Afslutningsstævne • Greve Stadion • Greve
22-24 sep., 2023
Arrangør: Greve Atletik •
Info side
40 meter60 meter80 meter100 meter200 meter400 meter600 meter800 meter1500 meter60 meter hæk80 meter hæk100 meter hæk110 meter hæk40m frame running100m frame running200m frame running400m frame runningHøjdespringStangspringLængdespringTrespringKuglestødDiskoskastHammerkastSpydkastVægtkastBoldkast3-kamp4 x 100 meter stafet4 x 200 meter stafet4 x 60 meter hæk stafet
Diskoskast • Finale • Piger 14-15 år • Lørdag kl. 10:50
0.75 kg
Øvelsessted: Det lave kastebur. I kastegården bag vores klubhus
Forsøg: 3 • Forsøg i finale: 3 • Antal til finale: 6
# | Resultat | Navn | Team | 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | |
---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
1 | 34.18 | Line Svare -08 | Amager Atletik Club | 31.81 | 32.79 | 32.80 | 34.18 | X | 31.98 | |
2 | 27.65 | Charlie Redestam -08 | Helsingør Atletik | X | X | X | X | 27.65 | X | |
3 | PB | 24.51 | Freja Riber Kristensen -08 | Slagelse Atletik DELTA | X | 19.75 | X | 24.51 | 23.53 | 23.36 |
4 | 23.39 | Helene Andersen -08 | Greve Atletik | 22.06 | 20.69 | 21.88 | 21.91 | 23.39 | X | |
5 | PB | 23.08 | Hannah Damborg -09 | Bagsværd Atletik Club | 21.24 | 23.08 | 20.74 | 21.09 | 20.07 | 22.57 |
6 | 21.19 | Sarah Hovmann Struer -09 | IK Hellas | 18.63 | X | 19.42 | 21.19 | 18.13 | 19.90 |
# | Q | Navn | Team | PB | SB | |
---|---|---|---|---|---|---|
1 | Sarah Hovmann Struer -09 🔗 | IK Hellas | ||||
2 | 21.14 | Hannah Damborg -09 🔗 | Bagsværd Atletik Club | 21.14 | 21.14 | |
3 | 24.39 | Freja Riber Kristensen -08 🔗 | Slagelse Atletik DELTA | 24.39 | 24.39 | |
4 | 26.10 | Helene Andersen -08 🔗 | Greve Atletik | 26.10 | 26.10 | |
5 | 30.98 | Charlie Redestam -08 🔗 | Helsingør Atletik | 30.98 | 30.98 | |
6 | 37.96 | Line Svare -08 🔗 | Amager Atletik Club | 37.96 | 37.96 |
# | Q | Navn | Team | PB | SB | |
---|---|---|---|---|---|---|
1 | 37.96 | Line Svare -08 🔗 | Amager Atletik Club | 37.96 | 37.96 | |
2 | 30.98 | Charlie Redestam -08 🔗 | Helsingør Atletik | 30.98 | 30.98 | |
3 | 26.10 | Helene Andersen -08 🔗 | Greve Atletik | 26.10 | 26.10 | |
4 | 24.39 | Freja Riber Kristensen -08 🔗 | Slagelse Atletik DELTA | 24.39 | 24.39 | |
5 | 21.14 | Hannah Damborg -09 🔗 | Bagsværd Atletik Club | 21.14 | 21.14 | |
6 | Sarah Hovmann Struer -09 🔗 | IK Hellas |