Afslutningsstævne • Greve Stadion • Greve
22-24 sep., 2023
Arrangør: Greve Atletik •
Info side
Alle øvelser
40 meter60 meter80 meter100 meter200 meter400 meter600 meter800 meter1500 meter60 meter hæk80 meter hæk100 meter hæk110 meter hæk40m frame running100m frame running200m frame running400m frame runningHøjdespringStangspringLængdespringTrespringKuglestødDiskoskastHammerkastSpydkastVægtkastBoldkast3-kamp4 x 100 meter stafet4 x 200 meter stafet4 x 60 meter hæk stafet
Længdespring • Finale • Drenge 8-9 år • Lørdag kl. 11:50
Øvelsessted A: Ved klubhus
Forsøg: 3 • Forsøg i finale: 3 • Antal til finale: 6
# | Resultat | Navn | Team | 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 |
---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
1 | 3.85 (w:+1.0) | Alexander Caliso Justesen -14 | Hvidovre AM | 3.65 +0.0 | 3.69 +0.7 | 3.75 +0.0 | 3.73 +1.1 | 3.72 +0.0 | 3.85 +1.0 |
2 | 3.45 (w:+0.1) | Aske Gram -14 | Bagsværd Atletik Club | 3.02 +0.1 | 3.12 +0.0 | 3.27 +0.3 | 3.24 +0.0 | 3.09 +0.0 | 3.45 +0.1 |
3 | 3.34 (w:+0.0) | Eigil Autrup Helgstrand -15 | Amager Atletik Club | 3.34 +0.0 | 3.18 +0.0 | 3.30 +0.0 | 3.26 +0.2 | 3.26 +0.1 | 3.28 +0.1 |
4 | 3.14 (w:+0.9) | Lauge Van Dijk -14 | IK Hellas | 2.85 +0.0 | 2.93 +0.0 | 3.03 +0.6 | 3.06 +0.0 | 3.14 +0.9 | 3.04 +0.0 |
5 | 3.14 (w:+0.0) | Jonathan Bæk -14 | Gentofte IK | 3.04 +0.0 | 3.14 +0.0 | 2.64 +0.0 | 3.00 +0.0 | 3.00 +0.0 | 2.99 +1.0 |
6 | 3.08 (w:+0.3) | Sølvi Nygaard -14 | Køge Atletik og Motion | 3.01 +1.1 | 3.05 +0.5 | 2.89 +0.7 | 2.84 +0.7 | 2.94 +0.0 | 3.08 +0.3 |
7 | 2.93 (w:+0.4) | Johannes Sølund -14 | Bagsværd Atletik Club | 2.80 +0.0 | 2.72 +1.8 | 2.93 +0.4 | |||
8 | 2.92 (w:+0.7) | Eigil Niklasson -14 | Sparta | 2.92 +0.7 | 2.53 +0.0 | 2.74 +0.0 | |||
9 | 2.85 (w:+0.0) | Otto Elias Larsen -14 | Herlev Atletik | 2.47 +0.0 | 2.85 +0.0 | 2.55 +0.0 | |||
10 | 2.81 (w:+0.0) | August Elias Sonne -14 | Sparta | 2.71 +0.0 | 2.65 +0.0 | 2.81 +0.0 | |||
11 | 2.76 (w:+0.6) | Ludvig Lysemose Nielsen -15 | IK Hellas | 2.61 +0.0 | 2.76 +0.6 | 2.55 +0.0 | |||
12 | 2.68 (w:+0.0) | Arlo Finnekaasa Roome -14 (NOR) | Sparta | 2.52 +0.0 | 2.47 +0.0 | 2.68 +0.0 | |||
13 | 2.60 (w:+0.2) | Arvid Heier -15 | IK Hellas | 2.28 +0.0 | X | 2.60 +0.2 | |||
14 | 2.49 (w:+0.0) | Mason Cassius Christensen -15 | Sparta | 2.45 +0.0 | 2.27 +1.2 | 2.49 +0.0 | |||
