Copenhagen Open 2023 - WRC D-godkendt • Hvidovre Stadion • Hvidovre
10-11 jun., 2023
Arrangør: Hvidovre AM •
Info side
•
Alle øvelser
40 meter60 meter80 meter100 meter100 meter Frame Running200 meter300 meter400 meter Frame Running400 meter600 meter800 meter1000 meter1500 meter60 meter hæk80 meter hæk100 meter hæk110 meter hæk300 meter hæk400 meter hækHøjdespringStangspringLængdespringTrespringKuglestødDiskoskastHammerkastSpydkastBoldkast
60 meter • Indl. • Piger 10 år • Søndag kl. 11:15
Antal heats: 2 • Til næste runde: 8 • Q: 3 • q: 2
# | Q | Resultat | Navn | Team |
---|---|---|---|---|
HEAT 1 • w:+3.1 | ||||
1 | Q | 9.39 | Sara Winther Glamoclija -13 | Sparta |
2 | Q | 9.63 | Paula Petersone-Milcevic -13 | Sparta |
3 | Q | 9.77 | Melissa S. Rasmussen -13 | Greve Atletik |
4 | q | 10.19 | Liva Sørensen -13 | Greve Atletik |
5 | 10.87 | Freja Hesselholt -13 | IK Hellas Roskilde | |
6 | 11.21 | Anna Riber Kristensen -13 | Slagelse Atletik DELTA | |
HEAT 2 • w:+2.7 | ||||
1 | Q | 9.22 | Nola Sofia Rahbek Kesseler -13 | Frederiksberg IF |
2 | Q | 9.30 | Filuca Thomns -13 | IK Olympia |
3 | Q | 9.41 | Paula Jørgensen -13 | Gentofte IK |
4 | q | 10.21 | Julia Kjær-Christensen -13 | Sparta |
5 | 10.27 | Cara Gisela Høgholm Buch-Pedersen -13 | IK Hellas Roskilde | |
6 | 10.56 | Vilma Rüdiger Haapanen -13 | IK Olympia | |
7 | 10.57 | Ileana Konstantiou Vendelø -13 | Sparta |
# | Q | Navn | Team | BibNo | PB | SB | |
---|---|---|---|---|---|---|---|
HEAT 1 | |||||||
1 | 10.43 | Liva Sørensen -13✗ | Greve Atletik | 167 | 10.43 | 10.43 | |
2 | 9.39 | Sara Winther Glamoclija -13✗ | Sparta | 492 | 9.39 | 9.39 | |
3 | 9.77 | Paula Petersone-Milcevic -13✗ | Sparta | 485 | 9.77 | 9.77 | |
4 | 10.16 | Melissa S. Rasmussen -13✗ | Greve Atletik | 168 | 10.16 | 10.31 | |
5 | 10.64 | DNS | Margriet Holme Thorsen -13 | Københavns IF | 311 | 10.64 | 10.64 |
6 | 13.40 | Anna Riber Kristensen -13✗ | Slagelse Atletik DELTA | 393 | 13.40 | ||
7 | Freja Hesselholt -13✗ | IK Hellas Roskilde | 255 | ||||
8 | DNS | Edit Mørch -13✗ | Trongårdens IF | 514 | |||
HEAT 2 | |||||||
1 | 10.18 | Paula Jørgensen -13✗ | Gentofte IK | 144 | 10.18 | 10.18 | |
2 | 10.27 | Julia Kjær-Christensen -13✗ | Sparta | 454 | 10.27 | 10.27 | |
3 | 9.59 | Nola Sofia Rahbek Kesseler -13✗ | Frederiksberg IF | 117 | 9.59 | 9.59 | |
4 | 9.64 | Filuca Thomns -13✗ | IK Olympia | 269 | 9.64 | 9.64 | |
5 | 11.43 | Ileana Konstantiou Vendelø -13✗ | Sparta | 445 | 11.43 | 11.43 | |
6 | 10.73 | Vilma Rüdiger Haapanen -13✗ | IK Olympia | 273 | 10.73 | 10.73 | |
7 | Cara Gisela Høgholm Buch-Pedersen -13✗ | IK Hellas Roskilde | 251 | ||||
8 | DNS | Liriana Camili -15✗ | Bagsværd AC | 51 |
# | Q | Navn | Team | BibNo | PB | SB | |
---|---|---|---|---|---|---|---|
1 | 9.39 | Sara Winther Glamoclija -13✗ | Sparta | 492 | 9.39 | 9.39 | |
2 | 9.59 | Nola Sofia Rahbek Kesseler -13✗ | Frederiksberg IF | 117 | 9.59 | 9.59 | |
