Copenhagen Open 2024 - WRC E-godkendt • Hvidovre Stadion • Hvidovre
15-16 jun., 2024
Arrangør: Hvidovre AM •
Info side
•
60 meter • Indl. • Piger 10 år • Søndag kl. 10:25
Antal heats: 2 • Til næste runde: 8 • Q: 3 • q: 2
# | Q | Resultat | Navn | Team | |
---|---|---|---|---|---|
HEAT 1 • w:-0.1 | |||||
4 | PB | Q | 10.08 | Sigga Melin -14 | Københavns IF |
6 | q | 10.54 | Alba Baltzer Frandsen -14 | Københavns IF | |
7 | PB | q | 10.67 | Ella D. Gram -14 | Sparta |
8 | q | 10.71 | Emma Zhang Schot -14 | Sparta | |
11 | 12.16 | Betiel Isak -14 (NOR) | NOR-IL Nybrott | ||
HEAT 2 • w:-0.5 | |||||
1 | PB | Q | 9.40 | Isolde Agerskov Perotti -14 | Sparta |
2 | PB | q | 9.62 | Ida Boysen Chachah -14 | Københavns IF |
3 | q | 10.01 | Olivia Daub -14 | Herlev Atletik | |
5 | q | 10.18 | Emilie Freund Jessen -14 | Sparta | |
9 | 10.78 | Smilla Gram Jensen -14 | Sparta | ||
10 | 11.46 | Frida Schmidt Jæger -14 | Sparta |
# | Q | Resultat | Navn | Team | |
---|---|---|---|---|---|
1 | PB | Q | 9.40 | Isolde Agerskov Perotti -14 | Sparta |
2 | PB | q | 9.62 | Ida Boysen Chachah -14 | Københavns IF |
3 | q | 10.01 | Olivia Daub -14 | Herlev Atletik | |
4 | PB | Q | 10.08 | Sigga Melin -14 | Københavns IF |
5 | q | 10.18 | Emilie Freund Jessen -14 | Sparta | |
6 | q | 10.54 | Alba Baltzer Frandsen -14 | Københavns IF | |
7 | PB | q | 10.67 | Ella D. Gram -14 | Sparta |
8 | q | 10.71 | Emma Zhang Schot -14 | Sparta | |
9 | 10.78 | Smilla Gram Jensen -14 | Sparta | ||
10 | 11.46 | Frida Schmidt Jæger -14 | Sparta | ||
11 | 12.16 | Betiel Isak -14 (NOR) | NOR-IL Nybrott |
# | Q | Navn | Team | BibNo | PB | SB | |
---|---|---|---|---|---|---|---|
HEAT 1 | |||||||
3 | Emma Zhang Schot -14✗ | Sparta | 479 | ||||
4 | Betiel Isak -14 (NOR)✗ | NOR-IL Nybrott | 263 | ||||
5 | Alba Baltzer Frandsen -14✗ | Københavns IF | 285 | ||||
6 | Ella D. Gram -14✗ | Sparta | 470 | 11.70 | |||
7 | Sigga Melin -14✗ | Københavns IF | 331 | 10.32 | |||
HEAT 2 | |||||||
2 | 10.97 | Frida Schmidt Jæger -14✗ | Sparta | 491 | 10.97 | 10.97 | |
3 | 10.01 | Emilie Freund Jessen -14✗ | Sparta | 477 | 10.01 | 10.01 | |
4 | 9.51 | Isolde Agerskov Perotti -14✗ | Sparta | 502 | 9.51 | 9.51 | |
5 | 9.65 | Ida Boysen Chachah -14✗ | Københavns IF | 305 | 9.65 | 9.65 | |
6 | 9.79 | Olivia Daub -14✗ | Herlev Atletik | 160 | 9.79 | 9.79 | |
7 | 10.65 | Smilla Gram Jensen -14✗ | Sparta | 558 | 10.65 | 10.65 |
# | Q | Navn | Team | BibNo | PB | SB | |
---|---|---|---|---|---|---|---|
