Afslutningsstævne • Greve Stadion • Greve
22-24 sep., 2023
Arrangør: Greve Atletik •
Info side
Alle øvelser
40 meter60 meter80 meter100 meter200 meter400 meter600 meter800 meter1500 meter60 meter hæk80 meter hæk100 meter hæk110 meter hæk40m frame running100m frame running200m frame running400m frame runningHøjdespringStangspringLængdespringTrespringKuglestødDiskoskastHammerkastSpydkastVægtkastBoldkast3-kamp4 x 100 meter stafet4 x 200 meter stafet4 x 60 meter hæk stafet
Længdespring • Finale • Piger 11 år • Lørdag kl. 13:00
1 meter zoneafsæt
Øvelsessted A: Ved klubhus
Forsøg: 3 • Forsøg i finale: 3 • Antal til finale: 6
# | Resultat | Navn | Team | 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | |
---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
1 | 4.07 (w:+0.0) | Mariana Cecilia Vargas -12 | Sparta | 4.07 +0.0 | 4.05 +0.0 | 4.05 +0.0 | 4.03 +0.0 | 3.38 +0.0 | 4.06 +0.0 | |
2 | 4.02 (w:+0.0) | Billie Arlien Witt -12 | Sparta | 3.95 +0.0 | 3.98 +1.6 | 3.91 +1.1 | X | 3.97 +0.0 | 4.02 +0.0 | |
3 | 4.00 (w:+0.0) | Berta Kruse Klausen -12 | Trongården | 3.61 +0.0 | 3.80 +1.1 | 3.77 +0.0 | 3.71 +0.1 | 3.92 +1.0 | 4.00 +0.0 | |
4 | =PB | 3.73 (w:+0.3) | Kamille Hedegaard Hallsdottir -12 | Sparta | X | 3.73 +0.3 | 3.55 +0.9 | 3.68 +0.0 | 3.48 +0.1 | 3.52 +0.0 |
5 | 3.53 (w:+0.0) | Cornelia Ostenfeld Brynald -12 | Bagsværd Atletik Club | 3.45 +0.0 | 3.41 +0.0 | 3.40 +0.1 | 3.43 +0.7 | 3.53 +0.0 | 3.22 +0.4 | |
6 | 3.43 (w:+0.0) | Sofia Hassing -12 | Bagsværd Atletik Club | 3.22 +0.0 | 3.43 +0.0 | 3.34 +0.0 | 3.31 +0.0 | 3.08 +0.0 | 2.93 +0.0 | |
7 | PB | 3.41 (w:+0.0) | Safira Eldrup Kjær -12 | Slagelse Atletik DELTA | 3.15 +0.0 | 3.41 +0.0 | X | |||
8 | 3.16 (w:+0.0) | Ella Lindegaard Berner -12 | Trongården | 2.86 +0.0 | 3.16 +0.0 | 3.13 +0.0 | ||||
9 | 2.54 (w:+0.0) | Alberte Rask Baad Pedersen -12 | IK Olympia | 2.54 +0.0 | 2.45 +0.0 | 2.26 +0.0 |
# | Q | Navn | Team | BibNo | PB | SB | |
---|---|---|---|---|---|---|---|
1 | Sofia Hassing -12 🔗 | Bagsværd Atletik Club | |||||
2 | DNS | Silje Bergheim Ahleson -12 🔗 | Hvidovre AM | 3.72 | |||
3 | Ella Lindegaard Berner -12 | Trongården | |||||
4 | Cornelia Ostenfeld Brynald -12 🔗 | Bagsværd Atletik Club | 3.55 | ||||
5 | Berta Kruse Klausen -12 🔗 | Trongården | |||||
6 | Alberte Rask Baad Pedersen -12 🔗 | IK Olympia | |||||
7 | 3.37 | Safira Eldrup Kjær -12 🔗 | Slagelse Atletik DELTA | 3.37 | 3.37 | ||
8 | 3.76 | Kamille Hedegaard Hallsdottir -12 🔗 | Sparta | 3.73 | 3.73 | ||
9 | 3.87 | DNS | Nova Marinne Meisl Abenth -12 🔗 | Sparta | 3.87 | 3.87 | |
10 | 4.03 | Billie Arlien Witt -12 🔗 | Sparta | 4.03 | 4.03 | ||
11 | 4.44 | Mariana Cecilia Vargas -12 🔗 | Sparta | 388 | 4.44 | 4.44 |
# | Q | Navn | Team | BibNo | PB | SB | |
---|---|---|---|---|---|---|---|
1 | 4.44 | Mariana Cecilia Vargas -12 🔗 | Sparta | 388 | 4.44 | 4.44 | |
2 | 4.03 | Billie Arlien Witt -12 🔗 | Sparta | 4.03 | 4.03 | ||
3 | 3.76 | Kamille Hedegaard Hallsdottir -12 🔗 | Sparta | 3.73 | 3.73 | ||
4 | 3.37 | Safira Eldrup Kjær -12 🔗 | Slagelse Atletik DELTA | 3.37 | 3.37 | ||
5 | Cornelia Ostenfeld Brynald -12 🔗 | Bagsværd Atletik Club | 3.55 | ||||
6 | Sofia Hassing -12 🔗 | Bagsværd Atletik Club | |||||
7 | Alberte Rask Baad Pedersen -12 🔗 | IK Olympia | |||||
8 | Berta Kruse Klausen -12 🔗 | Trongården | |||||
9 | Ella Lindegaard Berner -12 | Trongården | |||||
10 | 3.87 | DNS | Nova Marinne Meisl Abenth -12 🔗 | Sparta | 3.87 | 3.87 | |
11 | 3.83 | DNS | Alzbeta Cermak -12 (CZE) 🔗 | Holte Atletik | 3.83 | 3.83 | |
12 | DNS | Silje Bergheim Ahleson -12 🔗 | Hvidovre AM | 3.72 |