DM Ungdom 2023 • Hvidovre Stadion • Hvidovre
2-3 sep., 2023
Arrangør: Hvidovre AM •
Info side
•
Alle øvelser
100 meter200 meter300 meter400 meter800 meter1500 meter3000 meter5000 meter2000 meter forh.3000 meter forh.80 meter hæk100 meter hæk110 meter hæk300 meter hæk400 meter hækHøjdespringStangspringLængdespringTrespringKuglestødDiskoskastHammerkastSpydkast3000 meter kapgang4 x 100 meter stafet100m-200m-300m-400m Medley Stafet4 x 400 meter stafet
100 meter • Finale • Piger 14-15 år • Lørdag kl. 13:55
# | Resultat | Navn | Team |
---|---|---|---|
w:+3.2 | |||
1 | 11.82 | Alma B. Ravn -09 | Sparta |
2 | 12.21 | Laura Juul Lassen -08 | Aalborg AM |
3 | 12.62 | Frida Laursen -09 | Glostrup IC |
4 | 12.78 | Elise Martens Sloth -08 | Ballerup AK |
5 | 12.85 | Alice Peters -09 | Herlev Atletik |
6 | 12.96 | Ida Jørgensen -09 | Aarhus 1900 |
7 | 13.13 | Annika Hassing -08 | Bagsværd AC |
8 | 13.43 | Caroline-Marie Rytter Nielsen -09 | Viborg AM |
# | Q | Navn | Team | BibNo | PB | SB | |
---|---|---|---|---|---|---|---|
1 | 13.26 | Caroline-Marie Rytter Nielsen -09✗ 🔗 | Viborg AM | 430 | 13.38 | 13.38 | |
2 | 13.05 | Alice Peters -09✗ 🔗 | Herlev Atletik | 149 | 13.47 | 13.47 | |
3 | 12.69 | Frida Laursen -09✗ 🔗 | Glostrup IC | 123 | 12.93 | 12.93 | |
4 | 11.87 | Alma B. Ravn -09✗ 🔗 | Sparta | 327 | 11.78 | 11.78 | |
5 | 12.35 | Laura Juul Lassen -08✗ 🔗 | Aalborg AM | 457 | 12.19 | 12.19 | |
6 | 12.72 | Ida Jørgensen -09✗ 🔗 | Aarhus 1900 | 475 | 12.89 | 12.89 | |
7 | 12.86 | Elise Martens Sloth -08✗ 🔗 | Ballerup AK | 42 | 13.17 | 13.17 | |
8 | 13.11 | Annika Hassing -08✗ 🔗 | Bagsværd AC | 29 | 13.10 | 13.10 |
# | Q | Navn | Team | BibNo | PB | SB | |
---|---|---|---|---|---|---|---|
1 | 11.87 | Alma B. Ravn -09✗ 🔗 | Sparta | 327 | 11.78 | 11.78 | |
2 | 12.35 | Laura Juul Lassen -08✗ 🔗 | Aalborg AM | 457 | 12.19 | 12.19 | |
3 | 12.69 | Frida Laursen -09✗ 🔗 | Glostrup IC | 123 | 12.93 | 12.93 | |
4 | 12.72 | Ida Jørgensen -09✗ 🔗 | Aarhus 1900 | 475 | 12.89 | 12.89 | |
5 | 12.86 | Elise Martens Sloth -08✗ 🔗 | Ballerup AK | 42 | 13.17 | 13.17 | |
6 | 13.05 | Alice Peters -09✗ 🔗 | Herlev Atletik | 149 | 13.47 | 13.47 | |
7 | 13.11 | Annika Hassing -08✗ 🔗 | Bagsværd AC | 29 | 13.10 | 13.10 | |
8 | 13.26 | Caroline-Marie Rytter Nielsen -09✗ 🔗 | Viborg AM | 430 | 13.38 | 13.38 |
100 meter • Indl. • Piger 14-15 år • Lørdag kl. 11:45
Antal heats: 3 • Til næste runde: 8 • Q: 2 • q: 2
# | Q | Resultat | Navn | Team |
---|---|---|---|---|
HEAT 1 • w:+2.9 | ||||
1 | Q | 12.35 | Laura Juul Lassen -08 | Aalborg AM |
2 | Q | 12.69 | Frida Laursen -09 | Glostrup IC |
