Afslutningsstævne • Greve Stadion • Greve
22-24 sep., 2023
Arrangør: Greve Atletik •
Info side
40 meter60 meter80 meter100 meter200 meter400 meter600 meter800 meter1500 meter60 meter hæk80 meter hæk100 meter hæk110 meter hæk40m frame running100m frame running200m frame running400m frame runningHøjdespringStangspringLængdespringTrespringKuglestødDiskoskastHammerkastSpydkastVægtkastBoldkast3-kamp4 x 100 meter stafet4 x 200 meter stafet4 x 60 meter hæk stafet
80 meter • Indl. • Piger 12-13 år • Søndag kl. 11:20
Antal heats: 3 • Til næste runde: Alle • Q: 0 • q: Alle
# | Q | Resultat | Navn | Team | |
---|---|---|---|---|---|
HEAT 1 • w:+0.4 | |||||
1 | q | 12.16 | Ella F. Vittrup-Bertheussen -10 | Sparta | |
2 | q | 12.26 | Aviaja Falhof -10 | Holte Atletik | |
3 | q | 12.37 | Isabelle Nielsen -10 | Fredensborg Atletik | |
4 | PB | q | 12.48 | Isabella Sone Randrup -10 | KIF |
5 | q | 13.03 | Dagmar Rose Nielsen -10 | Sparta | |
HEAT 2 • w:+1.1 | |||||
1 | PB | q | 11.67 | Sofie Ivarsen -10 | Greve Atletik |
2 | PB | q | 11.96 | Carmen Veje Vintersborg -10 | Sparta |
3 | PB | q | 12.17 | Karla Kinzi Due -10 | Slagelse Atletik DELTA |
4 | q | 12.32 | Kajsa Tabita Rosenkrands -10 | Sparta | |
5 | PB | q | 12.33 | Edith Fuglsang -10 | KIF |
6 | q | 12.70 | Marie Rüdiger Haapanen -10 | IK Olympia | |
7 | q | 13.19 | Maia Hylling Axelsson -10 | Sparta | |
HEAT 3 • w:-0.2 | |||||
1 | =PB | q | 10.60 | Ella Marie Højholt Jensen -10 | Sparta |
2 | q | 10.77 | Karla Kathrine Viggers Fabild -10 | Frederiksberg IF | |
3 | q | 11.09 | Andrea Winther Glamoclija -10 | Sparta | |
4 | PB | q | 11.40 | Stella Elisabeth Hansen -10 | Holte Atletik |
5 | q | 11.60 | Laura Bjelke -10 | Holte Atletik | |
6 | PB | q | 11.66 | Ingrid Lyngby Bärlund -10 | Holte Atletik |
7 | q | 11.76 | Amelie Zemanova -10 | Amager Atletik Club | |
8 | q | 12.30 | Julia Hedegaard Hallsdottir -10 | Sparta |
# | Q | Navn | Team | BibNo | PB | SB | |
---|---|---|---|---|---|---|---|
HEAT 1 | |||||||
2 | DNS | Saga Nimb -10 | Bagsværd Atletik Club | 424 | |||
3 | Dagmar Rose Nielsen -10 | Sparta | |||||
4 | 12.94 | Isabella Sone Randrup -10 🔗 | KIF | 418 | 12.94 | 12.94 | |
5 | Ella F. Vittrup-Bertheussen -10 🔗 | Sparta | |||||
6 | Aviaja Falhof -10 🔗 | Holte Atletik | |||||
7 | Isabelle Nielsen -10 | Fredensborg Atletik | |||||
HEAT 2 | |||||||
1 | 12.94 | Maia Hylling Axelsson -10 🔗 | Sparta | 420 | 12.94 | 12.94 | |
2 | 12.70 | Edith Fuglsang -10 🔗 | KIF | 12.70 | 12.70 | ||
3 | 12.02 | Kajsa Tabita Rosenkrands -10 🔗 | Sparta | 12.03 | 12.03 | ||
