Afslutningsstævne • Greve Stadion • Greve
22-24 sep., 2023
Arrangør: Greve Atletik •
Info side
Alle øvelser
40 meter60 meter80 meter100 meter200 meter400 meter600 meter800 meter1500 meter60 meter hæk80 meter hæk100 meter hæk110 meter hæk40m frame running100m frame running200m frame running400m frame runningHøjdespringStangspringLængdespringTrespringKuglestødDiskoskastHammerkastSpydkastVægtkastBoldkast3-kamp4 x 100 meter stafet4 x 200 meter stafet4 x 60 meter hæk stafet
Længdespring • Finale • Drenge 10 år • Lørdag kl. 10:00
1 meter zoneafsæt
Øvelsessted A: Ved klubhus
Forsøg: 3 • Forsøg i finale: 3 • Antal til finale: 6
# | Resultat | Navn | Team | 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | |
---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
1 | 4.66 (w:+0.0) | Storm Breinholst -13 | Amager Atletik Club | 4.30 +0.0 | 4.38 +0.0 | 4.29 +0.0 | 4.34 +0.0 | 4.41 +0.0 | 4.66 +0.0 | |
2 | PB | 4.52 (w:+0.0) | Kenan Nozic Agar -13 | Slagelse Atletik DELTA | 4.52 +0.0 | 3.88 +0.0 | 4.12 +0.0 | 3.52 +0.0 | 3.22 +0.0 | 3.83 +0.0 |
3 | 3.59 (w:+0.0) | Leo Nilsen -13 | KIF | 3.59 +0.0 | 3.33 +0.0 | 3.35 +0.0 | X | X | X | |
4 | 3.51 (w:+0.0) | Marcus Holmegaard -13 | Herlev Atletik | 3.41 +0.0 | 3.43 +0.0 | X | X | 3.47 +0.0 | 3.51 +0.0 | |
5 | 3.42 (w:+0.0) | Louis Longhurst-Karlsson -13 | Amager Atletik Club | 3.40 +0.0 | 3.29 +0.0 | X | 2.89 +0.3 | 3.21 +0.0 | 3.42 +0.0 | |
6 | 3.37 (w:+0.0) | Noah Ortega -13 | Sparta | 3.37 +0.0 | 3.28 +0.0 | 3.12 +0.0 | 3.37 +0.0 | 3.29 +0.0 | 3.22 +0.0 | |
7 | 3.31 (w:+0.0) | Vincent Spiegelhauer -13 | Sparta | X | 3.31 +0.0 | 3.26 +0.0 | ||||
8 | 3.27 (w:+0.0) | Theodor Kauschen -13 | KIF | 3.27 +0.0 | 3.18 +0.0 | 3.08 +0.0 | ||||
9 | PB | 3.24 (w:+0.0) | Ludvig Thøgersen -13 | Sparta | 3.19 +0.0 | 3.24 +0.0 | 3.14 +0.0 | |||
10 | 3.22 (w:+0.0) | Fridtjof Schram Jespersen -13 | KIF | 3.22 +0.0 | 3.17 +0.0 | 2.85 +0.0 | ||||
11 | 3.22 (w:+0.0) | Felix Bäckström Nielsen -13 | Amager Atletik Club | X | 3.14 +0.0 | 3.22 +0.0 | ||||
12 | 2.91 (w:+0.0) | Svend Børsting Holdgaard -13 | KIF | 2.91 +0.0 | X | X |
# | Q | Navn | Team | BibNo | PB | SB | |
---|---|---|---|---|---|---|---|
1 | Storm Breinholst -13 | Amager Atletik Club | |||||
2 | DNS | Steven Paul Ayerdi Ladefoged -13 | Gentofte IK | ||||
3 | 3.19 | Ludvig Thøgersen -13 | Sparta | 393 | 3.19 | 3.19 | |
4 | 3.36 | Theodor Kauschen -13 | KIF | 3.36 | 3.36 | ||
5 | 3.36 | Fridtjof Schram Jespersen -13 | KIF | 3.36 | 3.36 | ||
6 | 3.49 | Noah Ortega -13 | Sparta | 3.49 | 3.49 | ||
7 | 3.56 | Louis Longhurst-Karlsson -13 | Amager Atletik Club | 3.56 | 3.56 | ||
8 | 3.56 | Felix Bäckström Nielsen -13 | Amager Atletik Club | 396 | 3.56 | 3.56 | |
9 | 3.62 | Vincent Spiegelhauer -13 | Sparta | 3.65 | 3.65 | ||
10 | 3.63 | Marcus Holmegaard -13 | Herlev Atletik | 3.63 | 3.63 | ||
11 | 3.72 | Svend Børsting Holdgaard -13 | KIF | 3.29 | |||
12 | 3.76 | Leo Nilsen -13 | KIF | 3.79 | 3.79 | ||
13 | 4.47 | Kenan Nozic Agar -13 | Slagelse Atletik DELTA | 4.47 | 4.47 |
# | Q | Navn | Team | BibNo | PB | SB | |
---|---|---|---|---|---|---|---|
1 | 4.47 | Kenan Nozic Agar -13 | Slagelse Atletik DELTA | 4.47 | 4.47 | ||
2 | 3.76 | Leo Nilsen -13 | KIF | 3.79 | 3.79 | ||
3 | 3.72 | Svend Børsting Holdgaard -13 | KIF | 3.29 | |||
4 | 3.63 | Marcus Holmegaard -13 | Herlev Atletik | 3.63 | 3.63 | ||
5 | 3.62 | Vincent Spiegelhauer -13 | Sparta | 3.65 | 3.65 | ||
6 | 3.56 | Louis Longhurst-Karlsson -13 | Amager Atletik Club | 3.56 | 3.56 | ||
7 | 3.56 | Felix Bäckström Nielsen -13 | Amager Atletik Club | 396 | 3.56 | 3.56 | |
8 | 3.49 | Noah Ortega -13 | Sparta | 3.49 | 3.49 | ||
9 | 3.36 | Theodor Kauschen -13 | KIF | 3.36 | 3.36 | ||
10 | 3.36 | Fridtjof Schram Jespersen -13 | KIF | 3.36 | 3.36 | ||
11 | 3.19 | Ludvig Thøgersen -13 | Sparta | 393 | 3.19 | 3.19 | |
12 | Storm Breinholst -13 | Amager Atletik Club | |||||
13 | 3.15 | DNS | Marius Schjelde Husum -13 | Helsingør Atletik | 3.15 | 3.15 | |
14 | DNS | Steven Paul Ayerdi Ladefoged -13 | Gentofte IK |