ØST ungdom • Ballerup Atletik Stadion • Ballerup
20-21 jun., 2015
Arrangør: Ballerup AK
Alle øvelser
60 meter80 meter100 meter200 meter300 meter400 meter600 meter800 meter1000 meter1500 meter3000 meter5000 meter2000 meter forh.3000 meter forh.60 meter hæk80 meter hæk100 meter hæk110 meter hæk300 meter hæk400 meter hækHøjdespringStangspringLængdespringTrespringKuglestødDiskoskastHammerkastSpydkastVægtkastBoldkast1000 meter gang3000 meter gang4 x 60 meter stafet4 x 80 meter stafet4 x 100 meter stafet100m-200m-300m-400m Medley Stafet4 x 400 meter stafet
80 meter • Indl. • Piger 13 år • Søndag kl. 11:20
Antal heats: 3 • Til næste runde: 8 • Q: 1 • q: 5
# | Q | Resultat | Navn | Team | |
---|---|---|---|---|---|
HEAT 1 • w:+1.3 | |||||
1 | F | 10.61 | Caroline Benfeldt Sørense -02 | Roar Atletik | |
2 | f | 11.06 | Kristine Kruse -02 | Slagelse Atletik DELTA | |
3 | 11.75 | Ida Lyngby -02 | Sparta | ||
4 | 11.88 | Rebecca Spigelhauer -02 | Ballerup AK | ||
5 | 11.92 | Josephine Geisshirt-Rasmu -02 | Ballerup AK | ||
6 | 12.97 | Emilie Bank-Mikkelsen -02 | Sparta | ||
HEAT 2 • w:+1.7 | |||||
1 | F | 11.12 | Annika Kofoed Eppers -02 | Sparta | |
2 | PB | f | 11.27 | Freja Koerstz. Madsen -02 | Herlev Atletik |
3 | f | 11.45 | Victoria Lee Lendal -02 | Sparta | |
4 | 11.49 | Esther Arce -02 | Amager AC | ||
5 | 11.78 | Caroline Søndergaard -02 | Frederiksberg IF | ||
6 | 12.05 | Josefine Sørensen -02 | Sparta | ||
7 | 12.15 | Nina-Tao Hahnemann -02 | Sparta | ||
HEAT 3 • w:+1.6 | |||||
1 | F | 10.82 | Klara Loessl -02 | Ballerup AK | |
2 | f | 11.12 | Anna Michaelsen -02 | Holte Atletik | |
3 | f | 11.33 | Emmeline Søltoft Sønderga -02 | IK Hellas | |
4 | 11.46 | Sara Olsson -02 | Greve Atletik | ||
5 | 11.54 | Helena Ring -02 | Amager AC | ||
6 | PB | 11.59 | Liv Nedergaard -02 | Sparta | |
7 | PB | 11.88 | Liva Johanne Vilhelmsen -02 | Sparta |
# | Q | Navn | Team | BibNo | PB | |
---|---|---|---|---|---|---|
HEAT 1 | ||||||
2 | 12.07 | Josephine Geisshirt-Rasmu -02 | Ballerup AK | 468 | ||
3 | 11.71 | DNS | Emma Landberg -02 | Frederiksberg IF | 8 | |
4 | 11.03 | Kristine Kruse -02 | Slagelse Atletik DELTA | 123 | 11.03 | |
5 | 11.65 | Ida Lyngby -02 | Sparta | 323 | 11.65 | |
6 | 12.04 | Rebecca Spigelhauer -02 | Ballerup AK | 467 | ||
7 | Caroline Benfeldt Sørense -02 | Roar Atletik | 152 | |||
8 | 13.60 | Emilie Bank-Mikkelsen -02 | Sparta | 330 | ||
HEAT 2 | ||||||
1 | 11.72 | Esther Arce -02 | Amager AC | 214 | ||
2 | 12.56 | Caroline Søndergaard -02 | Frederiksberg IF | 3 | ||
3 | Annika Kofoed Eppers -02 | Sparta | 326 | |||
4 | 11.10 | Victoria Lee Lendal -02 | Sparta | 319 | 11.10 | |
5 | 12.09 | Nina-Tao Hahnemann -02 | Sparta | 329 | 12.09 | |
6 | 1.14 | Freja Koerstz. Madsen -02 | Herlev Atletik | 135 | 11.40 | |
7 | 11.98 | Josefine Sørensen -02 | Sparta | 321 | 11.98 | |
8 | DNS | Laura Karstenskov -02 | Sparta | 328 | ||
HEAT 3 | ||||||
1 | 12.10 | Liva Johanne Vilhelmsen -02 | Sparta | 325 | 12.10 | |
2 | 11.38 | Klara Loessl -02 | Ballerup AK | 466 | ||
3 | 11.43 | Emmeline Søltoft Sønderga -02 | IK Hellas | 17 | ||
4 | Anna Michaelsen -02 | Holte Atletik | 199 | 11.04 | ||
5 | Sara Olsson -02 | Greve Atletik | 71 | |||
6 | 11.77 | Liv Nedergaard -02 | Sparta | 327 | 11.77 | |