1 | 9.51 | Isolde Agerskov Perotti -14✗ | Sparta | 502 | 9.51 | 9.51 | |
2 | 9.65 | Ida Boysen Chachah -14✗ | Københavns IF | 305 | 9.65 | 9.65 | |
3 | 9.79 | Olivia Daub -14✗ | Herlev Atletik | 160 | 9.79 | 9.79 | |
4 | 10.01 | Emilie Freund Jessen -14✗ | Sparta | 477 | 10.01 | 10.01 | |
5 | 10.65 | Smilla Gram Jensen -14✗ | Sparta | 558 | 10.65 | 10.65 | |
6 | 10.97 | Frida Schmidt Jæger -14✗ | Sparta | 491 | 10.97 | 10.97 | |
7 | Betiel Isak -14 (NOR)✗ | NOR-IL Nybrott | 263 | ||||
8 | Alba Baltzer Frandsen -14✗ | Københavns IF | 285 | ||||
9 | Sigga Melin -14✗ | Københavns IF | 331 | 10.32 | |||
10 | Emma Zhang Schot -14✗ | Sparta | 479 | ||||
11 | Ella D. Gram -14✗ | Sparta | 470 | 11.70 |
60 meter • Finale • Piger 10 år • Søndag kl. 11:45
# | Resultat | Navn | Team | |
---|---|---|---|---|
w:-1.6 | ||||
1 | PB | 9.47 | Isolde Agerskov Perotti -14 | Sparta |
2 | 9.92 | Ida Boysen Chachah -14 | Københavns IF | |
3 | 10.09 | Olivia Daub -14 | Herlev Atletik | |
4 | PB | 10.20 | Sigga Melin -14 | Københavns IF |
5 | 10.39 | Emilie Freund Jessen -14 | Sparta | |
6 | 10.55 | Alba Baltzer Frandsen -14 | Københavns IF | |
7 | PB | 10.66 | Ella D. Gram -14 | Sparta |
8 | 10.83 | Emma Zhang Schot -14 | Sparta |
# | Q | Navn | Team | BibNo | PB | SB | |
---|---|---|---|---|---|---|---|
1 | 10.71 | Emma Zhang Schot -14✗ | Sparta | 479 | |||
2 | 10.18 | Emilie Freund Jessen -14✗ | Sparta | 477 | 10.01 | 10.01 | |
3 | 10.67 | Ella D. Gram -14✗ | Sparta | 470 | 11.70 | ||
4 | 10.54 | Alba Baltzer Frandsen -14✗ | Københavns IF | 285 | |||
5 | 9.62 | Ida Boysen Chachah -14✗ | Københavns IF | 305 | 9.65 | 9.65 | |
6 | 9.40 | Isolde Agerskov Perotti -14✗ | Sparta | 502 | 9.51 | 9.51 | |
7 | 10.01 | Olivia Daub -14✗ | Herlev Atletik | 160 | 9.79 | 9.79 | |
8 | 10.08 | Sigga Melin -14✗ | Københavns IF | 331 | 10.32 |
# | Q | Navn | Team | BibNo | PB | SB | |
---|---|---|---|---|---|---|---|
1 | 9.40 | Isolde Agerskov Perotti -14✗ | Sparta | 502 | 9.51 | 9.51 | |
2 | 9.62 | Ida Boysen Chachah -14✗ | Københavns IF | 305 | 9.65 | 9.65 | |
3 | 10.01 | Olivia Daub -14✗ | Herlev Atletik | 160 | 9.79 | 9.79 | |
4 | 10.08 | Sigga Melin -14✗ | Københavns IF | 331 | 10.32 | ||
5 | 10.18 | Emilie Freund Jessen -14✗ | Sparta | 477 | 10.01 | 10.01 | |
6 | 10.54 | Alba Baltzer Frandsen -14✗ | Københavns IF | 285 | |||
7 | 10.67 | Ella D. Gram -14✗ | Sparta | 470 | 11.70 | ||
8 | 10.71 | Emma Zhang Schot -14✗ | Sparta | 479 |