Afslutningsstævne • Greve Stadion • Greve
22-24 sep., 2023
Arrangør: Greve Atletik •
Info side
40 meter60 meter80 meter100 meter200 meter400 meter600 meter800 meter1500 meter60 meter hæk80 meter hæk100 meter hæk110 meter hæk40m frame running100m frame running200m frame running400m frame runningHøjdespringStangspringLængdespringTrespringKuglestødDiskoskastHammerkastSpydkastVægtkastBoldkast3-kamp4 x 100 meter stafet4 x 200 meter stafet4 x 60 meter hæk stafet
Længdespring • Finale • Piger 6-7 år • Søndag kl. 10:00
1 meter zoneafsæt
Øvelsessted A: Ved klubhus
Forsøg: 3
# | Resultat | Navn | Team | 1 | 2 | 3 | |
---|---|---|---|---|---|---|---|
1 | 2.75 | Olivia Lander Hornsh Franks -16 | Herlev Atletik | 2.75 X | 2.58 +0.2 | 2.53 X | |
2 | 2.56 | Saphira Bogs-Weisleder -16 | Hvidovre AM | 2.09 +1.1 | 2.28 X | 2.56 X | |
3 | 2.47 | Annabell Æbleø Laurenz -16 | Greve Atletik | 2.47 X | 2.44 X | 2.33 X | |
4 | PB | 2.45 (w:+0.5) | Nadia Kojder -16 | Køge Atletik og Motion | 2.44 +1.1 | 2.34 X | 2.45 +0.5 |
5 | 2.41 (w:+0.8) | Deena Oliver -16 | FIF Hillerød | 2.36 X | 2.41 +0.8 | X | |
6 | 2.40 | Daniella Cermak -16 (CZE) | Holte Atletik | 2.38 X | 2.35 X | 2.40 X | |
7 | 2.39 | Hannah Kühn Bjerre -17 | Amager Atletik Club | 2.39 X | 2.16 X | 2.28 X | |
8 | 2.30 | Vigga Bøgh Carlsen -16 | Sparta | 2.30 X | 2.27 X | 1.94 X | |
9 | 2.08 (w:+0.3) | Leonora Sinding Thorsøe -16 | Sparta | 1.99 X | 2.08 +0.3 | 1.97 X | |
10 | 2.08 | Vera Vestergaard Frandsen -17 | Sparta | 1.77 X | 1.76 +2.6 | 2.08 X | |
11 | 2.07 | Margot Erceg -16 | Sparta | 2.07 X | 2.02 X | 1.98 +1.0 | |
12 | 2.07 | Frida Nappi -16 (ITA) | Sparta | 2.00 X | 1.89 X | 2.07 X | |
13 | 2.03 (w:+0.5) | Nora Bejder Winskel -17 | Sparta | 1.80 X | 1.92 X | 2.03 +0.5 | |
14 | 2.02 (w:+0.6) | Olivia Josephine Perfitt -16 | Sparta | 1.65 +0.1 | 1.64 X | 2.02 +0.6 | |
15 | PB | 2.01 (w:+0.6) | Helena Lilja Jensen -16 | Sparta | 1.69 X | 2.01 +0.6 | 1.86 X |
16 | 1.94 | Yolanda Hayford Jensen -16 | KIF | 1.85 +0.3 | 1.94 X | 1.83 X | |
17 | 1.91 | Martha Gundmann Hyllested -18 | Bagsværd Atletik Club | 1.73 X | 1.84 X | 1.91 X | |
18 | 1.78 (w:+1.5) | Alberte From Gren -17 | IK Hellas | 1.78 +1.5 | 1.76 X | 1.76 X | |
19 | 1.77 | Silja Møller Gøtze Kjems -17 | Greve Atletik | 1.76 X | 1.64 +1.1 | 1.77 X | |
20 | 1.73 | Bjørk Nørgaard Høgh -17 | Sparta | 1.73 X | 1.51 X | 1.48 +0.8 | |
21 | 1.66 | Mynthe Møller Holst Mortensen -17 | Greve Atletik | 1.66 X | 1.44 +0.7 | - | |
22 | 0.95 | Liv Vedel Møller -17 | Amager Atletik Club | X | 0.87 +0.8 | 0.95 X |
# | Q | Navn | Team | PB | SB | |
---|---|---|---|---|---|---|
1 | Silja Møller Gøtze Kjems -17 | Greve Atletik | ||||
2 | Saphira Bogs-Weisleder -16 | Hvidovre AM | 2.15 | |||
3 | Olivia Josephine Perfitt -16 | Sparta | ||||