7 | 12.39 | DNS | Alberthe Wiedemann Simons -02 | Sparta | 322 | 12.39 |
8 | 11.96 | Helena Ring -02 | Amager AC | 216 |
# | Q | Navn | Team | BibNo | PB | |
---|---|---|---|---|---|---|
1 | 1.14 | Freja Koerstz. Madsen -02 | Herlev Atletik | 135 | 11.40 | |
2 | 11.03 | Kristine Kruse -02 | Slagelse Atletik DELTA | 123 | 11.03 | |
3 | 11.10 | Victoria Lee Lendal -02 | Sparta | 319 | 11.10 | |
4 | 11.38 | Klara Loessl -02 | Ballerup AK | 466 | ||
5 | 11.43 | Emmeline Søltoft Sønderga -02 | IK Hellas | 17 | ||
6 | 11.65 | Ida Lyngby -02 | Sparta | 323 | 11.65 | |
7 | 11.72 | Esther Arce -02 | Amager AC | 214 | ||
8 | 11.77 | Liv Nedergaard -02 | Sparta | 327 | 11.77 | |
9 | 11.96 | Helena Ring -02 | Amager AC | 216 | ||
10 | 11.98 | Josefine Sørensen -02 | Sparta | 321 | 11.98 | |
11 | 12.04 | Rebecca Spigelhauer -02 | Ballerup AK | 467 | ||
12 | 12.07 | Josephine Geisshirt-Rasmu -02 | Ballerup AK | 468 | ||
13 | 12.09 | Nina-Tao Hahnemann -02 | Sparta | 329 | 12.09 | |
14 | 12.10 | Liva Johanne Vilhelmsen -02 | Sparta | 325 | 12.10 | |
15 | 12.56 | Caroline Søndergaard -02 | Frederiksberg IF | 3 | ||
16 | 13.60 | Emilie Bank-Mikkelsen -02 | Sparta | 330 | ||
17 | Sara Olsson -02 | Greve Atletik | 71 | |||
18 | Anna Michaelsen -02 | Holte Atletik | 199 | 11.04 | ||
19 | Caroline Benfeldt Sørense -02 | Roar Atletik | 152 | |||
20 | Annika Kofoed Eppers -02 | Sparta | 326 | |||
21 | 11.71 | DNS | Emma Landberg -02 | Frederiksberg IF | 8 | |
22 | 12.39 | DNS | Alberthe Wiedemann Simons -02 | Sparta | 322 | 12.39 |
23 | DNS | Laura Karstenskov -02 | Sparta | 328 |
80 meter • Finale • Piger 13 år • Søndag kl. 13:20
# | Resultat | Navn | Team |
---|---|---|---|
w:+2.9 | |||
1 | 10.61 | Caroline Benfeldt Sørense -02 | Roar Atletik |
2 | 10.78 | Klara Loessl -02 | Ballerup AK |
3 | 11.01 | Victoria Lee Lendal -02 | Sparta |
4 | 11.05 | Kristine Kruse -02 | Slagelse Atletik DELTA |
5 | 11.05 | Anna Michaelsen -02 | Holte Atletik |
6 | 11.14 | Annika Kofoed Eppers -02 | Sparta |
7 | 11.26 | Emmeline Søltoft Sønderga -02 | IK Hellas |
8 | 11.41 | Freja Koerstz. Madsen -02 | Herlev Atletik |
# | Q | Navn | Team | BibNo | PB | |
---|---|---|---|---|---|---|
1 | 11.45 | Victoria Lee Lendal -02 | Sparta | 319 | 11.10 | |
2 | 11.33 | Emmeline Søltoft Sønderga -02 | IK Hellas | 17 | ||
3 | 11.12 | Annika Kofoed Eppers -02 | Sparta | 326 | ||
4 | 10.61 | Caroline Benfeldt Sørense -02 | Roar Atletik | 152 | ||
5 | 10.82 | Klara Loessl -02 | Ballerup AK | 466 | ||
6 | 11.06 | Kristine Kruse -02 | Slagelse Atletik DELTA | 123 | 11.03 | |
7 | 11.27 | Freja Koerstz. Madsen -02 | Herlev Atletik | 135 | 11.40 | |
8 | 11.12 | Anna Michaelsen -02 | Holte Atletik | 199 | 11.04 |
# | Q | Navn | Team | BibNo | PB | |
---|---|---|---|---|---|---|
1 | 10.61 | Caroline Benfeldt Sørense -02 | Roar Atletik | 152 | ||
2 | 10.82 | Klara Loessl -02 | Ballerup AK | 466 | ||
3 | 11.06 | Kristine Kruse -02 | Slagelse Atletik DELTA | 123 | 11.03 | |
4 | 11.12 | Anna Michaelsen -02 | Holte Atletik | 199 | 11.04 | |
5 | 11.12 | Annika Kofoed Eppers -02 | Sparta | 326 | ||
6 | 11.27 | Freja Koerstz. Madsen -02 | Herlev Atletik | 135 | 11.40 | |
7 | 11.33 | Emmeline Søltoft Sønderga -02 | IK Hellas | 17 | ||
8 | 11.45 | Victoria Lee Lendal -02 | Sparta | 319 | 11.10 |