Sparta Copenhagen Games • Østerbro Stadion • København
24-25 aug., 2013
Arrangør: Sparta
Alle øvelser
40 meter60 meter80 meter100 meter200 meter300 meter400 meter600 meter800 meter1000 meter1500 meter2000 meter5000 meter2000 meter forh.3000 meter forh.60 meter hæk80 meter hæk100 meter hæk110 meter hæk300 meter hæk400 meter hækHøjdespringStangspringLængdespringTrespringKuglestødDiskoskastHammerkastSpydkastBoldkast
60 meter • Indl. • Piger 11 år • Lørdag kl. 10:05
Antal heats: 4 • Til næste runde: 8 • Q: 1 • q: 4
# | Q | Resultat | Navn | Team |
---|---|---|---|---|
HEAT 1 • w:-2.9 | ||||
1 | F | 9.64 | Anna Michaelsen -02 | Holte Atletik |
2 | 10.11 | Sarah Buhl -02 | Amager AC | |
3 | 10.17 | Kajsa Petersson -02 | SWE - FK Athlet | |
4 | 10.36 | Juliette Wessel Leroy -02 | Sparta | |
5 | 10.58 | Lilli Jensen -02 | Københavns IF | |
6 | 10.60 | Josefine Sørensen -02 | Sparta | |
7 | 11.77 | Ulrikke Gry -02 | Gentofte IK | |
HEAT 2 • w:-1.4 | ||||
1 | F | 9.36 | Clara Elvira Paludan -02 | Sparta |
2 | f | 9.60 | Esther Arce -02 | Amager AC |
3 | 9.78 | Kristine Kruse -02 | Slagelse Atletik DELTA | |
4 | 10.32 | Laura Zilstorff -02 | Greve Atletik | |
5 | 10.35 | Liva J. Vilhelmsen -02 | Sparta | |
6 | 10.73 | Emilie Bank-Mikkelsen -02 | Sparta | |
7 | 10.76 | Karen H. Harder -02 | Københavns IF | |
HEAT 3 • w:-1.9 | ||||
1 | F | 9.68 | Klara Skriver Loessl -02 | Ballerup AK |
2 | f | 9.73 | Victoria Lendal -02 | FIF Hillerød |
3 | 9.78 | Laura H. Weichmann -02 | Københavns IF | |
4 | 9.79 | Anna Enevoldsen -02 | Amager AC | |
5 | 9.95 | Nina-Tao Hahnemann -02 | Sparta | |
6 | 10.24 | Eva Seixas -02 | Københavns IF | |
7 | 10.36 | Ellen Lawaetz -02 | Sparta | |
8 | 10.52 | Silja D. Mouritsen -02 | Københavns IF | |
HEAT 4 • w:-1.6 | ||||
1 | F | 8.86 | Jonna Tuomi -02 | SWE - Eslövs AI Friidrott |
2 | f | 9.58 | Helena Ring -02 | Amager AC |
3 | f | 9.76 | Maja Hurup Felby -02 | Køge Atletik |
4 | 9.96 | Liv Nedergaard -02 | Sparta | |
5 | 10.26 | Sunisa Ronthi -02 | Amager AC | |
6 | 10.41 | Mie Hylling Axelsson -02 | Sparta | |
7 | 10.51 | Leonora Minet Ricks -02 | Sparta | |
8 | 10.85 | Signe Lawson -02 | Københavns IF |
# | Q | Navn | Team | BibNo | PB | |
---|---|---|---|---|---|---|
HEAT 1 | ||||||
1 | 10.18 | Josefine Sørensen -02 | Sparta | 171 | ||
2 | 9.20 | DNS | Rebecka Krüeger -03 | Sparta | 98 | 9.20 |
3 | 10.28 | Lilli Jensen -02 | Københavns IF | 496 | ||
