DT finale • 2017 Sep 09 • Odense Atletikstadion • Odense

 

M-Sparta
# BibNo Result Pos Name Q Event Group Day / time
1 54.33 1 Chrsitian Laugesen (1986) #1 400 meter hæk Mænd senior 1 - 12:00
2 DNS Jacob Hvorup (1999) #2 400 meter hæk Mænd senior 1 - 12:00
3 13.82 5 Massin Bouziad (1995) #2 Trespring Mænd senior 1 - 12:00
4 15.05 1 Peder Nielsen (1988) #1 Trespring Mænd senior 1 - 12:00
5 15.38 2 Andreas Ellegaard (1993) #1 Kuglestød Mænd senior 1 - 12:00
6 13.67 5 Stefan Mortensen (1996) #2 Kuglestød Mænd senior 1 - 12:00
7 10.85 3 Frederik Schou (1996) #1 100 meter Mænd senior 1 - 12:30
8 10.97 5 Tobias Larsen (2000) #2 100 meter Mænd senior 1 - 12:30
9 1.89 2 Massin Bouziad (1995) #1 Højdespring Mænd senior 1 - 12:40
10 15.33.98 6 Mads Skaaning (1995) #2 5000 meter Mænd senior 1 - 12:55
11 14.48.63 2 Mads Tærsbøl (1992) #1 5000 meter Mænd senior 1 - 12:55
12 53.41 1 Andreas Ellegaard (1993) #1 Diskoskast Mænd senior 1 - 13:15
13 46.37 4 Casper Jørgensen (1999) #2 Diskoskast Mænd senior 1 - 13:15
14 1.55.89 1 Nick Jensen (1991) #1 800 meter Mænd senior 1 - 13:50
15 41.29 2 Sparta #1 4 x 100 meter stafet Mænd senior 1 - 14:20
16 7.11 1 Benjamin Gabrielsen (1995) #1 Længdespring Mænd senior 1 - 14:30
17 6.97 2 Sebastian Pedersen (1997) #2 Længdespring Mænd senior 1 - 14:30
18 4.44 2 Aske Petersen (1998) #1 Stangspring Mænd senior 1 - 14:45
19 DNS Nicolai Graves (1998) #2 Stangspring Mænd senior 1 - 14:45
20 53.18 3 Jan Cordius (1966) #2 Hammerkast Mænd senior 1 - 14:45
21 54.19 2 Jonathan Groves (1993) #1 Hammerkast Mænd senior 1 - 14:45
22 21.71 3 Tobias Larsen (2000) #1 200 meter Mænd senior 1 - 14:50
23 9.24.40 2 Khavaquiah Rasmusen (1992) #2 3000 meter forh. Mænd senior 1 - 15:20
24 9.01.00 1 Ole Hesselbjerg (1990) #1 3000 meter forh. Mænd senior 1 - 15:20
25 14.96 1 Chrsitian Laugesen (1986) #1 110 meter hæk Mænd senior 1 - 15:50
26 DNS Nicolai Graves (1998) #2 110 meter hæk Mænd senior 1 - 15:50
27 59.38 2 Lukas Kvist (1994) #1 Spydkast Mænd senior 1 - 16:00
28 52.66 3 Nicolai Graves (1998) #2 Spydkast Mænd senior 1 - 16:00
29 47.76 1 Nick Ekelund-Arenander (1989) #1 400 meter Mænd senior 1 - 16:25
30 4.04.47 2 Mihn Cho (1994) #2 1500 meter Mænd senior 1 - 16:45
31 4.04.23 1 Nick Jensen (1991) #1 1500 meter Mænd senior 1 - 16:45
32 3.15.55 1 Sparta #1 4 x 400 meter stafet Mænd senior 1 - 17:20