3 | q | 12.86 | Elise Martens Sloth -08 | Ballerup AK |
4 | q | 13.05 | Alice Peters -09 | Herlev Atletik |
5 | 13.88 | Signe Kjeldgaard Løber -09 | Trongårdens IF | |
6 | 14.05 | Ida Søgaard Bonde -08 | Greve Atletik | |
7 | 14.06 | Clara Lund-Bretlau -09 | Sparta | |
8 | 14.19 | Bjalla Beintudóttir Dalsgarð -09 | Hvirlan | |
HEAT 2 • w:+1.9 | ||||
1 | Q | 11.87 | Alma B. Ravn -09 | Sparta |
2 | Q | 13.11 | Annika Hassing -08 | Bagsværd AC |
3 | 13.34 | Cecilie Kræmmer Rasmusen -09 | Viborg AM | |
4 | 13.48 | Andrea Feldballe Lindekilde -09 | Odense Atletik | |
5 | 13.62 | Clara Momme Jørgensen -08 | Randers Freja | |
6 | 13.89 | Sofía Højgaard -08 | Bragdið | |
7 | 14.37 | Sigrid Trojahn Kristiansen -08 | Sparta | |
HEAT 3 • w:+3.4 | ||||
1 | Q | 12.72 | Ida Jørgensen -09 | Aarhus 1900 |
2 | Q | 13.26 | Caroline-Marie Rytter Nielsen -09 | Viborg AM |
3 | 13.30 | Maj Flinch Biehl -09 | IK Hellas Roskilde | |
4 | 13.68 | Isabella Bonde -08 | Københavns IF | |
5 | 14.11 | Runa Stiding Heerfoordt -09 | Københavns IF | |
6 | 14.17 | Benedicte Matthiesen -09 | IK Hellas Roskilde | |
7 | 14.35 | Ashanti Johansen -08 | Korsør AM |
# | Q | Navn | Team | BibNo | PB | SB | |
---|---|---|---|---|---|---|---|
HEAT 1 | |||||||
1 | 14.21 | Clara Lund-Bretlau -09✗ 🔗 | Sparta | 343 | 14.21 | 14.21 | |
2 | 14.03 | Ida Søgaard Bonde -08✗ 🔗 | Greve Atletik | 132 | 14.03 | 14.03 | |
3 | 13.17 | Elise Martens Sloth -08✗ 🔗 | Ballerup AK | 42 | 13.17 | 13.17 | |
4 | 12.93 | Frida Laursen -09✗ 🔗 | Glostrup IC | 123 | 12.93 | 12.93 | |
5 | 12.19 | Laura Juul Lassen -08✗ 🔗 | Aalborg AM | 457 | 12.19 | 12.19 | |
6 | 13.47 | Alice Peters -09✗ 🔗 | Herlev Atletik | 149 | 13.47 | 13.47 | |
7 | 13.59 | Signe Kjeldgaard Løber -09✗ 🔗 | Trongårdens IF | 414 | 13.59 | 13.59 | |
8 | 15.34 | Bjalla Beintudóttir Dalsgarð -09✗ 🔗 | Hvirlan | 199 | 15.34 | ||
HEAT 2 | |||||||
1 | 14.08 | Sofía Højgaard -08✗ 🔗 | Bragdið | 63 | 14.08 | 14.11 | |
2 | 14.08 | Sigrid Trojahn Kristiansen -08✗ 🔗 | Sparta | 379 | 14.08 | 14.08 | |
3 | 13.12 | Cecilie Kræmmer Rasmusen -09✗ 🔗 | Viborg AM | 431 | 13.12 | 13.12 | |
4 | 13.10 | Annika Hassing -08✗ 🔗 | Bagsværd AC | 29 | 13.10 | 13.10 | |
5 | 11.78 | Alma B. Ravn -09✗ 🔗 | Sparta | 327 | 11.78 | 11.78 | |
6 | 13.50 | Clara Momme Jørgensen -08✗ 🔗 | Randers Freja | 281 | 13.50 | 13.63 | |
7 | 13.51 | Andrea Feldballe Lindekilde -09✗ 🔗 | Odense Atletik | 263 | 13.51 | 13.51 | |
HEAT 3 | |||||||
1 | 14.31 | Runa Stiding Heerfoordt -09✗ 🔗 | Københavns IF | 246 | 14.31 | 14.31 | |
2 | 13.99 | Benedicte Matthiesen -09✗ 🔗 | IK Hellas Roskilde | 207 | 13.99 | 13.99 | |