3 | 9.64 | Filuca Thomns -13✗ | IK Olympia | 269 | 9.64 | 9.64 | |
4 | 9.77 | Paula Petersone-Milcevic -13✗ | Sparta | 485 | 9.77 | 9.77 | |
5 | 10.16 | Melissa S. Rasmussen -13✗ | Greve Atletik | 168 | 10.16 | 10.31 | |
6 | 10.18 | Paula Jørgensen -13✗ | Gentofte IK | 144 | 10.18 | 10.18 | |
7 | 10.27 | Julia Kjær-Christensen -13✗ | Sparta | 454 | 10.27 | 10.27 | |
8 | 10.43 | Liva Sørensen -13✗ | Greve Atletik | 167 | 10.43 | 10.43 | |
9 | 10.73 | Vilma Rüdiger Haapanen -13✗ | IK Olympia | 273 | 10.73 | 10.73 | |
10 | 11.43 | Ileana Konstantiou Vendelø -13✗ | Sparta | 445 | 11.43 | 11.43 | |
11 | 13.40 | Anna Riber Kristensen -13✗ | Slagelse Atletik DELTA | 393 | 13.40 | ||
12 | Cara Gisela Høgholm Buch-Pedersen -13✗ | IK Hellas Roskilde | 251 | ||||
13 | Freja Hesselholt -13✗ | IK Hellas Roskilde | 255 | ||||
14 | 10.64 | DNS | Margriet Holme Thorsen -13 | Københavns IF | 311 | 10.64 | 10.64 |
15 | DNS | Liriana Camili -15✗ | Bagsværd AC | 51 | |||
16 | DNS | Edit Mørch -13✗ | Trongårdens IF | 514 |
60 meter • Finale • Piger 10 år • Søndag kl. 12:35
# | Resultat | Navn | Team | 1/1000 |
---|---|---|---|---|
w:+2.9 | ||||
1 | 9.12 | Nola Sofia Rahbek Kesseler -13 | Frederiksberg IF | |
2 | 9.25 | Sara Winther Glamoclija -13 | Sparta | |
3 | 9.27 | Filuca Thomns -13 | IK Olympia | .264 |
4 | 9.28 | Paula Jørgensen -13 | Gentofte IK | .272 |
5 | 9.58 | Melissa S. Rasmussen -13 | Greve Atletik | .580 |
6 | 9.60 | Paula Petersone-Milcevic -13 | Sparta | .591 |
7 | 10.24 | Julia Kjær-Christensen -13 | Sparta | .232 |
8 | 10.25 | Liva Sørensen -13 | Greve Atletik | .241 |
# | Q | Navn | Team | BibNo | PB | SB | |
---|---|---|---|---|---|---|---|
1 | 10.21 | Julia Kjær-Christensen -13✗ | Sparta | 454 | 10.27 | 10.27 | |
2 | 9.77 | Melissa S. Rasmussen -13✗ | Greve Atletik | 168 | 10.16 | 10.31 | |
3 | 9.41 | Paula Jørgensen -13✗ | Gentofte IK | 144 | 10.18 | 10.18 | |
4 | 9.30 | Filuca Thomns -13✗ | IK Olympia | 269 | 9.64 | 9.64 | |
5 | 9.22 | Nola Sofia Rahbek Kesseler -13✗ | Frederiksberg IF | 117 | 9.59 | 9.59 | |
6 | 9.39 | Sara Winther Glamoclija -13✗ | Sparta | 492 | 9.39 | 9.39 | |
7 | 9.63 | Paula Petersone-Milcevic -13✗ | Sparta | 485 | 9.77 | 9.77 | |
8 | 10.19 | Liva Sørensen -13✗ | Greve Atletik | 167 | 10.43 | 10.43 |
# | Q | Navn | Team | BibNo | PB | SB | |
---|---|---|---|---|---|---|---|
1 | 9.22 | Nola Sofia Rahbek Kesseler -13✗ | Frederiksberg IF | 117 | 9.59 | 9.59 | |
2 | 9.30 | Filuca Thomns -13✗ | IK Olympia | 269 | 9.64 | 9.64 | |
3 | 9.39 | Sara Winther Glamoclija -13✗ | Sparta | 492 | 9.39 | 9.39 | |
4 | 9.41 | Paula Jørgensen -13✗ | Gentofte IK | 144 | 10.18 | 10.18 | |
5 | 9.63 | Paula Petersone-Milcevic -13✗ | Sparta | 485 | 9.77 | 9.77 | |
6 | 9.77 | Melissa S. Rasmussen -13✗ | Greve Atletik | 168 | 10.16 | 10.31 | |
7 | 10.19 | Liva Sørensen -13✗ | Greve Atletik | 167 | 10.43 | 10.43 | |
8 | 10.21 | Julia Kjær-Christensen -13✗ | Sparta | 454 | 10.27 | 10.27 |