Afslutningsstævne • Greve Stadion • Greve
22-24 sep., 2023
Arrangør: Greve Atletik •
Info side
40 meter60 meter80 meter100 meter200 meter400 meter600 meter800 meter1500 meter60 meter hæk80 meter hæk100 meter hæk110 meter hæk40m frame running100m frame running200m frame running400m frame runningHøjdespringStangspringLængdespringTrespringKuglestødDiskoskastHammerkastSpydkastVægtkastBoldkast3-kamp4 x 100 meter stafet4 x 200 meter stafet4 x 60 meter hæk stafet
200 meter • Finale • Piger 12 år • Lørdag kl. 14:50
Antal heats: 2
# | Resultat | Navn | Team | |
---|---|---|---|---|
HEAT 1 • w:-1.7 | ||||
4 | 31.46 | Regitze Wittenkamp -11 | Fredensborg Atletik | |
6 | 33.73 | Theresa Diness Ingerslev -11 | Bagsværd Atletik Club | |
8 | 36.89 | Dagmar Marager -11 | Allerød Atletik og Motion | |
10 | 42.29 | Emma Frost -11 | Allerød Atletik og Motion | |
HEAT 2 • w:-0.3 | ||||
1 | PB | 27.65 | Ellen Vincentsen -11 | Sparta |
2 | 29.26 | Agnes Rask Baad Pedersen -11 | IK Olympia | |
3 | 31.37 | Dicte Hjort -11 | Gentofte IK | |
5 | PB | 32.02 | Lærke Fabricius -11 | Greve Atletik |
7 | PB | 36.46 | Ida Rafaela Øhrgaard Laursen -11 | Herlev Atletik |
9 | 37.18 | Alberte Kaltoft -11 | Allerød Atletik og Motion |
# | Resultat | Navn | Team | |
---|---|---|---|---|
1 | PB | 27.65 | Ellen Vincentsen -11 | Sparta |
2 | 29.26 | Agnes Rask Baad Pedersen -11 | IK Olympia | |
3 | 31.37 | Dicte Hjort -11 | Gentofte IK | |
4 | 31.46 | Regitze Wittenkamp -11 | Fredensborg Atletik | |
5 | PB | 32.02 | Lærke Fabricius -11 | Greve Atletik |
6 | 33.73 | Theresa Diness Ingerslev -11 | Bagsværd Atletik Club | |
7 | PB | 36.46 | Ida Rafaela Øhrgaard Laursen -11 | Herlev Atletik |
8 | 36.89 | Dagmar Marager -11 | Allerød Atletik og Motion | |
9 | 37.18 | Alberte Kaltoft -11 | Allerød Atletik og Motion | |
10 | 42.29 | Emma Frost -11 | Allerød Atletik og Motion |
# | Q | Navn | Team | BibNo | PB | SB | |
---|---|---|---|---|---|---|---|
HEAT 1 | |||||||
1 | Regitze Wittenkamp -11 🔗 | Fredensborg Atletik | 423 | 31.43 | |||
2 | Theresa Diness Ingerslev -11 | Bagsværd Atletik Club | |||||
3 | Dagmar Marager -11 🔗 | Allerød Atletik og Motion | |||||
4 | Emma Frost -11 | Allerød Atletik og Motion | |||||
5 | DNS | Philippa Avnsø -11 🔗 | Gentofte IK | ||||
HEAT 2 | |||||||
1 | 37.84 | Ida Rafaela Øhrgaard Laursen -11 🔗 | Herlev Atletik | 37.84 | 37.84 | ||
2 | Alberte Kaltoft -11 | Allerød Atletik og Motion | |||||
3 | 28.09 | Ellen Vincentsen -11 🔗 | Sparta | 28.09 | 28.09 | ||
4 | 29.10 | Agnes Rask Baad Pedersen -11 🔗 | IK Olympia | 29.10 | 29.10 | ||
5 | 29.89 | Dicte Hjort -11 🔗 | Gentofte IK | 29.89 | 29.89 | ||
6 | 32.93 | Lærke Fabricius -11 🔗 | Greve Atletik | 421 | 32.93 | 32.93 |
# | Q | Navn | Team | BibNo | PB | SB | |
---|---|---|---|---|---|---|---|
1 | 28.09 | Ellen Vincentsen -11 🔗 | Sparta | 28.09 | 28.09 | ||
2 | 29.10 | Agnes Rask Baad Pedersen -11 🔗 | IK Olympia | 29.10 | 29.10 | ||
3 | 29.89 | Dicte Hjort -11 🔗 | Gentofte IK | 29.89 | 29.89 | ||
4 | 32.93 | Lærke Fabricius -11 🔗 | Greve Atletik | 421 | 32.93 | 32.93 | |
5 | 37.84 | Ida Rafaela Øhrgaard Laursen -11 🔗 | Herlev Atletik | 37.84 | 37.84 | ||
6 | Dagmar Marager -11 🔗 | Allerød Atletik og Motion | |||||
7 | Emma Frost -11 | Allerød Atletik og Motion | |||||
8 | Alberte Kaltoft -11 | Allerød Atletik og Motion | |||||
9 | Theresa Diness Ingerslev -11 | Bagsværd Atletik Club | |||||
10 | Regitze Wittenkamp -11 🔗 | Fredensborg Atletik | 423 | 31.43 | |||
11 | DNS | Philippa Avnsø -11 🔗 | Gentofte IK |