4 | 9.87 | Sarah Buhl -02 | Amager AC | 299 | ||
5 | 9.77 | Juliette Wessel Leroy -02 | Sparta | 155 | ||
6 | Ulrikke Gry -02 | Gentofte IK | 258 | |||
7 | 9.11 | Anna Michaelsen -02 | Holte Atletik | 251 | ||
8 | Kajsa Petersson -02 | SWE - FK Athlet | 420 | |||
HEAT 2 | ||||||
1 | 10.65 | Karen H. Harder -02 | Københavns IF | 497 | ||
2 | 9.50 | Kristine Kruse -02 | Slagelse Atletik DELTA | 317 | ||
3 | 10.89 | Emilie Bank-Mikkelsen -02 | Sparta | 180 | ||
4 | 9.95 | Liva J. Vilhelmsen -02 | Sparta | 169 | ||
5 | 8.97 | Clara Elvira Paludan -02 | Sparta | 156 | ||
6 | 9.44 | Esther Arce -02 | Amager AC | 276 | ||
7 | 9.97 | Laura Zilstorff -02 | Greve Atletik | 236 | ||
HEAT 3 | ||||||
1 | 9.29 | Klara Skriver Loessl -02 | Ballerup AK | 453 | ||
2 | 10.11 | Nina-Tao Hahnemann -02 | Sparta | 165 | ||
3 | 9.90 | Eva Seixas -02 | Københavns IF | 495 | ||
4 | 9.74 | Anna Enevoldsen -02 | Amager AC | 270 | ||
5 | 10.29 | Silja D. Mouritsen -02 | Københavns IF | 498 | ||
6 | 9.00 | Laura H. Weichmann -02 | Københavns IF | 493 | ||
7 | Victoria Lendal -02 | FIF Hillerød | 268 | |||
8 | Ellen Lawaetz -02 | Sparta | 177 | |||
HEAT 4 | ||||||
1 | 8.99 | Jonna Tuomi -02 | SWE - Eslövs AI Friidrott | 403 | ||
2 | 9.38 | Helena Ring -02 | Amager AC | 278 | ||
3 | 10.40 | Signe Lawson -02 | Københavns IF | 494 | ||
4 | 9.92 | Sunisa Ronthi -02 | Amager AC | 300 | ||
5 | 9.53 | Liv Nedergaard -02 | Sparta | 163 | ||
6 | 10.08 | Mie Hylling Axelsson -02 | Sparta | 176 | ||
7 | Leonora Minet Ricks -02 | Sparta | 178 | |||
8 | Maja Hurup Felby -02 | Køge Atletik | 381 |
# | Q | Navn | Team | BibNo | PB | |
---|---|---|---|---|---|---|
1 | 8.97 | Clara Elvira Paludan -02 | Sparta | 156 | ||
2 | 8.99 | Jonna Tuomi -02 | SWE - Eslövs AI Friidrott | 403 | ||
3 | 9.00 | Laura H. Weichmann -02 | Københavns IF | 493 | ||
4 | 9.11 | Anna Michaelsen -02 | Holte Atletik | 251 | ||
5 | 9.29 | Klara Skriver Loessl -02 | Ballerup AK | 453 | ||
6 | 9.38 | Helena Ring -02 | Amager AC | 278 | ||
7 | 9.44 | Esther Arce -02 | Amager AC | 276 | ||
8 | 9.50 | Kristine Kruse -02 | Slagelse Atletik DELTA | 317 | ||
9 | 9.53 | Liv Nedergaard -02 | Sparta | 163 | ||
10 | 9.74 | Anna Enevoldsen -02 | Amager AC | 270 | ||
11 | 9.77 | Juliette Wessel Leroy -02 | Sparta | 155 | ||
12 | 9.87 | Sarah Buhl -02 | Amager AC | 299 | ||
13 | 9.90 | Eva Seixas -02 | Københavns IF | 495 | ||
14 | 9.92 | Sunisa Ronthi -02 | Amager AC | 300 | ||
