Afslutningsstævne • Greve Stadion • Greve
22-24 sep., 2023
Arrangør: Greve Atletik •
Info side
Alle øvelser
40 meter60 meter80 meter100 meter200 meter400 meter600 meter800 meter1500 meter60 meter hæk80 meter hæk100 meter hæk110 meter hæk40m frame running100m frame running200m frame running400m frame runningHøjdespringStangspringLængdespringTrespringKuglestødDiskoskastHammerkastSpydkastVægtkastBoldkast3-kamp4 x 100 meter stafet4 x 200 meter stafet4 x 60 meter hæk stafet
Boldkast • Finale • Drenge 8-9 år • Lørdag kl. 10:40
145 gram
Bold A: På stadion ved kugle
Forsøg: 3 • Forsøg i finale: 3 • Antal til finale: 6
# | Resultat | Navn | Team | 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | |
---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
1 | 34.38 | Lauge Van Dijk -14 | IK Hellas | 32.61 | 33.39 | 31.66 | 26.92 | 34.38 | 31.10 | |
2 | PB | 32.55 | Otto Elias Larsen -14 | Herlev Atletik | 30.62 | 28.97 | 32.55 | 31.41 | 31.20 | 31.32 |
3 | 27.78 | Lucas Thygesen -14 | Køge Atletik og Motion | 27.78 | 27.64 | 27.42 | 27.02 | 27.24 | 26.40 | |
4 | PB | 25.73 | Johannes Sølund -14 | Bagsværd Atletik Club | 25.26 | 24.24 | 24.32 | 25.73 | 20.12 | X |
5 | PB | 24.60 | Eigil Niklasson -14 | Sparta | 24.57 | 20.55 | 24.23 | 23.07 | 21.98 | 24.60 |
6 | PB | 24.18 | Eigil Autrup Helgstrand -15 | Amager Atletik Club | 24.18 | 18.61 | 21.93 | 21.24 | 20.71 | 22.22 |
7 | PB | 22.50 | Aske Gram -14 | Bagsværd Atletik Club | 20.80 | 18.42 | 22.50 | |||
8 | PB | 21.81 | Bertil Lindegaard Duus Hansen -15 | Køge Atletik og Motion | 21.01 | 21.81 | 21.05 | |||
9 | 20.80 | Sølvi Nygaard -14 | Køge Atletik og Motion | X | 17.85 | 20.80 | ||||
10 | 18.71 | Ludvig Lysemose Nielsen -15 | IK Hellas | 18.71 | 18.22 | 18.61 | ||||
11 | 17.99 | Arlo Finnekaasa Roome -14 (NOR) | Sparta | 17.99 | 6.77 | 17.48 | ||||
12 | PB | 15.75 | Arvid Heier -15 | IK Hellas | 12.10 | 10.89 | 15.75 | |||
13 | 15.67 | Mads Raldorf Oldrup -15 | IK Hellas | X | 15.67 | X | ||||
14 | 14.74 | Lauritz Tropp Hoffmann -14 | Gentofte IK | 14.45 | 14.74 | 14.08 | ||||
15 | 13.24 | Victor Papesch -15 | Sparta | 13.24 | X | 11.66 |
# | Q | Navn | Team | BibNo | PB | SB | |
---|---|---|---|---|---|---|---|
1 | Victor Papesch -15 | Sparta | |||||
2 | Sølvi Nygaard -14 | Køge Atletik og Motion | 367 | ||||
3 | Mads Raldorf Oldrup -15 | IK Hellas | |||||
4 | Lauge Van Dijk -14 | IK Hellas | 364 | ||||
5 | 14.09 | Bertil Lindegaard Duus Hansen -15 | Køge Atletik og Motion | 14.09 | 14.09 | ||
6 | 15.09 | Lauritz Tropp Hoffmann -14 | Gentofte IK | 15.09 | 15.09 | ||
7 | 15.25 | Arvid Heier -15 | IK Hellas | 15.25 | 15.25 | ||
8 | 18.00 | Arlo Finnekaasa Roome -14 (NOR) | Sparta | 360 | 18.00 | 18.00 | |
9 | 18.31 | Aske Gram -14 | Bagsværd Atletik Club | 361 | 18.31 | 18.31 | |
10 | 23.43 | Eigil Niklasson -14 | Sparta | 23.43 | 23.43 | ||
11 | 24.08 | Eigil Autrup Helgstrand -15 | Amager Atletik Club | 363 | 24.08 | 24.08 | |
12 | 24.72 | Ludvig Lysemose Nielsen -15 | IK Hellas | 24.72 | 24.72 | ||
13 | 25.29 | Johannes Sølund -14 | Bagsværd Atletik Club | 25.29 | 25.29 | ||
14 | 32.00 | Otto Elias Larsen -14 | Herlev Atletik | 32.00 | 32.00 | ||
15 | 33.29 | Lucas Thygesen -14 | Køge Atletik og Motion | 365 | 33.29 | 33.29 |
# | Q | Navn | Team | BibNo | PB | SB | |
---|---|---|---|---|---|---|---|
1 | 33.29 | Lucas Thygesen -14 | Køge Atletik og Motion | 365 | 33.29 | 33.29 | |
2 | 32.00 | Otto Elias Larsen -14 | Herlev Atletik | 32.00 | 32.00 | ||
3 | 25.29 | Johannes Sølund -14 | Bagsværd Atletik Club | 25.29 | 25.29 | ||
4 | 24.72 | Ludvig Lysemose Nielsen -15 | IK Hellas | 24.72 | 24.72 | ||
5 | 24.08 | Eigil Autrup Helgstrand -15 | Amager Atletik Club | 363 | 24.08 | 24.08 | |
6 | 23.43 | Eigil Niklasson -14 | Sparta | 23.43 | 23.43 | ||
7 | 18.31 | Aske Gram -14 | Bagsværd Atletik Club | 361 | 18.31 | 18.31 | |
8 | 18.00 | Arlo Finnekaasa Roome -14 (NOR) | Sparta | 360 | 18.00 | 18.00 | |
9 | 15.25 | Arvid Heier -15 | IK Hellas | 15.25 | 15.25 | ||
10 | 15.09 | Lauritz Tropp Hoffmann -14 | Gentofte IK | 15.09 | 15.09 | ||
11 | 14.09 | Bertil Lindegaard Duus Hansen -15 | Køge Atletik og Motion | 14.09 | 14.09 | ||
12 | Lauge Van Dijk -14 | IK Hellas | 364 | ||||
13 | Mads Raldorf Oldrup -15 | IK Hellas | |||||
14 | Sølvi Nygaard -14 | Køge Atletik og Motion | 367 | ||||
15 | Victor Papesch -15 | Sparta | |||||
16 | DNS | Tristan Eldrup Kjær -14 | Slagelse Atletik DELTA | 16.48 |