | ||
4 | 11.24 | Ludvig Lysemose Nielsen -15 | IK Hellas | 11.24 | 11.24 | ||
5 | 11.25 | Sølvi Nygaard -14 | Køge Atletik og Motion | 367 | 11.25 | 11.25 | |
6 | 11.47 | Otto Elias Larsen -14 | Herlev Atletik | 11.47 | 11.47 | ||
7 | 11.57 | Johannes Sølund -14 | Bagsværd Atletik Club | 11.57 | 11.57 | ||
8 | 12.50 | Bertil Lindegaard Duus Hansen -15 | Køge Atletik og Motion | 12.50 | 12.50 | ||
9 | Aske Gram -14 | Bagsværd Atletik Club | 361 | ||||
10 | Jonathan Bæk -14 | Gentofte IK | |||||
11 | Silas Hammer Ubbesen -15 | Gentofte IK | 366 | ||||
12 | Lauritz Tropp Hoffmann -14 | Gentofte IK | |||||
13 | Mads Raldorf Oldrup -15 | IK Hellas | |||||
14 | Lauge Van Dijk -14 | IK Hellas | 364 | ||||
15 | Lucas Thygesen -14 | Køge Atletik og Motion | 365 | ||||
16 | Victor Papesch -15 | Sparta | |||||
17 | 9.85 | DNS | Tristan Eldrup Kjær -14 | Slagelse Atletik DELTA | 9.85 | 9.85 | |
18 | 12.11 | DNS | Risheek Vijay Mohan -15 | Gentofte IK | 12.11 | 12.11 |