Afslutningsstævne • Greve Stadion • Greve
22-24 sep., 2023
Arrangør: Greve Atletik •
Info side
Alle øvelser
40 meter60 meter80 meter100 meter200 meter400 meter600 meter800 meter1500 meter60 meter hæk80 meter hæk100 meter hæk110 meter hæk40m frame running100m frame running200m frame running400m frame runningHøjdespringStangspringLængdespringTrespringKuglestødDiskoskastHammerkastSpydkastVægtkastBoldkast3-kamp4 x 100 meter stafet4 x 200 meter stafet4 x 60 meter hæk stafet
200 meter • Finale • Piger 8-9 år • Lørdag kl. 15:15
Antal heats: 3
# | Resultat | Navn | Team | |
---|---|---|---|---|
HEAT 1 • w:+2.7 | ||||
4 | 35.56 | Olivia Kastrup Daub -14 | Herlev Atletik | |
9 | 38.48 | Erna Birgitte Toth Larsen -15 | KIF | |
10 | 40.39 | Vigga Sandeman Bengtson -14 | Helsingør Atletik | |
12 | 42.18 | Edith Augusta Lindahl-Thøgersen -14 | Køge Atletik og Motion | |
13 | 42.31 | Sia Maj Lindahl-Thøgersen -14 | Køge Atletik og Motion | |
HEAT 2 • w:+5.8 | ||||
3 | 34.64 | Ida Boysen Chachah -14 | KIF | |
5 | 35.67 | Emilie Freund Jessen -14 | Sparta | |
8 | 37.42 | Sigga Melin -14 | KIF | |
11 | 40.46 | Smilla Gram Jensen -14 | Sparta | |
15 | 46.57 | Josefine Bach Tvernø -15 | Herlev Atletik | |
HEAT 3 • w:+1.0 | ||||
1 | PB | 33.59 | Isolde Agerskov Perotti -14 | Sparta |
2 | 34.25 | Irina Senami Tra Bi -14 | Sparta | |
6 | 36.15 | Pauline Zinck Mogensen -14 | IK Hellas | |
7 | 37.31 | Smilla Büchmann-Slorup -14 | Helsingør Atletik | |
14 | 44.64 | Marion Clémentine Lilianne Guinier -14 | KIF |
# | Resultat | Navn | Team | |
---|---|---|---|---|
1 | PB | 33.59 | Isolde Agerskov Perotti -14 | Sparta |
2 | 34.25 | Irina Senami Tra Bi -14 | Sparta | |
3 | 34.64 | Ida Boysen Chachah -14 | KIF | |
4 | 35.56 | Olivia Kastrup Daub -14 | Herlev Atletik | |
5 | 35.67 | Emilie Freund Jessen -14 | Sparta | |
6 | 36.15 | Pauline Zinck Mogensen -14 | IK Hellas | |
7 | 37.31 | Smilla Büchmann-Slorup -14 | Helsingør Atletik | |
8 | 37.42 | Sigga Melin -14 | KIF | |
9 | 38.48 | Erna Birgitte Toth Larsen -15 | KIF | |
10 | 40.39 | Vigga Sandeman Bengtson -14 | Helsingør Atletik | |
11 | 40.46 | Smilla Gram Jensen -14 | Sparta | |
12 | 42.18 | Edith Augusta Lindahl-Thøgersen -14 | Køge Atletik og Motion | |
13 | 42.31 | Sia Maj Lindahl-Thøgersen -14 | Køge Atletik og Motion | |
14 | 44.64 | Marion Clémentine Lilianne Guinier -14 | KIF | |
15 | 46.57 | Josefine Bach Tvernø -15 | Herlev Atletik |
# | Q | Navn | Team | BibNo | PB | |
---|---|---|---|---|---|---|
HEAT 1 | ||||||
1 | Sia Maj Lindahl-Thøgersen -14 | Køge Atletik og Motion | ||||
2 | Vigga Sandeman Bengtson -14 | Helsingør Atletik | ||||
3 | Olivia Kastrup Daub -14 | Herlev Atletik | 37.47 | |||
4 | Erna Birgitte Toth Larsen -15 | KIF | ||||
5 | Edith Augusta Lindahl-Thøgersen -14 | Køge Atletik og Motion | ||||
HEAT 2 | ||||||
1 | Josefine Bach Tvernø -15 | Herlev Atletik | 358 | |||
2 | Smilla Gram Jensen -14 | Sparta | 39.50 | |||
3 | Ida Boysen Chachah -14 | KIF | ||||
4 | Emilie Freund Jessen -14 | Sparta | ||||
5 | DNS | Ellen Wilhjelm Kjær -14 | Sparta | |||
6 | Sigga Melin -14 | KIF | ||||
HEAT 3 | ||||||
1 | Pauline Zinck Mogensen -14 | IK Hellas | ||||
2 | DNS | Olivia Emma Larsen -14 | Herlev Atletik | |||
3 | 33.56 | Irina Senami Tra Bi -14 | Sparta | |||
4 | Marion Clémentine Lilianne Guinier -14 | KIF | ||||
5 | 35.85 | Isolde Agerskov Perotti -14 | Sparta | 35.85 | ||
6 | Smilla Büchmann-Slorup -14 | Helsingør Atletik |
# | Q | Navn | Team | BibNo | PB | |
---|---|---|---|---|---|---|
1 | 33.56 | Irina Senami Tra Bi -14 | Sparta | |||
2 | 35.85 | Isolde Agerskov Perotti -14 | Sparta | 35.85 | ||
3 | Vigga Sandeman Bengtson -14 | Helsingør Atletik | ||||
4 | Smilla Büchmann-Slorup -14 | Helsingør Atletik | ||||
5 | Olivia Kastrup Daub -14 | Herlev Atletik | 37.47 | |||
6 | Josefine Bach Tvernø -15 | Herlev Atletik | 358 | |||
7 | Pauline Zinck Mogensen -14 | IK Hellas | ||||
8 | Erna Birgitte Toth Larsen -15 | KIF | ||||
9 | Sigga Melin -14 | KIF | ||||
10 | Ida Boysen Chachah -14 | KIF | ||||
11 | Marion Clémentine Lilianne Guinier -14 | KIF | ||||
12 | Sia Maj Lindahl-Thøgersen -14 | Køge Atletik og Motion | ||||
13 | Edith Augusta Lindahl-Thøgersen -14 | Køge Atletik og Motion | ||||
14 | Smilla Gram Jensen -14 | Sparta | 39.50 | |||
15 | Emilie Freund Jessen -14 | Sparta | ||||
16 | DNS | Olivia Emma Larsen -14 | Herlev Atletik | |||
17 | DNS | Ellen Wilhjelm Kjær -14 | Sparta |