Afslutningsstævne • Greve Stadion • Greve
22-24 sep., 2023
Arrangør: Greve Atletik •
Info side
Alle øvelser
40 meter60 meter80 meter100 meter200 meter400 meter600 meter800 meter1500 meter60 meter hæk80 meter hæk100 meter hæk110 meter hæk40m frame running100m frame running200m frame running400m frame runningHøjdespringStangspringLængdespringTrespringKuglestødDiskoskastHammerkastSpydkastVægtkastBoldkast3-kamp4 x 100 meter stafet4 x 200 meter stafet4 x 60 meter hæk stafet
Højdespring • Finale • Piger 11 år • Søndag kl. 12:20
# | Resultat | Navn | Team | 84 | 87 | 90 | 93 | 96 | 99 | 102 | 105 | 108 | 111 | 114 | 117 | 120 | 123 | 126 | 129 | 133 | |
---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
1 | PB | 1.29 | Niovi Kastrinaki -13 (GRE) | Sparta | - | - | - | - | - | - | - | O | - | O | - | O | XO | XO | XO | XXO | XXX |
2 | PB | 1.23 | Malou Dyrby, 2013 -13 | Fredensborg Atletik | - | - | - | - | - | - | - | O | - | O | O | O | O | O | XXX | ||
3 | 1.14 | Berta Kruse Klausen -12 | Trongården | - | - | - | - | - | O | O | O | O | O | XO | XXX | ||||||
4 | 1.11 | Ella Lindegaard Berner -12 | Trongården | - | - | - | - | - | O | O | O | XO | XO | XXX | |||||||
5 | PB | 1.05 | Vilma Rüdiger Haapanen -13 | IK Olympia | XO | O | O | XO | O | O | O | XO | XXX | ||||||||
6 | 0.84 | Zoé Søfren -13 | Slagelse Atletik DELTA | XXO | XXX | ||||||||||||||||
NM | Julie la Cour Marker Rasmussen -12 | Trongården | - | - | - | - | - | XXX |
# | Q | Navn | Team | PB | SB | |
---|---|---|---|---|---|---|
1 | Zoé Søfren -13 | Slagelse Atletik DELTA | ||||
2 | DNS | Miamaia Køhler -13 | Slagelse Atletik DELTA | |||
3 | Julie la Cour Marker Rasmussen -12 🔗 | Trongården | ||||
4 | Ella Lindegaard Berner -12 | Trongården | ||||
5 | Berta Kruse Klausen -12 🔗 | Trongården | ||||
6 | 1.00 | Vilma Rüdiger Haapanen -13 | IK Olympia | 1.00 | 1.00 | |
7 | 1.16 | Malou Dyrby, 2013 -13 | Fredensborg Atletik | 1.22 | 1.22 | |
8 | 1.27 | Niovi Kastrinaki -13 (GRE) | Sparta | 1.27 | 1.27 |
# | Q | Navn | Team | PB | SB | |
---|---|---|---|---|---|---|
1 | 1.27 | Niovi Kastrinaki -13 (GRE) | Sparta | 1.27 | 1.27 | |
2 | 1.16 | Malou Dyrby, 2013 -13 | Fredensborg Atletik | 1.22 | 1.22 | |
3 | 1.00 | Vilma Rüdiger Haapanen -13 | IK Olympia | 1.00 | 1.00 | |
4 | Zoé Søfren -13 | Slagelse Atletik DELTA | ||||
5 | Julie la Cour Marker Rasmussen -12 🔗 | Trongården | ||||
6 | Ella Lindegaard Berner -12 | Trongården | ||||
7 | Berta Kruse Klausen -12 🔗 | Trongården | ||||
8 | 1.22 | DNS | Alzbeta Cermak -12 (CZE) 🔗 | Holte Atletik | 1.22 | 1.22 |
9 | DNS | Miamaia Køhler -13 | Slagelse Atletik DELTA |