DT master, Sjælland, 1. runde • Hillerød Stadion • Hillerød
11 maj, 2022
Arrangør: FIF Hillerød
Længdespring • Finale • Mænd / Kvinder • Onsdag kl. 19:15
# | Resultat | Points | Navn | Team | 1 | 2 | 3 | 4 |
---|---|---|---|---|---|---|---|---|
HEAT 1 | ||||||||
1 | 5.72 (w:+1.7) | 731 | Jeppe Slott Stauning -84 | Hvidovre AM | 5.56 +0.0 | X | 5.72 +1.7 | 4.36 +0.6 |
2 | 4.89 (w:+0.0) | 837 | Karsten Nielsen -65 | Hvidovre AM | 4.89 +0.0 | 3.79 +0.0 | X | |
3 | 4.59 (w:+0.0) | 633 | Jakob Lind Tolborg -72 | Herlev | 4.57 +0.3 | 4.55 -1.2 | 4.59 +0.0 | 3.30 -0.3 |
4 | 4.48 (w:-0.8) | 856 | Mie Kjær -76 | Bagsværd AC | X | X | 4.48 -0.8 | X |
5 | 4.17 (w:-0.1) | 527 | Stig Falkenblad -72 | Herlev | 3.59 +2.3 | 3.81 -0.1 | 4.17 -0.1 | |
6 | 3.53 (w:-0.4) | 614 | Jesper Jørgensen -55 | Sparta | 3.13 -1.9 | 3.42 -2.9 | 3.53 -0.4 | 3.30 +0.0 |
7 | 3.34 (w:-0.3) | 539 | Marie-Louise Levy Paez -79 | Hvidovre AM | 3.34 +2.3 | 3.33 -1.8 | 3.34 -0.3 | |
8 | 3.10 (w:-0.4) | 669 | Jette Svendsen -62 | FIF Hillerød/Langgarverne | 3.10 +0.6 | 3.10 -0.4 | X | X |
9 | 3.03 (w:-0.8) | 541 | Alzhbeta Ella Alexandrova -71 | Herlev | 3.03 -0.8 | 2.99 +0.0 | ||
10 | 2.64 (w:+0.0) | 577 | Flemming Orneborg -41 | FIF Hillerød/Langgarverne | 2.55 +0.9 | 2.51 +0.0 | 2.58 -0.7 | 2.64 +0.0 |
11 | 2.17 (w:-0.7) | 491 | Randi Klokmose -53 | Herlev | 1.87 +0.0 | 1.90 +0.0 | X | 2.17 -0.7 |
HEAT 2 | ||||||||
1 | 4.97 (w:+0.0) | 784 | Thomas Andersson -69 | Greve Atletik/Greve Trim | 4.93 +0.0 | 4.97 +0.0 | 4.83 +0.0 | X |
2 | 3.83 (w:+0.4) | 875 | Gunhild Engholm Michelsen -63 | Delta/DIF/HG | 3.83 +0.4 | 3.71 -1.8 | X | 3.77 +1.5 |
3 | 3.75 (w:-0.8) | 748 | Jørgen Randløv Madsen -52 | Delta/DIF/HG | 2.71 +1.2 | X | 3.75 -0.8 | 3.64 +1.7 |
4 | 3.73 (w:+0.0) | 813 | Laila Ankerstjerne -65 | Greve Atletik/Greve Trim | 3.73 +0.1 | 3.45 +0.1 | 3.55 +0.0 | 3.73 +0.0 |
5 | 3.42 (w:+1.4) | 631 | Christine Redestam -72 | Helsingør IF | 3.34 +0.6 | 3.22 +0.0 | 3.41 -1.3 | 3.42 +1.4 |
6 | 3.31 (w:+0.1) | 727 | Helge Tesch -46 | Ben Hur | 3.23 +0.5 | 3.31 +0.1 | ||
7 | 3.12 (w:+0.2) | 550 | Sven-Erik Dreisig -51 | Glostrup IC/IK Hellas | 3.12 +0.2 | 3.05 +0.2 | 2.97 +0.0 | |
8 | 3.05 (w:+0.8) | 601 | Anke Hagen -66 | Glostrup IC/IK Hellas | 2.95 +0.0 | 2.81 +1.3 | 3.05 +0.8 |
# | Q | Navn | Team | |
---|---|---|---|---|
HEAT 1 | ||||
1 | 3.80 | Jesper Jørgensen -55 🔗 | Sparta | |
4 | Alzhbeta Ella Alexandrova -71 🔗 | Herlev | ||
