Copenhagen Open 2024 - WRC E-godkendt • Hvidovre Stadion • Hvidovre
15-16 jun., 2024
Arrangør: Hvidovre AM •
Info side
•
100 meter • Indl. • Drenge 11 år • Lørdag kl. 10:15
Antal heats: 1 • Til næste runde: 100 • Q: 0 • q: 100
# | Q | Resultat | Navn | Team | |
---|---|---|---|---|---|
w:+1.2 | |||||
1 | q | 14.22 | Storm Breinholst -13 | Amager AC | |
2 | q | 14.96 | Maxwell Emil Kayode Adisa -13 | Hvidovre AM | |
3 | PB | q | 15.39 | Felix Bäckström Nielsen -13 | Amager AC |
4 | PB | q | 15.45 | Marcus Holmegaard -13 | Herlev Atletik |
5 | q | 15.52 | Elliot Umoffia -13 | Hvidovre AM | |
6 | PB | q | 15.68 | Vincent Spiegelhauer -13 | Sparta |
7 | q | 17.40 | Isaac Lentz Frewald -13 | Slagelse Atletik Delta | |
8 | q | 20.39 | Adam Søgaard Høj -13 | IK Olympia |
# | Navn | Team | BibNo | PB | |
---|---|---|---|---|---|
1 | Vincent Spiegelhauer -13✗ | Sparta | 578 | 16.43 | |
2 | Maxwell Emil Kayode Adisa -13✗ | Hvidovre AM | 664 | ||
3 | Felix Bäckström Nielsen -13✗ | Amager AC | 16 | 16.29 | |
4 | Elliot Umoffia -13✗ | Hvidovre AM | 662 | ||
5 | Isaac Lentz Frewald -13✗ | Slagelse Atletik Delta | 429 | ||
6 | Adam Søgaard Høj -13✗ | IK Olympia | 250 | ||
7 | Marcus Holmegaard -13✗ | Herlev Atletik | 158 | 16.19 | |
8 | Storm Breinholst -13✗ | Amager AC | 23 | 14.10 |
# | Navn | Team | BibNo | PB | |
---|---|---|---|---|---|
1 | Storm Breinholst -13✗ | Amager AC | 23 | 14.10 | |
2 | Felix Bäckström Nielsen -13✗ | Amager AC | 16 | 16.29 | |
3 | Marcus Holmegaard -13✗ | Herlev Atletik | 158 | 16.19 | |
4 | Elliot Umoffia -13✗ | Hvidovre AM | 662 | ||
5 | Maxwell Emil Kayode Adisa -13✗ | Hvidovre AM | 664 | ||
6 | Adam Søgaard Høj -13✗ | IK Olympia | 250 | ||
7 | Isaac Lentz Frewald -13✗ | Slagelse Atletik Delta | 429 | ||
8 | Vincent Spiegelhauer -13✗ | Sparta | 578 | 16.43 |
100 meter • Finale • Drenge 11 år • Lørdag kl. 10:50
# | Resultat | Navn | Team | |
---|---|---|---|---|
w:+1.6 | ||||
1 | 14.22 | Storm Breinholst -13 | Amager AC | |
2 | 14.75 | Maxwell Emil Kayode Adisa -13 | Hvidovre AM | |
3 | PB | 15.35 | Felix Bäckström Nielsen -13 | Amager AC |
4 | 15.36 | Elliot Umoffia -13 | Hvidovre AM | |
5 | PB | 15.56 | Marcus Holmegaard -13 | Herlev Atletik |
6 | PB | 15.63 | Vincent Spiegelhauer -13 | Sparta |
7 | 18.21 | Isaac Lentz Frewald -13 | Slagelse Atletik Delta | |
8 | 20.61 | Adam Søgaard Høj -13 | IK Olympia |
# | Q | Navn | Team | BibNo | PB | |
---|---|---|---|---|---|---|
1 | 17.40 | Isaac Lentz Frewald -13✗ | Slagelse Atletik Delta | 429 | ||
2 | 15.52 | Elliot Umoffia -13✗ | Hvidovre AM | 662 | ||
3 | 14.22 | Storm Breinholst -13✗ | Amager AC | 23 | 14.10 | |
4 | 15.45 | Marcus Holmegaard -13✗ | Herlev Atletik | 158 | 16.19 | |
5 | 14.96 | Maxwell Emil Kayode Adisa -13✗ | Hvidovre AM | 664 | ||
6 | 15.39 | Felix Bäckström Nielsen -13✗ | Amager AC | 16 | 16.29 | |
7 | 15.68 | Vincent Spiegelhauer -13✗ | Sparta | 578 | 16.43 | |
8 | 20.39 | Adam Søgaard Høj -13✗ | IK Olympia | 250 |
# | Q | Navn | Team | BibNo | PB | |
---|---|---|---|---|---|---|
1 | 14.22 | Storm Breinholst -13✗ | Amager AC | 23 | 14.10 | |
2 | 14.96 | Maxwell Emil Kayode Adisa -13✗ | Hvidovre AM | 664 | ||
3 | 15.39 | Felix Bäckström Nielsen -13✗ | Amager AC | 16 | 16.29 | |
4 | 15.45 | Marcus Holmegaard -13✗ | Herlev Atletik | 158 | 16.19 | |
5 | 15.52 | Elliot Umoffia -13✗ | Hvidovre AM | 662 | ||
6 | 15.68 | Vincent Spiegelhauer -13✗ | Sparta | 578 | 16.43 | |
7 | 17.40 | Isaac Lentz Frewald -13✗ | Slagelse Atletik Delta | 429 | ||
8 | 20.39 | Adam Søgaard Høj -13✗ | IK Olympia | 250 |