Kronborg Games - afdeling 1 • Snekkersten Idrætscenter • Snekkersten
9 jan., 2016
Arrangør: Helsingør IF
60 meter • Indl. • Piger 14-15 år • Lørdag kl. 15:00
Antal heats: 9 • Til næste runde: 5 • Q: 0 • q: 5
# | Q | Resultat | Points | Navn | Team |
---|---|---|---|---|---|
HEAT 1 • w:X | |||||
22 | 9.13 | 1 | Luka Lund Kristiansen -01 | Bagsværd AC | |
33 | 9.64 | 1 | Anarikke Larsen -01 | AK Brøndby | |
38 | 10.76 | 1 | Marie Molander Pedersen -01 | Frederiksberg IF | |
39 | 11.20 | 1 | Caroline Hornbæk -02 | Helsingør IF | |
HEAT 2 • w:X | |||||
13 | 8.73 | 10 | Lili Kökény -01 | Sparta | |
25 | 9.21 | 1 | Rau Boeslund Petersen -02 | FIF Hillerød | |
30 | 9.44 | 1 | Melisa Köse -02 | Frederiksberg IF | |
36 | 10.06 | 1 | Josefine Helmer Jørgensen -02 | Amager AC | |
HEAT 3 • w:X | |||||
4 | f | 8.46 | 19 | Emilie Florin -01 | Helsingør IF |
12 | 8.65 | 11 | Georgina Wieth-Klitgaard -01 | Holte Atletik | |
17 | 8.83 | 6 | Laura Valentin Jensen -01 | Helsingør IF | |
32 | 9.60 | 1 | Mille Majkjær Mikkelsen -02 | Amager AC | |
HEAT 4 • w:X | |||||
1 | f | 8.37 | 30 | Marie Paule Dahi -01 | Greve Atletik |
31 | 9.52 | 1 | Anna Brinkmann -02 | Amager AC | |
35 | 9.73 | 1 | Laura Rothschild -02 | Københavns IF | |
37 | 10.19 | 1 | Anna Sofie Bülow Leegård -02 | Frederiksberg IF | |
HEAT 5 • w:X | |||||
21 | 9.01 | 2 | Josefine Sørensen -02 | Sparta | |
23 | 9.15 | 1 | Caroline Søndergaard -02 | Frederiksberg IF | |
26 | 9.26 | 1 | Emmy Christiansen -02 | Københavns IF | |
29 | 9.43 | 1 | Josefine Heisel -02 | Ballerup AK | |
33 | 9.64 | 1 | Wilma Winther Bothe -01 | FIF Hillerød | |
HEAT 6 • w:X | |||||
19 | 8.93 | 4 | Helena Ring -02 | Amager AC | |
20 | 8.93 | 3 | Liva Vilhelmsen -02 | Sparta | |
24 | 9.18 | 1 | Mathilda Juel Gertz -02 | Sparta | |
27 | 9.31 | 1 | Helena Bundsgaard Matz -02 | Ballerup AK | |
28 | 9.39 | 1 | Dagmar Madsen -01 | FIF Hillerød | |
HEAT 7 • w:X | |||||
5 | f | 8.53 | 18 | Kristine Kruse -02 | Slagelse Atletik DELTA |
8 | 8.57 | 15 | Josefine Rasander -01 | Ballerup AK | |
11 | 8.63 | 12 | Liv Nedergaard -02 | Sparta | |
13 | 8.73 | 10 | Maja Antvorskov -02 | Frederiksberg IF | |
HEAT 8 • w:X | |||||
7 | 8.55 | 16 | Klara Loessl -02 | Ballerup AK | |
10 | 8.61 | 13 | Maria Skov Kragh -01 | Sparta | |
13 | 8.73 | 10 | Emma Landberg -02 | Frederiksberg IF | |
16 | 8.77 | 7 | Anna Michaelsen -02 | Holte Atletik | |
18 | 8.89 | 5 | Signe Larsen -02 | FIF Hillerød | |
HEAT 9 • w:X | |||||
2 | f | 8.39 | 25 | Ida Beiter Bomme -01 | Sparta |
3 | f | 8.43 | 20 | Louise B. Moore -01 | Københavns IF |
6 | 8.54 | 17 | Victoria Lendal -02 | Sparta | |
8 | 8.57 | 15 | Clara Elvira Paludan -02 | Sparta |