3 | 13.38 | Maj Flinch Biehl -09✗ 🔗 | IK Hellas Roskilde | 209 | 13.38 | 13.38 | |
4 | 13.38 | Caroline-Marie Rytter Nielsen -09✗ 🔗 | Viborg AM | 430 | 13.38 | 13.38 | |
5 | 12.89 | Ida Jørgensen -09✗ 🔗 | Aarhus 1900 | 475 | 12.89 | 12.89 | |
6 | 12.92 | DNS | Anizette Klitgaard -08✗ 🔗 | Randers Freja | 279 | 12.92 | 12.92 |
7 | 13.85 | Isabella Bonde -08✗ 🔗 | Københavns IF | 500 | 13.85 | 13.85 | |
8 | 14.79 | Ashanti Johansen -08✗ 🔗 | Korsør AM | 224 | 14.79 | 14.79 |
# | Q | Navn | Team | BibNo | PB | SB | |
---|---|---|---|---|---|---|---|
1 | 11.78 | Alma B. Ravn -09✗ 🔗 | Sparta | 327 | 11.78 | 11.78 | |
2 | 12.19 | Laura Juul Lassen -08✗ 🔗 | Aalborg AM | 457 | 12.19 | 12.19 | |
3 | 12.89 | Ida Jørgensen -09✗ 🔗 | Aarhus 1900 | 475 | 12.89 | 12.89 | |
4 | 12.93 | Frida Laursen -09✗ 🔗 | Glostrup IC | 123 | 12.93 | 12.93 | |
5 | 13.10 | Annika Hassing -08✗ 🔗 | Bagsværd AC | 29 | 13.10 | 13.10 | |
6 | 13.12 | Cecilie Kræmmer Rasmusen -09✗ 🔗 | Viborg AM | 431 | 13.12 | 13.12 | |
7 | 13.17 | Elise Martens Sloth -08✗ 🔗 | Ballerup AK | 42 | 13.17 | 13.17 | |
8 | 13.38 | Maj Flinch Biehl -09✗ 🔗 | IK Hellas Roskilde | 209 | 13.38 | 13.38 | |
9 | 13.38 | Caroline-Marie Rytter Nielsen -09✗ 🔗 | Viborg AM | 430 | 13.38 | 13.38 | |
10 | 13.47 | Alice Peters -09✗ 🔗 | Herlev Atletik | 149 | 13.47 | 13.47 | |
11 | 13.50 | Clara Momme Jørgensen -08✗ 🔗 | Randers Freja | 281 | 13.50 | 13.63 | |
12 | 13.51 | Andrea Feldballe Lindekilde -09✗ 🔗 | Odense Atletik | 263 | 13.51 | 13.51 | |
13 | 13.59 | Signe Kjeldgaard Løber -09✗ 🔗 | Trongårdens IF | 414 | 13.59 | 13.59 | |
14 | 13.85 | Isabella Bonde -08✗ 🔗 | Københavns IF | 500 | 13.85 | 13.85 | |
15 | 13.99 | Benedicte Matthiesen -09✗ 🔗 | IK Hellas Roskilde | 207 | 13.99 | 13.99 | |
16 | 14.03 | Ida Søgaard Bonde -08✗ 🔗 | Greve Atletik | 132 | 14.03 | 14.03 | |
17 | 14.08 | Sofía Højgaard -08✗ 🔗 | Bragdið | 63 | 14.08 | 14.11 | |
18 | 14.08 | Sigrid Trojahn Kristiansen -08✗ 🔗 | Sparta | 379 | 14.08 | 14.08 | |
19 | 14.21 | Clara Lund-Bretlau -09✗ 🔗 | Sparta | 343 | 14.21 | 14.21 | |
20 | 14.31 | Runa Stiding Heerfoordt -09✗ 🔗 | Københavns IF | 246 | 14.31 | 14.31 | |
21 | 14.79 | Ashanti Johansen -08✗ 🔗 | Korsør AM | 224 | 14.79 | 14.79 | |
22 | 15.34 | Bjalla Beintudóttir Dalsgarð -09✗ 🔗 | Hvirlan | 199 | 15.34 | ||
23 | 12.54 | DNS | Sofie Skovgaard Olesen -08 🔗 | Greve Atletik | 136 | 12.54 | 12.54 |
24 | 12.92 | DNS | Anizette Klitgaard -08✗ 🔗 | Randers Freja | 279 | 12.92 | 12.92 |
25 | 14.36 | DNS | Signe Hejbøll Larsen -09 🔗 | Aalborg AM | 463 | 14.36 | 14.36 |
26 | DNS | Liva Rosenkvist Fenger -09 🔗 | Frederiksberg IF | 100 |