Afslutningsstævne • Greve Stadion • Greve
22-24 sep., 2023
Arrangør: Greve Atletik •
Info side
40 meter60 meter80 meter100 meter200 meter400 meter600 meter800 meter1500 meter60 meter hæk80 meter hæk100 meter hæk110 meter hæk40m frame running100m frame running200m frame running400m frame runningHøjdespringStangspringLængdespringTrespringKuglestødDiskoskastHammerkastSpydkastVægtkastBoldkast3-kamp4 x 100 meter stafet4 x 200 meter stafet4 x 60 meter hæk stafet
Boldkast • Finale • Drenge 6-7 år • Søndag kl. 10:10
145 gram
Bold A: På stadion ved kugle
Forsøg: 3
# | Resultat | Navn | Team | 1 | 2 | 3 | |
---|---|---|---|---|---|---|---|
1 | 20.27 | Sebastian Vargas -16 | Sparta | 12.16 | 20.27 | 19.96 | |
2 | PB | 20.18 | Jonathan Freund Jessen -16 | Sparta | 11.99 | 20.18 | 14.98 |
3 | PB | 19.75 | Stylianos Nikolouzos -16 (GRE) | Sparta | 18.41 | 19.75 | 19.23 |
4 | 19.43 | William Andersen Dall -15 | Hvidovre AM | 19.43 | X | X | |
5 | 19.01 | Max Asperud Bjerre -16 | Sparta | 19.01 | 17.35 | 16.07 | |
6 | 19.00 | Jakob Gas -16 | Greve Atletik | 16.65 | 17.67 | 19.00 | |
7 | PB | 17.52 | Axel Jakobsen -18 | Greve Atletik | 5.30 | 15.56 | 17.52 |
8 | PB | 16.63 | Aris Kastrinakis -17 (GRE) | Sparta | 16.63 | 9.92 | 13.53 |
9 | PB | 16.28 | Arthur Stougaard -16 | Greve Atletik | 8.91 | 15.55 | 16.28 |
10 | 9.10 | Lukas Ørndrup -18 | Greve Atletik | 7.97 | 9.10 | 8.08 | |
11 | 7.47 | Frej Nygaard -18 | Køge Atletik og Motion | X | X | 7.47 | |
12 | 6.52 | Eskild Setondji Tra Bi -17 | Sparta | X | 6.52 | 5.88 | |
13 | 5.78 | Bille Bjerregård Larsen -16 | Sparta | 5.76 | 5.78 | 3.07 |
# | Q | Navn | Team | PB | SB | |
---|---|---|---|---|---|---|
1 | William Andersen Dall -15 | Hvidovre AM | ||||
2 | Lukas Ørndrup -18 | Greve Atletik | ||||
3 | Jakob Gas -16 | Greve Atletik | ||||
4 | Frej Nygaard -18 | Køge Atletik og Motion | ||||
5 | Bille Bjerregård Larsen -16 | Sparta | ||||
6 | 8.71 | Eskild Setondji Tra Bi -17 | Sparta | 8.71 | 8.71 | |
7 | 11.26 | Axel Jakobsen -18 | Greve Atletik | 11.26 | 11.26 | |
8 | 13.79 | Arthur Stougaard -16 | Greve Atletik | 13.79 | 13.79 | |
9 | 15.04 | Aris Kastrinakis -17 (GRE) | Sparta | 15.04 | 15.04 | |
10 | 16.30 | Jonathan Freund Jessen -16 | Sparta | 16.30 | 16.30 | |
11 | 19.57 | Stylianos Nikolouzos -16 (GRE) | Sparta | 19.57 | 19.57 | |
12 | 22.95 | Max Asperud Bjerre -16 | Sparta | 22.95 | 22.95 | |
13 | 24.88 | Sebastian Vargas -16 | Sparta | 24.88 | 24.88 |
# | Q | Navn | Team | PB | SB | |
---|---|---|---|---|---|---|
1 | 24.88 | Sebastian Vargas -16 | Sparta | 24.88 | 24.88 | |
2 | 22.95 | Max Asperud Bjerre -16 | Sparta | 22.95 | 22.95 | |
3 | 19.57 | Stylianos Nikolouzos -16 (GRE) | Sparta | 19.57 | 19.57 | |
4 | 16.30 | Jonathan Freund Jessen -16 | Sparta | 16.30 | 16.30 | |
5 | 15.04 | Aris Kastrinakis -17 (GRE) | Sparta | 15.04 | 15.04 | |
6 | 13.79 | Arthur Stougaard -16 | Greve Atletik | 13.79 | 13.79 | |
7 | 11.26 | Axel Jakobsen -18 | Greve Atletik | 11.26 | 11.26 | |
8 | 8.71 | Eskild Setondji Tra Bi -17 | Sparta | 8.71 | 8.71 | |
9 | Jakob Gas -16 | Greve Atletik | ||||
10 | Lukas Ørndrup -18 | Greve Atletik | ||||
11 | William Andersen Dall -15 | Hvidovre AM | ||||
12 | Frej Nygaard -18 | Køge Atletik og Motion | ||||
13 | Bille Bjerregård Larsen -16 | Sparta | ||||
14 | 10.61 | DNS | Frederik Albin Schnohr -17 | Sparta | 10.61 | 10.61 |