ØST ungdom • Østerbro Stadion • København
17-18 jun., 2017
Arrangør: Sparta
Alle øvelser
60 meter80 meter100 meter200 meter300 meter400 meter600 meter800 meter1000 meter1500 meter3000 meter5000 meter2000 meter forh.3000 meter forh.60 meter hæk80 meter hæk100 meter hæk110 meter hæk300 meter hæk400 meter hækHøjdespringStangspringLængdespringTrespringKuglestødDiskoskastHammerkastSpydkastVægtkastBoldkast600 meter gang1000 meter gang3000 meter gang4 x 60 meter stafet4 x 80 meter stafet4 x 100 meter stafet100m-200m-300m-400m Medley Stafet4 x 400 meter stafet
Diskoskast • Finale • Piger 14-15 år • Søndag kl. 13:50
0.75 kg
Forsøg: 3 • Forsøg i finale: 3 • Antal til finale: 8
# | Resultat | Navn | Team | 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | |
---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
1 | PB | 36.96 | Helena Ring -02 | Amager AC | 27.94 | X | 34.84 | 36.96 | 32.95 | 25.11 |
2 | PB | 36.40 | Laura Zilstorff -02 | Greve Atletik | 30.07 | X | 29.80 | 33.02 | 35.29 | 36.40 |
3 | 33.34 | Annemarie Østergaard -03 | Bagsværd AC | 33.34 | 29.76 | 26.79 | 28.75 | 29.83 | 27.72 | |
4 | 30.09 | Sofia Lange -02 | Sparta AM | X | 23.66 | X | 30.09 | X | X | |
5 | 19.29 | Smilla Duedam Ventrup -03 | Sparta AM | 15.04 | 17.83 | 18.62 | 16.53 | X | 19.29 | |
6 | 14.55 | Ditte Stoltze -03 | Slagelse Atletik Delta | X | X | X | 12.25 | 13.55 | 14.55 |
# | Q | Navn | Team | BibNo | PB | |
---|---|---|---|---|---|---|
1 | Annemarie Østergaard -03 | Bagsværd AC | 472 | |||
2 | 29.72 | Sofia Lange -02 | Sparta AM | 415 | ||
3 | Helena Ring -02 | Amager AC | 250 | 34.98 | ||
4 | 15.59 | DNS | Sara Flindt Grønning -03 | Sparta AM | 383 | 15.59 |
5 | Ditte Stoltze -03 | Slagelse Atletik Delta | 454 | |||
6 | 32.00 | Laura Zilstorff -02 | Greve Atletik | 69 | 32.00 | |
7 | 18.37 | Smilla Duedam Ventrup -03 | Sparta AM | 382 | 20.34 |
# | Q | Navn | Team | BibNo | PB | |
---|---|---|---|---|---|---|
1 | 32.00 | Laura Zilstorff -02 | Greve Atletik | 69 | 32.00 | |
2 | 29.72 | Sofia Lange -02 | Sparta AM | 415 | ||
3 | 18.37 | Smilla Duedam Ventrup -03 | Sparta AM | 382 | 20.34 | |
4 | Helena Ring -02 | Amager AC | 250 | 34.98 | ||
5 | Annemarie Østergaard -03 | Bagsværd AC | 472 | |||
6 | Ditte Stoltze -03 | Slagelse Atletik Delta | 454 | |||
7 | 15.59 | DNS | Sara Flindt Grønning -03 | Sparta AM | 383 | 15.59 |
8 | DNS | Astrid Jager Lykke -02 | Bagsværd AC | 473 |