4 | 11.96 | Sofie Ivarsen -10 🔗 | Greve Atletik | 410 | 11.96 | 11.96 | |
5 | 12.54 | Marie Rüdiger Haapanen -10 🔗 | IK Olympia | 12.63 | 12.63 | ||
6 | 12.07 | Carmen Veje Vintersborg -10 🔗 | Sparta | 416 | 12.07 | 12.07 | |
7 | 12.65 | Karla Kinzi Due -10 🔗 | Slagelse Atletik DELTA | 12.65 | |||
HEAT 3 | |||||||
1 | 11.81 | Ingrid Lyngby Bärlund -10 🔗 | Holte Atletik | 11.81 | 11.81 | ||
2 | 11.59 | Stella Elisabeth Hansen -10 🔗 | Holte Atletik | 11.59 | 11.59 | ||
3 | 10.67 | Karla Kathrine Viggers Fabild -10 🔗 | Frederiksberg IF | 422 | 10.67 | 10.67 | |
4 | 10.60 | Ella Marie Højholt Jensen -10 🔗 | Sparta | 10.60 | 10.60 | ||
5 | 11.29 | Andrea Winther Glamoclija -10 🔗 | Sparta | 10.89 | 10.89 | ||
6 | 11.45 | Laura Bjelke -10 🔗 | Holte Atletik | 11.45 | 11.45 | ||
7 | 11.60 | Amelie Zemanova -10 🔗 | Amager Atletik Club | 417 | 11.60 | 11.60 | |
8 | 11.63 | Julia Hedegaard Hallsdottir -10 🔗 | Sparta | 11.81 | 11.81 |
# | Q | Navn | Team | BibNo | PB | SB | |
---|---|---|---|---|---|---|---|
1 | 10.60 | Ella Marie Højholt Jensen -10 🔗 | Sparta | 10.60 | 10.60 | ||
2 | 10.67 | Karla Kathrine Viggers Fabild -10 🔗 | Frederiksberg IF | 422 | 10.67 | 10.67 | |
3 | 11.29 | Andrea Winther Glamoclija -10 🔗 | Sparta | 10.89 | 10.89 | ||
4 | 11.45 | Laura Bjelke -10 🔗 | Holte Atletik | 11.45 | 11.45 | ||
5 | 11.59 | Stella Elisabeth Hansen -10 🔗 | Holte Atletik | 11.59 | 11.59 | ||
6 | 11.60 | Amelie Zemanova -10 🔗 | Amager Atletik Club | 417 | 11.60 | 11.60 | |
7 | 11.63 | Julia Hedegaard Hallsdottir -10 🔗 | Sparta | 11.81 | 11.81 | ||
8 | 11.81 | Ingrid Lyngby Bärlund -10 🔗 | Holte Atletik | 11.81 | 11.81 | ||
9 | 11.96 | Sofie Ivarsen -10 🔗 | Greve Atletik | 410 | 11.96 | 11.96 | |
10 | 12.02 | Kajsa Tabita Rosenkrands -10 🔗 | Sparta | 12.03 | 12.03 | ||
11 | 12.07 | Carmen Veje Vintersborg -10 🔗 | Sparta | 416 | 12.07 | 12.07 | |
12 | 12.54 | Marie Rüdiger Haapanen -10 🔗 | IK Olympia | 12.63 | 12.63 | ||
13 | 12.65 | Karla Kinzi Due -10 🔗 | Slagelse Atletik DELTA | 12.65 | |||
14 | 12.70 | Edith Fuglsang -10 🔗 | KIF | 12.70 | 12.70 | ||
15 | 12.94 | Isabella Sone Randrup -10 🔗 | KIF | 418 | 12.94 | 12.94 | |
16 | 12.94 | Maia Hylling Axelsson -10 🔗 | Sparta | 420 | 12.94 | 12.94 | |
17 | Isabelle Nielsen -10 | Fredensborg Atletik | |||||
18 | Aviaja Falhof -10 🔗 | Holte Atletik | |||||
19 | Ella F. Vittrup-Bertheussen -10 🔗 | Sparta | |||||
20 | Dagmar Rose Nielsen -10 | Sparta | |||||
21 | DNS | Saga Nimb -10 | Bagsværd Atletik Club | 424 |