15 | 9.95 | Liva J. Vilhelmsen -02 | Sparta | 169 | ||
16 | 9.97 | Laura Zilstorff -02 | Greve Atletik | 236 | ||
17 | 10.08 | Mie Hylling Axelsson -02 | Sparta | 176 | ||
18 | 10.11 | Nina-Tao Hahnemann -02 | Sparta | 165 | ||
19 | 10.18 | Josefine Sørensen -02 | Sparta | 171 | ||
20 | 10.28 | Lilli Jensen -02 | Københavns IF | 496 | ||
21 | 10.29 | Silja D. Mouritsen -02 | Københavns IF | 498 | ||
22 | 10.40 | Signe Lawson -02 | Københavns IF | 494 | ||
23 | 10.65 | Karen H. Harder -02 | Københavns IF | 497 | ||
24 | 10.89 | Emilie Bank-Mikkelsen -02 | Sparta | 180 | ||
25 | Victoria Lendal -02 | FIF Hillerød | 268 | |||
26 | Ulrikke Gry -02 | Gentofte IK | 258 | |||
27 | Maja Hurup Felby -02 | Køge Atletik | 381 | |||
28 | Leonora Minet Ricks -02 | Sparta | 178 | |||
29 | Ellen Lawaetz -02 | Sparta | 177 | |||
30 | Kajsa Petersson -02 | SWE - FK Athlet | 420 | |||
31 | 9.20 | DNS | Rebecka Krüeger -03 | Sparta | 98 | 9.20 |
60 meter • Finale • Piger 11 år • Lørdag kl. 11:50
# | Resultat | Navn | Team |
---|---|---|---|
w:-2.7 | |||
1 | 8.99 | Jonna Tuomi -02 | SWE - Eslövs AI Friidrott |
2 | 9.12 | Clara Elvira Paludan -02 | Sparta |
3 | 9.39 | Anna Michaelsen -02 | Holte Atletik |
4 | 9.67 | Klara Skriver Loessl -02 | Ballerup AK |
5 | 9.75 | Helena Ring -02 | Amager AC |
6 | 9.78 | Esther Arce -02 | Amager AC |
7 | 9.79 | Maja Hurup Felby -02 | Køge Atletik |
8 | 9.92 | Victoria Lendal -02 | FIF Hillerød |
# | Q | Navn | Team | BibNo | |
---|---|---|---|---|---|
1 | 9.73 | Victoria Lendal -02 | FIF Hillerød | 268 | |
2 | 9.64 | Anna Michaelsen -02 | Holte Atletik | 251 | |
3 | 9.58 | Helena Ring -02 | Amager AC | 278 | |
4 | 8.86 | Jonna Tuomi -02 | SWE - Eslövs AI Friidrott | 403 | |
5 | 9.36 | Clara Elvira Paludan -02 | Sparta | 156 | |
6 | 9.60 | Esther Arce -02 | Amager AC | 276 | |
7 | 9.68 | Klara Skriver Loessl -02 | Ballerup AK | 453 | |
8 | 9.76 | Maja Hurup Felby -02 | Køge Atletik | 381 |
# | Q | Navn | Team | BibNo | |
---|---|---|---|---|---|
1 | 8.86 | Jonna Tuomi -02 | SWE - Eslövs AI Friidrott | 403 | |
2 | 9.36 | Clara Elvira Paludan -02 | Sparta | 156 | |
3 | 9.58 | Helena Ring -02 | Amager AC | 278 | |
4 | 9.60 | Esther Arce -02 | Amager AC | 276 | |
5 | 9.64 | Anna Michaelsen -02 | Holte Atletik | 251 | |
6 | 9.68 | Klara Skriver Loessl -02 | Ballerup AK | 453 | |
7 | 9.73 | Victoria Lendal -02 | FIF Hillerød | 268 | |
8 | 9.76 | Maja Hurup Felby -02 | Køge Atletik | 381 |