ØST ungdom • Ballerup atletikstadion • Ballerup
21-22 jun., 2014
Arrangør: Ballerup AK
Alle øvelser
60 meter80 meter100 meter200 meter300 meter400 meter600 meter800 meter1000 meter1500 meter3000 meter5000 meter2000 meter forh.3000 meter forh.60 meter hæk80 meter hæk100 meter hæk110 meter hæk300 meter hæk400 meter hækHøjdespringStangspringLængdespringTrespringKuglestødDiskoskastHammerkastSpydkastVægtkastBoldkast600 meter gang1000 meter gang3000 meter gang4 x 60 meter stafet4 x 80 meter stafet4 x 100 meter stafet100m-200m-300m-400m Medley Stafet4 x 400 meter stafet
Kuglestød • Finale • Piger 12 år • Søndag kl. 12:05
2.0 kg
# | Resultat | Navn | Team | 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 |
---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
1 | 9.21 | Helena Ring -02 | Amager AC | 8.37 | 8.46 | 8.78 | 8.17 | 8.67 | 9.21 |
2 | 8.38 | Laura Zilstorff -02 | Greve Atletik | 7.65 | 8.38 | 8.36 | 8.17 | X | 7.96 |
3 | 7.77 | Eva Seixas -02 | Københavns IF | 7.72 | 6.97 | 7.69 | 7.25 | 7.31 | 7.77 |
4 | 7.43 | Sara Olsson -02 | Greve Atletik | 6.95 | 6.63 | 6.58 | 6.87 | 6.72 | 7.43 |
5 | 7.27 | Regitze Friis -02 | Amager AC | 6.67 | 7.24 | 7.13 | 6.97 | 7.27 | 6.82 |
6 | 7.17 | Liv Nedergaard -02 | Sparta | 6.97 | 7.17 | 7.06 | 7.09 | 6.88 | 5.90 |
7 | 7.06 | Signe Lawson -02 | Københavns IF | 6.65 | 6.61 | 7.06 | 6.70 | 6.83 | 6.15 |
8 | 6.96 | Freja K. Madsen -02 | Herlev Atletik | 6.16 | 6.94 | X | 5.83 | 6.96 | 6.77 |
9 | 6.73 | Nina-Tao Hahnemann -02 | Sparta | 6.68 | 6.73 | 6.24 | X | X | X |
10 | 6.61 | Juliette Wessel Leroy -02 | Sparta | 6.50 | 6.32 | 6.61 | |||
11 | 6.47 | Emilie Bank-Mikkelsen -02 | Sparta | 6.47 | 5.76 | 5.04 | |||
12 | 6.33 | Esther Arce -02 | Amager AC | 6.33 | X | 5.96 | |||
13 | 6.14 | Ulrikke Gry -02 | Gentofte IK | 6.14 | 5.76 | 5.51 | |||
14 | 5.49 | Mathilda Juel Gertz -02 | Sparta | X | 5.49 | 5.32 | |||
15 | 5.23 | Josefine Sørensen -02 | Sparta | 5.23 | 4.98 | 4.49 |
# | Q | Navn | Team | BibNo | |
---|---|---|---|---|---|
1 | 7.74 | Eva Seixas -02 | Københavns IF | 311 | |
2 | 8.12 | Liv Nedergaard -02 | Sparta | 445 | |
3 | 7.89 | Nina-Tao Hahnemann -02 | Sparta | 479 | |
4 | 6.81 | Juliette Wessel Leroy -02 | Sparta | 434 | |
5 | 6.05 | Mathilda Juel Gertz -02 | Sparta | 463 | |
6 | 9.35 | Helena Ring -02 | Amager AC | 11 | |
7 | 7.39 | Esther Arce -02 | Amager AC | 7 | |
8 | 9.07 | Laura Zilstorff -02 | Greve Atletik | 195 | |
9 | 6.28 | Emilie Bank-Mikkelsen -02 | Sparta | 407 | |
10 | 5.81 | Josefine Sørensen -02 | Sparta | 430 | |
11 | Freja K. Madsen -02 | Herlev Atletik | 230 | ||
12 | 7.32 | Regitze Friis -02 | Amager AC | 25 | |
13 | 5.63 | Ulrikke Gry -02 | Gentofte IK | 164 | |
14 | 7.34 | Sara Olsson -02 | Greve Atletik | 205 | |
15 | 8.18 | Signe Lawson -02 | Københavns IF | 335 |
# | Q | Navn | Team | BibNo | |
---|---|---|---|---|---|
1 | 9.35 | Helena Ring -02 | Amager AC | 11 | |
2 | 9.07 | Laura Zilstorff -02 | Greve Atletik | 195 | |
3 | 8.18 | Signe Lawson -02 | Københavns IF | 335 | |
4 | 8.12 | Liv Nedergaard -02 | Sparta | 445 | |
5 | 7.89 | Nina-Tao Hahnemann -02 | Sparta | 479 | |
6 | 7.74 | Eva Seixas -02 | Københavns IF | 311 | |
7 | 7.39 | Esther Arce -02 | Amager AC | 7 | |
8 | 7.34 | Sara Olsson -02 | Greve Atletik | 205 | |
9 | 7.32 | Regitze Friis -02 | Amager AC | 25 | |
10 | 6.81 | Juliette Wessel Leroy -02 | Sparta | 434 | |
11 | 6.28 | Emilie Bank-Mikkelsen -02 | Sparta | 407 | |
12 | 6.05 | Mathilda Juel Gertz -02 | Sparta | 463 | |
13 | 5.81 | Josefine Sørensen -02 | Sparta | 430 | |
14 | 5.63 | Ulrikke Gry -02 | Gentofte IK | 164 | |
15 | Freja K. Madsen -02 | Herlev Atletik | 230 |