15 | 2.42 (w:+0.0) | Victor Papesch -15 | Sparta | 2.39 +0.0 | 2.38 +0.0 | 2.42 +0.0 | |||
16 | 2.39 (w:+0.0) | Bertil Lindegaard Duus Hansen -15 | Køge Atletik og Motion | 2.38 +0.6 | 2.32 +0.3 | 2.39 +0.0 | |||
17 | 2.28 (w:+0.0) | Mads Raldorf Oldrup -15 | IK Hellas | 2.25 +0.3 | 2.28 +0.0 | 2.06 +0.3 |
# | Q | Navn | Team | BibNo | |
---|---|---|---|---|---|
1 | Sølvi Nygaard -14 | Køge Atletik og Motion | 367 | ||
2 | Mads Raldorf Oldrup -15 | IK Hellas | |||
3 | Bertil Lindegaard Duus Hansen -15 | Køge Atletik og Motion | |||
4 | DNS | Risheek Vijay Mohan -15 | Gentofte IK | ||
5 | Mason Cassius Christensen -15 | Sparta | |||
6 | Johannes Sølund -14 | Bagsværd Atletik Club | |||
7 | Arlo Finnekaasa Roome -14 (NOR) | Sparta | 360 | ||
8 | Arvid Heier -15 | IK Hellas | |||
9 | Lauge Van Dijk -14 | IK Hellas | 364 | ||
10 | Victor Papesch -15 | Sparta | |||
11 | Aske Gram -14 | Bagsværd Atletik Club | 361 | ||
12 | Eigil Niklasson -14 | Sparta | |||
13 | Eigil Autrup Helgstrand -15 | Amager Atletik Club | 363 | ||
14 | 2.84 | August Elias Sonne -14 | Sparta | 362 | |
15 | 3.01 | Otto Elias Larsen -14 | Herlev Atletik | ||
16 | 3.06 | Jonathan Bæk -14 | Gentofte IK | ||
17 | 3.08 | Ludvig Lysemose Nielsen -15 | IK Hellas | ||
18 | 3.92 | Alexander Caliso Justesen -14 | Hvidovre AM |
# | Q | Navn | Team | BibNo | |
---|---|---|---|---|---|
1 | 3.92 | Alexander Caliso Justesen -14 | Hvidovre AM | ||
2 | 3.08 | Ludvig Lysemose Nielsen -15 | IK Hellas | ||
3 | 3.06 | Jonathan Bæk -14 | Gentofte IK | ||
4 | 3.01 | Otto Elias Larsen -14 | Herlev Atletik | ||
5 | 2.84 | August Elias Sonne -14 | Sparta | 362 | |
6 | Eigil Autrup Helgstrand -15 | Amager Atletik Club | 363 | ||
7 | Aske Gram -14 | Bagsværd Atletik Club | 361 | ||
8 | Johannes Sølund -14 | Bagsværd Atletik Club | |||
9 | Lauge Van Dijk -14 | IK Hellas | 364 | ||
10 | Arvid Heier -15 | IK Hellas | |||
11 | Mads Raldorf Oldrup -15 | IK Hellas | |||
12 | Bertil Lindegaard Duus Hansen -15 | Køge Atletik og Motion | |||
13 | Sølvi Nygaard -14 | Køge Atletik og Motion | 367 | ||
14 | Eigil Niklasson -14 | Sparta | |||
15 | Victor Papesch -15 | Sparta | |||
16 | Arlo Finnekaasa Roome -14 (NOR) | Sparta | 360 | ||
17 | Mason Cassius Christensen -15 | Sparta | |||
18 | DNS | Risheek Vijay Mohan -15 | Gentofte IK | ||
19 | DNS | Tristan Eldrup Kjær -14 | Slagelse Atletik DELTA |