ØST ungdom • Ballerup Atletik Stadion • Ballerup
16-17 jun., 2018
Arrangør: Ballerup AK
Alle øvelser
60 meter80 meter100 meter200 meter300 meter400 meter600 meter800 meter1000 meter1500 meter3000 meter5000 meter2000 meter forh.3000 meter forh.60 meter hæk80 meter hæk100 meter hæk110 meter hæk300 meter hæk400 meter hækHøjdespringStangspringLængdespringTrespringKuglestødDiskoskastHammerkastSpydkastVægtkastBoldkast600 meter gang1000 meter gang3000 meter gang4 x 60 meter stafet4 x 80 meter stafet4 x 100 meter stafet100m-200m-300m-400m Medley Stafet4 x 400 meter stafet
300 meter • Finale • Piger 14-15 år • Lørdag kl. 15:50
Antal heats: 2
# | Resultat | Navn | Team |
---|---|---|---|
HEAT 1 | |||
1 | 41.63 | Josefine Skifter Andersen -03 | Slagelse Atletik DELTA |
7 | 47.14 | Emilie Kirst -04 | Sparta |
9 | 47.93 | Eva Tsinat Krause -04 | Sparta |
10 | 47.99 | Liv Strauss -03 | Amager AC |
11 | 48.82 | Ida Mørch -03 | Holte Atletik |
HEAT 2 | |||
2 | 43.36 | Louise Høkilde Wassmann -03 | Greve Atletik |
3 | 43.39 | Majken Lützen -03 | Ballerup AK |
4 | 43.42 | Alma Witt -04 | Københavns IF |
5 | 44.87 | Betty Marie Ramsgaard Jensen -04 | Sparta |
6 | 45.75 | Selma Bertram -03 | Ballerup AK |
8 | 47.43 | Annika G Truelsen -03 | Sparta |
# | Resultat | Navn | Team |
---|---|---|---|
1 | 41.63 | Josefine Skifter Andersen -03 | Slagelse Atletik DELTA |
2 | 43.36 | Louise Høkilde Wassmann -03 | Greve Atletik |
3 | 43.39 | Majken Lützen -03 | Ballerup AK |
4 | 43.42 | Alma Witt -04 | Københavns IF |
5 | 44.87 | Betty Marie Ramsgaard Jensen -04 | Sparta |
6 | 45.75 | Selma Bertram -03 | Ballerup AK |
7 | 47.14 | Emilie Kirst -04 | Sparta |
8 | 47.43 | Annika G Truelsen -03 | Sparta |
9 | 47.93 | Eva Tsinat Krause -04 | Sparta |
10 | 47.99 | Liv Strauss -03 | Amager AC |
11 | 48.82 | Ida Mørch -03 | Holte Atletik |
# | Q | Navn | Team | BibNo | |
---|---|---|---|---|---|
HEAT 1 | |||||
2 | Emilie Kirst -04 | Sparta | 389 | ||
3 | 48.46 | Eva Tsinat Krause -04 | Sparta | 393 | |
4 | 46.92 | Josefine Skifter Andersen -03 | Slagelse Atletik DELTA | 342 | |
5 | 47.32 | Liv Strauss -03 | Amager AC | 21 | |
6 | Ida Mørch -03 | Holte Atletik | 243 | ||
HEAT 2 | |||||
1 | 46.36 | Annika G Truelsen -03 | Sparta | 356 | |
2 | 44.49 | Selma Bertram -03 | Ballerup AK | 111 | |
3 | 42.86 | Majken Lützen -03 | Ballerup AK | 88 | |
4 | 42.79 | Louise Høkilde Wassmann -03 | Greve Atletik | 188 | |
5 | 43.78 | Alma Witt -04 | Københavns IF | 306 | |
6 | 44.62 | Betty Marie Ramsgaard Jensen -04 | Sparta | 364 |
# | Q | Navn | Team | BibNo | |
---|---|---|---|---|---|
1 | 42.79 | Louise Høkilde Wassmann -03 | Greve Atletik | 188 | |
2 | 42.86 | Majken Lützen -03 | Ballerup AK | 88 | |
3 | 43.78 | Alma Witt -04 | Københavns IF | 306 | |
4 | 44.49 | Selma Bertram -03 | Ballerup AK | 111 | |
5 | 44.62 | Betty Marie Ramsgaard Jensen -04 | Sparta | 364 | |
6 | 46.36 | Annika G Truelsen -03 | Sparta | 356 | |
7 | 46.92 | Josefine Skifter Andersen -03 | Slagelse Atletik DELTA | 342 | |
8 | 47.32 | Liv Strauss -03 | Amager AC | 21 | |
9 | 48.46 | Eva Tsinat Krause -04 | Sparta | 393 | |
10 | Ida Mørch -03 | Holte Atletik | 243 | ||
11 | Emilie Kirst -04 | Sparta | 389 | ||
12 | 46.46 | DNS | Ida Marie-Skøt Nielsen -04 | HG ATM | 225 |
13 | DNS | Sophie Brønnum-Carlsen -03 | Ballerup AK | 114 |