4 | Mynthe Møller Holst Mortensen -17 | Greve Atletik | ||||
5 | Liv Vedel Møller -17 | Amager Atletik Club | ||||
6 | Leonora Sinding Thorsøe -16 | Sparta | ||||
7 | Hannah Kühn Bjerre -17 | Amager Atletik Club | ||||
8 | Deena Oliver -16 | FIF Hillerød | ||||
9 | Bjørk Nørgaard Høgh -17 | Sparta | ||||
10 | 1.81 | Margot Erceg -16 | Sparta | 1.81 | 1.81 | |
11 | 1.95 | Martha Gundmann Hyllested -18 | Bagsværd Atletik Club | 1.95 | 1.95 | |
12 | 1.95 | Helena Lilja Jensen -16 | Sparta | 1.95 | 1.95 | |
13 | 1.99 | Vera Vestergaard Frandsen -17 | Sparta | 1.99 | 1.99 | |
14 | 2.29 | Olivia Lander Hornsh Franks -16 | Herlev Atletik | |||
15 | 2.31 | Nadia Kojder -16 | Køge Atletik og Motion | 2.31 | 2.31 | |
16 | 2.34 | Nora Bejder Winskel -17 | Sparta | 2.34 | 2.34 | |
17 | 2.35 | Annabell Æbleø Laurenz -16 | Greve Atletik | 2.35 | 2.35 | |
18 | 2.39 | Vigga Bøgh Carlsen -16 | Sparta | 2.39 | 2.39 | |
19 | 2.59 | Frida Nappi -16 (ITA) | Sparta | 2.59 | 2.59 | |
20 | 2.60 | DNS | Mille-My Køhler -16 | Slagelse Atletik DELTA | 2.60 | 2.60 |
21 | 2.61 | Alberte From Gren -17 | IK Hellas | 2.61 | 2.61 | |
22 | 2.63 | Yolanda Hayford Jensen -16 | KIF | 2.63 | 2.63 | |
23 | 2.63 | Daniella Cermak -16 (CZE) | Holte Atletik | 2.63 | 2.63 |
# | Q | Navn | Team | PB | SB | |
---|---|---|---|---|---|---|
1 | 2.63 | Daniella Cermak -16 (CZE) | Holte Atletik | 2.63 | 2.63 | |
2 | 2.63 | Yolanda Hayford Jensen -16 | KIF | 2.63 | 2.63 | |
3 | 2.61 | Alberte From Gren -17 | IK Hellas | 2.61 | 2.61 | |
4 | 2.59 | Frida Nappi -16 (ITA) | Sparta | 2.59 | 2.59 | |
5 | 2.39 | Vigga Bøgh Carlsen -16 | Sparta | 2.39 | 2.39 | |
6 | 2.35 | Annabell Æbleø Laurenz -16 | Greve Atletik | 2.35 | 2.35 | |
7 | 2.34 | Nora Bejder Winskel -17 | Sparta | 2.34 | 2.34 | |
8 | 2.31 | Nadia Kojder -16 | Køge Atletik og Motion | 2.31 | 2.31 | |
9 | 2.29 | Olivia Lander Hornsh Franks -16 | Herlev Atletik | |||
10 | 1.99 | Vera Vestergaard Frandsen -17 | Sparta | 1.99 | 1.99 | |
11 | 1.95 | Martha Gundmann Hyllested -18 | Bagsværd Atletik Club | 1.95 | 1.95 | |
12 | 1.95 | Helena Lilja Jensen -16 | Sparta | 1.95 | 1.95 | |
13 | 1.81 | Margot Erceg -16 | Sparta | 1.81 | 1.81 | |
14 | Liv Vedel Møller -17 | Amager Atletik Club | ||||
15 | Hannah Kühn Bjerre -17 | Amager Atletik Club | ||||
16 | Deena Oliver -16 | FIF Hillerød | ||||
17 | Silja Møller Gøtze Kjems -17 | Greve Atletik | ||||
18 | Mynthe Møller Holst Mortensen -17 | Greve Atletik | ||||
19 | Saphira Bogs-Weisleder -16 | Hvidovre AM | 2.15 | |||
20 | Olivia Josephine Perfitt -16 | Sparta | ||||
21 | Bjørk Nørgaard Høgh -17 | Sparta | ||||
22 | Leonora Sinding Thorsøe -16 | Sparta | ||||
23 | 2.60 | DNS | Mille-My Køhler -16 | Slagelse Atletik DELTA | 2.60 | 2.60 |