# | Q | Navn | Team | BibNo | |
---|---|---|---|---|---|
HEAT 1 | |||||
1 | Luka Lund Kristiansen -01 | Bagsværd AC | 168 | ||
2 | Marie Molander Pedersen -01 | Frederiksberg IF | 311 | ||
3 | DNS | Alexandra Christiansen -01 | Hvidovre AM | 154 | |
4 | Caroline Hornbæk -02 | Helsingør IF | 369 | ||
5 | Anarikke Larsen -01 | AK Brøndby | 365 | ||
HEAT 2 | |||||
1 | DNS | Alberte Riber Jakobsen -01 | Hvidovre AM | 149 | |
2 | Lili Kökény -01 | Sparta | 266 | ||
3 | Rau Boeslund Petersen -02 | FIF Hillerød | 344 | ||
4 | Melisa Köse -02 | Frederiksberg IF | 325 | ||
5 | Josefine Helmer Jørgensen -02 | Amager AC | 45 | ||
HEAT 3 | |||||
1 | Laura Valentin Jensen -01 | Helsingør IF | 24 | ||
2 | DNS | Malou Laura Pedersen -02 | Helsingør IF | 11 | |
3 | Georgina Wieth-Klitgaard -01 | Holte Atletik | 140 | ||
4 | Emilie Florin -01 | Helsingør IF | 14 | ||
5 | Mille Majkjær Mikkelsen -02 | Amager AC | 37 | ||
HEAT 4 | |||||
1 | Marie Paule Dahi -01 | Greve Atletik | 368 | ||
2 | 9.92 | DNS | Clara Stenderup Olesen -02 | Gentofte IK | 113 |
3 | 9.80 | Anna Brinkmann -02 | Amager AC | 42 | |
4 | 9.80 | Laura Rothschild -02 | Københavns IF | 61 | |
5 | 10.12 | Anna Sofie Bülow Leegård -02 | Frederiksberg IF | 289 | |
HEAT 5 | |||||
1 | 9.70 | Emmy Christiansen -02 | Københavns IF | 51 | |
2 | 9.64 | Wilma Winther Bothe -01 | FIF Hillerød | 337 | |
3 | 9.37 | Josefine Sørensen -02 | Sparta | 232 | |
4 | 9.60 | Josefine Heisel -02 | Ballerup AK | 134 | |
5 | 9.66 | Caroline Søndergaard -02 | Frederiksberg IF | 317 | |
HEAT 6 | |||||
1 | 9.36 | Dagmar Madsen -01 | FIF Hillerød | 345 | |
2 | 9.34 | Mathilda Juel Gertz -02 | Sparta | 281 | |
3 | 9.28 | Liva Vilhelmsen -02 | Sparta | 202 | |
4 | 9.29 | Helena Ring -02 | Amager AC | 36 | |
5 | 9.34 | Helena Bundsgaard Matz -02 | Ballerup AK | 124 | |
HEAT 7 | |||||
1 | 9.03 | DNS | Esther Arce -02 | Amager AC | 39 |
2 | 8.96 | Kristine Kruse -02 | Slagelse Atletik DELTA | 121 | |
3 | 8.84 | Liv Nedergaard -02 | Sparta | 218 | |
4 | 8.96 | Maja Antvorskov -02 | Frederiksberg IF | 292 | |
5 | 8.97 | Josefine Rasander -01 | Ballerup AK | 139 | |
HEAT 8 | |||||
1 | 8.83 | Emma Landberg -02 | Frederiksberg IF | 331 | |
2 | 8.77 | Anna Michaelsen -02 | Holte Atletik | 143 | |
3 | 8.75 | Maria Skov Kragh -01 | Sparta | 236 | |
4 | 8.76 | Klara Loessl -02 | Ballerup AK | 138 | |
5 | 8.78 | Signe Larsen -02 | FIF Hillerød | 346 | |
HEAT 9 | |||||
1 | 8.68 | Clara Elvira Paludan -02 | Sparta | 237 | |
2 | 8.50 | Louise B. Moore -01 | Københavns IF | 54 | |
3 | 8.36 | Ida Beiter Bomme -01 | Sparta | 264 | |
4 | 8.43 | DNS | Katarina Hessner Hansen -01 | Bagsværd AC | 171 |