7 | Flemming Orneborg -41 🔗 | FIF Hillerød/Langgarverne | ||
9 | Stig Falkenblad -72 🔗 | Herlev | ||
10 | DNS | Marianne Søderberg -45 🔗 | Bagsværd AC | |
12 | Randi Klokmose -53 🔗 | Herlev | ||
14 | Jakob Lind Tolborg -72 🔗 | Herlev | ||
15 | Karsten Nielsen -65 🔗 | Hvidovre AM | ||
17 | DNS | Esben Masotti Kryger -80 🔗 | FIF Hillerød/Langgarverne | |
20 | Marie-Louise Levy Paez -79 🔗 | Hvidovre AM | ||
21 | DNS | Tine Johansen -82 🔗 | Herlev | |
22 | Jette Svendsen -62 🔗 | FIF Hillerød/Langgarverne | ||
23 | Jeppe Slott Stauning -84 🔗 | Hvidovre AM | ||
24 | DNS | Tina M Nielsen -73 🔗 | FIF Hillerød/Langgarverne | |
25 | Mie Kjær -76 🔗 | Bagsværd AC | ||
HEAT 2 | ||||
2 | 3.40 | Helge Tesch -46 🔗 | Ben Hur | |
5 | Sven-Erik Dreisig -51 🔗 | Glostrup IC/IK Hellas | ||
6 | Christine Redestam -72 🔗 | Helsingør IF | ||
8 | Jørgen Randløv Madsen -52 🔗 | Delta/DIF/HG | ||
11 | Gunhild Engholm Michelsen -63 🔗 | Delta/DIF/HG | ||
13 | Laila Ankerstjerne -65 🔗 | Greve Atletik/Greve Trim | ||
16 | Anke Hagen -66 🔗 | Glostrup IC/IK Hellas | ||
18 | DNS | Ole Biering -66 🔗 | Glostrup IC/IK Hellas | |
19 | Thomas Andersson -69 🔗 | Greve Atletik/Greve Trim |
# | Q | Navn | Team | |
---|---|---|---|---|
1 | 3.80 | Jesper Jørgensen -55 🔗 | Sparta | |
2 | 3.40 | Helge Tesch -46 🔗 | Ben Hur | |
3 | Mie Kjær -76 🔗 | Bagsværd AC | ||
4 | Jørgen Randløv Madsen -52 🔗 | Delta/DIF/HG | ||
5 | Gunhild Engholm Michelsen -63 🔗 | Delta/DIF/HG | ||
6 | Flemming Orneborg -41 🔗 | FIF Hillerød/Langgarverne | ||
7 | Jette Svendsen -62 🔗 | FIF Hillerød/Langgarverne | ||
8 | Sven-Erik Dreisig -51 🔗 | Glostrup IC/IK Hellas | ||
9 | Anke Hagen -66 🔗 | Glostrup IC/IK Hellas | ||
10 | Laila Ankerstjerne -65 🔗 | Greve Atletik/Greve Trim | ||
11 | Thomas Andersson -69 🔗 | Greve Atletik/Greve Trim | ||
12 | Christine Redestam -72 🔗 | Helsingør IF | ||
13 | Alzhbeta Ella Alexandrova -71 🔗 | Herlev | ||
14 | Stig Falkenblad -72 🔗 | Herlev | ||
15 | Randi Klokmose -53 🔗 | Herlev | ||
16 | Jakob Lind Tolborg -72 🔗 | Herlev | ||
17 | Karsten Nielsen -65 🔗 | Hvidovre AM | ||
18 | Marie-Louise Levy Paez -79 🔗 | Hvidovre AM | ||
19 | Jeppe Slott Stauning -84 🔗 | Hvidovre AM | ||
20 | DNS | Marianne Søderberg -45 🔗 | Bagsværd AC | |
21 | DNS | Esben Masotti Kryger -80 🔗 | FIF Hillerød/Langgarverne | |
22 | DNS | Tina M Nielsen -73 🔗 | FIF Hillerød/Langgarverne | |
23 | DNS | Ole Biering -66 🔗 | Glostrup IC/IK Hellas | |
24 | DNS | Tine Johansen -82 🔗 | Herlev |