Afslutningsstævne • Greve Stadion • Greve
22-24 sep., 2023
Arrangør: Greve Atletik •
Info side
Alle øvelser
40 meter60 meter80 meter100 meter200 meter400 meter600 meter800 meter1500 meter60 meter hæk80 meter hæk100 meter hæk110 meter hæk40m frame running100m frame running200m frame running400m frame runningHøjdespringStangspringLængdespringTrespringKuglestødDiskoskastHammerkastSpydkastVægtkastBoldkast3-kamp4 x 100 meter stafet4 x 200 meter stafet4 x 60 meter hæk stafet
60 meter • Finale • Drenge 8-9 år • Lørdag kl. 13:40
Antal heats: 2
# | Resultat | Navn | Team | |
---|---|---|---|---|
HEAT 1 • w:-1.4 | ||||
8 | 11.32 | Arvid Heier -15 | IK Hellas | |
10 | 11.47 | Sølvi Nygaard -14 | Køge Atletik og Motion | |
11 | 11.71 | Ludvig Lysemose Nielsen -15 | IK Hellas | |
12 | 11.92 | Mads Raldorf Oldrup -15 | IK Hellas | |
13 | PB | 12.12 | Bertil Lindegaard Duus Hansen -15 | Køge Atletik og Motion |
14 | 12.74 | Victor Papesch -15 | Sparta | |
15 | 13.29 | Silas Hammer Ubbesen -15 | Gentofte IK | |
16 | 13.51 | Lauritz Tropp Hoffmann -14 | Gentofte IK | |
HEAT 2 • w:+0.8 | ||||
1 | PB | 9.66 | Alexander Caliso Justesen -14 | Hvidovre AM |
2 | 10.29 | Aske Gram -14 | Bagsværd Atletik Club | |
3 | PB | 10.36 | Eigil Autrup Helgstrand -15 | Amager Atletik Club |
4 | 10.47 | Lauge Van Dijk -14 | IK Hellas | |
5 | 10.94 | Lucas Thygesen -14 | Køge Atletik og Motion | |
6 | PB | 10.95 | Johannes Sølund -14 | Bagsværd Atletik Club |
7 | 11.05 | Jonathan Bæk -14 | Gentofte IK | |
9 | PB | 11.33 | Otto Elias Larsen -14 | Herlev Atletik |
# | Resultat | Navn | Team | |
---|---|---|---|---|
1 | PB | 9.66 | Alexander Caliso Justesen -14 | Hvidovre AM |
2 | 10.29 | Aske Gram -14 | Bagsværd Atletik Club | |
3 | PB | 10.36 | Eigil Autrup Helgstrand -15 | Amager Atletik Club |
4 | 10.47 | Lauge Van Dijk -14 | IK Hellas | |
5 | 10.94 | Lucas Thygesen -14 | Køge Atletik og Motion | |
6 | PB | 10.95 | Johannes Sølund -14 | Bagsværd Atletik Club |
7 | 11.05 | Jonathan Bæk -14 | Gentofte IK | |
8 | 11.32 | Arvid Heier -15 | IK Hellas | |
9 | PB | 11.33 | Otto Elias Larsen -14 | Herlev Atletik |
10 | 11.47 | Sølvi Nygaard -14 | Køge Atletik og Motion | |
11 | 11.71 | Ludvig Lysemose Nielsen -15 | IK Hellas | |
12 | 11.92 | Mads Raldorf Oldrup -15 | IK Hellas | |
13 | PB | 12.12 | Bertil Lindegaard Duus Hansen -15 | Køge Atletik og Motion |
14 | 12.74 | Victor Papesch -15 | Sparta | |
15 | 13.29 | Silas Hammer Ubbesen -15 | Gentofte IK | |
16 | 13.51 | Lauritz Tropp Hoffmann -14 | Gentofte IK |
# | Q | Navn | Team | BibNo | PB | SB | |
---|---|---|---|---|---|---|---|
HEAT 1 | |||||||
1 | 13.72 | Lauritz Tropp Hoffmann -14 | Gentofte IK | ||||
2 | 12.12 | Victor Papesch -15 | Sparta | ||||
3 | 11.40 | Ludvig Lysemose Nielsen -15 | IK Hellas | 11.24 | 11.24 | ||
4 | 11.39 | Arvid Heier -15 | IK Hellas | 11.24 | 11.24 | ||
5 | 11.12 | Sølvi Nygaard -14 | Køge Atletik og Motion | 367 | 11.25 | 11.25 | |
6 | 11.80 | Bertil Lindegaard Duus Hansen -15 | Køge Atletik og Motion | 12.50 | 12.50 | ||
7 | 12.01 | Mads Raldorf Oldrup -15 | IK Hellas | ||||
8 | 13.03 | Silas Hammer Ubbesen -15 | Gentofte IK | 366 | |||
HEAT 2 | |||||||
1 | 11.03 | Jonathan Bæk -14 | Gentofte IK | ||||
2 | 10.75 | Johannes Sølund -14 | Bagsværd Atletik Club | 11.57 | 11.57 | ||
3 | 10.47 | Aske Gram -14 | Bagsværd Atletik Club | 361 | |||
4 | 10.57 | Lauge Van Dijk -14 | IK Hellas | 364 | |||
5 | 10.19 | Eigil Autrup Helgstrand -15 | Amager Atletik Club | 363 | 10.90 | 10.90 | |
6 | 9.68 | Alexander Caliso Justesen -14 | Hvidovre AM | 9.80 | 9.80 | ||
7 | 11.01 | Lucas Thygesen -14 | Køge Atletik og Motion | 365 | |||
8 | 11.01 | Otto Elias Larsen -14 | Herlev Atletik | 11.47 | 11.47 |
# | Q | Navn | Team | BibNo | PB | SB | |
---|---|---|---|---|---|---|---|
1 | 9.68 | Alexander Caliso Justesen -14 | Hvidovre AM | 9.80 | 9.80 | ||
2 | 10.19 | Eigil Autrup Helgstrand -15 | Amager Atletik Club | 363 | 10.90 | 10.90 | |
3 | 10.47 | Aske Gram -14 | Bagsværd Atletik Club | 361 | |||
4 | 10.57 | Lauge Van Dijk -14 | IK Hellas | 364 | |||
5 | 10.75 | Johannes Sølund -14 | Bagsværd Atletik Club | 11.57 | 11.57 | ||
6 | 11.01 | Otto Elias Larsen -14 | Herlev Atletik | 11.47 | 11.47 | ||
7 | 11.01 | Lucas Thygesen -14 | Køge Atletik og Motion | 365 | |||
8 | 11.03 | Jonathan Bæk -14 | Gentofte IK | ||||
9 | 11.12 | Sølvi Nygaard -14 | Køge Atletik og Motion | 367 | 11.25 | 11.25 | |
10 | 11.39 | Arvid Heier -15 | IK Hellas | 11.24 | 11.24 | ||
11 | 11.40 | Ludvig Lysemose Nielsen -15 | IK Hellas | 11.24 | 11.24 | ||
12 | 11.80 | Bertil Lindegaard Duus Hansen -15 | Køge Atletik og Motion | 12.50 | 12.50 | ||
13 | 12.01 | Mads Raldorf Oldrup -15 | IK Hellas | ||||
14 | 12.12 | Victor Papesch -15 | Sparta | ||||
15 | 13.03 | Silas Hammer Ubbesen -15 | Gentofte IK | 366 | |||
16 | 13.72 | Lauritz Tropp Hoffmann -14 | Gentofte IK |