5 | 8.60 | Victoria Lendal -02 | Sparta | 226 |
# | Q | Navn | Team | BibNo | |
---|---|---|---|---|---|
1 | 8.36 | Ida Beiter Bomme -01 | Sparta | 264 | |
2 | 8.50 | Louise B. Moore -01 | Københavns IF | 54 | |
3 | 8.60 | Victoria Lendal -02 | Sparta | 226 | |
4 | 8.68 | Clara Elvira Paludan -02 | Sparta | 237 | |
5 | 8.75 | Maria Skov Kragh -01 | Sparta | 236 | |
6 | 8.76 | Klara Loessl -02 | Ballerup AK | 138 | |
7 | 8.77 | Anna Michaelsen -02 | Holte Atletik | 143 | |
8 | 8.78 | Signe Larsen -02 | FIF Hillerød | 346 | |
9 | 8.83 | Emma Landberg -02 | Frederiksberg IF | 331 | |
10 | 8.84 | Liv Nedergaard -02 | Sparta | 218 | |
11 | 8.96 | Maja Antvorskov -02 | Frederiksberg IF | 292 | |
12 | 8.96 | Kristine Kruse -02 | Slagelse Atletik DELTA | 121 | |
13 | 8.97 | Josefine Rasander -01 | Ballerup AK | 139 | |
14 | 9.28 | Liva Vilhelmsen -02 | Sparta | 202 | |
15 | 9.29 | Helena Ring -02 | Amager AC | 36 | |
16 | 9.34 | Helena Bundsgaard Matz -02 | Ballerup AK | 124 | |
17 | 9.34 | Mathilda Juel Gertz -02 | Sparta | 281 | |
18 | 9.36 | Dagmar Madsen -01 | FIF Hillerød | 345 | |
19 | 9.37 | Josefine Sørensen -02 | Sparta | 232 | |
20 | 9.60 | Josefine Heisel -02 | Ballerup AK | 134 | |
21 | 9.64 | Wilma Winther Bothe -01 | FIF Hillerød | 337 | |
22 | 9.66 | Caroline Søndergaard -02 | Frederiksberg IF | 317 | |
23 | 9.70 | Emmy Christiansen -02 | Københavns IF | 51 | |
24 | 9.80 | Anna Brinkmann -02 | Amager AC | 42 | |
25 | 9.80 | Laura Rothschild -02 | Københavns IF | 61 | |
26 | 10.12 | Anna Sofie Bülow Leegård -02 | Frederiksberg IF | 289 | |
27 | Anarikke Larsen -01 | AK Brøndby | 365 | ||
28 | Josefine Helmer Jørgensen -02 | Amager AC | 45 | ||
29 | Mille Majkjær Mikkelsen -02 | Amager AC | 37 | ||
30 | Luka Lund Kristiansen -01 | Bagsværd AC | 168 | ||
31 | Rau Boeslund Petersen -02 | FIF Hillerød | 344 | ||
32 | Melisa Köse -02 | Frederiksberg IF | 325 | ||
33 | Marie Molander Pedersen -01 | Frederiksberg IF | 311 | ||
34 | Marie Paule Dahi -01 | Greve Atletik | 368 | ||
35 | Laura Valentin Jensen -01 | Helsingør IF | 24 | ||
36 | Emilie Florin -01 | Helsingør IF | 14 | ||
37 | Caroline Hornbæk -02 | Helsingør IF | 369 | ||
38 | Georgina Wieth-Klitgaard -01 | Holte Atletik | 140 | ||
39 | Lili Kökény -01 | Sparta | 266 | ||
40 | 8.43 | DNS | Katarina Hessner Hansen -01 | Bagsværd AC | 171 |
41 | 9.03 | DNS | Esther Arce -02 | Amager AC | 39 |
42 | 9.92 | DNS | Clara Stenderup Olesen -02 | Gentofte IK | 113 |
43 | DNS | Malou Laura Pedersen -02 | Helsingør IF | 11 | |
44 | DNS | Alberte Riber Jakobsen -01 | Hvidovre AM | 149 | |
45 | DNS | Alexandra Christiansen -01 | Hvidovre AM | 154 |