DT finale • 2017 Sep 09 • Odense Atletikstadion • Odense

 

K-Hvidovre AM
# BibNo Result Pos Name Q Event Group Day / time
1 2.29 8 Tanja Ravnholt (1987) #1 Stangspring Kvinder senior 1 - 12:00
2 38.91 4 Annesofie Hartmann Nielsen (2002) #2 Diskoskast Kvinder senior 1 - 12:00
3 44.58 2 Maria Sløk Hansen (1983) #1 Diskoskast Kvinder senior 1 - 12:00
4 1.17.20 7 Bjørk Nørremark (2001) #2 400 meter hæk Kvinder senior 1 - 12:15
5 1.16.08 6 Julie Kretzschmer (1999) #1 400 meter hæk Kvinder senior 1 - 12:15
6 12.99 10 Kamille Busch Hansen (2001) #2 100 meter Kvinder senior 1 - 12:40
7 12.32 2 Zarah Buchwald (1995) #1 100 meter Kvinder senior 1 - 12:40
8 10.43 6 Carla Nørremark (2002) #2 Trespring Kvinder senior 1 - 13:15
9 9.96 7 Natasja Jakobsen (2000) #1 Trespring Kvinder senior 1 - 13:15
10 13.49 2 Maria Sløk Hansen (1983) #1 Kuglestød Kvinder senior 1 - 13:15
11 13.01 3 Thea Jensen (1999) #2 Kuglestød Kvinder senior 1 - 13:15
12 19.40.27 7 Malene Meyer (1992) #1 5000 meter Kvinder senior 1 - 13:20
13 2.29.63 5 Josefine Munksdorf (2002) #1 800 meter Kvinder senior 1 - 14:00
14 48.79 3 Hvidovre AM - I #1 4 x 100 meter stafet Kvinder senior 1 - 14:30
15 52.83 6 Hvidovre AM - II #2 4 x 100 meter stafet Kvinder senior 1 - 14:30
16 36.60 2 Maria Lykke Jensen (1991) #1 Spydkast Kvinder senior 1 - 14:45
17 31.60 4 Thea Jensen (1999) #2 Spydkast Kvinder senior 1 - 14:45
18 1.44 5 Anne Lorenzen (2001) #1 Højdespring Kvinder senior 1 - 14:50
19 27.40 7 Alberte Riber Jakobsen (2001) #2 200 meter Kvinder senior 1 - 15:10
20 25.01 4 Zarah Buchwald (1995) #1 200 meter Kvinder senior 1 - 15:10
21 16.69 6 Cecilie Bønnelycke (1997) #2 100 meter hæk Kvinder senior 1 - 15:35
22 17.58 8 Julie Kretzschmer (1999) #1 100 meter hæk Kvinder senior 1 - 15:35
23 4.99 8 Annesofie Hartmann Nielsen (2002) #2 Længdespring Kvinder senior 1 - 16:00
24 5.16 7 Carla Nørremark (2002) #1 Længdespring Kvinder senior 1 - 16:00
25 44.29 4 Maria Sløk Hansen (1983) #2 Hammerkast Kvinder senior 1 - 16:00
26 43.98 5 Thea Jensen (1999) #1 Hammerkast Kvinder senior 1 - 16:00
27 59.45 5 Zarah Buchwald (1995) #1 400 meter Kvinder senior 1 - 16:10
28 5.23.38 11 Josefine Munksdorf (2002) #1 1500 meter Kvinder senior 1 - 16:35
29 5.35.28 12 Malene Meyer (1992) #2 1500 meter Kvinder senior 1 - 16:35
30 4.28.34 6 Hvidovre AM #1 4 x 400 meter stafet Kvinder senior 1 - 17:10