ØST ungdom • 2018 Jun 16 - Jun 17 • Ballerup Atletik Stadion • Ballerup

 

Amager AC
# BibNo Result Pos Name Q Event Group Day / time
1 6 11.62 2 Ada Nissen Thyrsted (2006) 12.30 60 meter hæk Piger 12 år 1 - 10:00
2 25 12.28 3 Selin Ruzhdi (2006) 12.36 60 meter hæk Piger 12 år 1 - 10:00
3 20 1.05 5 Line Svare (2008) 1.05 Højdespring Piger 10 år 1 - 10:00
4 26 1.00 10 Silke Marie Bach Madsen (2008) 1.05 Højdespring Piger 10 år 1 - 10:00
5 27 1.00 7 Siri Nissen Thyrsted (2008) 1.05 Højdespring Piger 10 år 1 - 10:00
6 29 12.86 8 Vilma Tambour Petersen (2005) 12.49 60 meter hæk Piger 13 år 1 - 10:05
7 8 17.08 3 Anton Malkov (2006) 80 meter hæk - Round 1 Drenge 12 år 1 - 10:20
8 12 16.56 3 Daniel Lund (2006) 16.72 80 meter hæk - Round 1 Drenge 12 år 1 - 10:20
9 11 4.36 10 Caroline Jørgensen (2005) 4.40 Længdespring Piger 13 år 1 - 10:20
10 19 4.08 14 Laura-Jo Buchard (2005) Længdespring Piger 13 år 1 - 10:20
11 18 12.83 4 Laura Juul Pallesen (2003) 13.03 80 meter hæk - Round 1 Piger 14-15 år 1 - 10:25
12 20 6.63 2 Line Svare (2008) 5.09 Kuglestød Piger 10 år 1 - 10:30
13 26 5.68 6 Silke Marie Bach Madsen (2008) 5.60 Kuglestød Piger 10 år 1 - 10:30
14 27 4.32 10 Siri Nissen Thyrsted (2008) Kuglestød Piger 10 år 1 - 10:30
15 24 15.00 2 Sebastian Monneret (2003) 15.83 100 meter hæk Drenge 14-15 år 1 - 10:35
16 28 DNS Viktor Bech Petersen (2003) 14.55 100 meter hæk Drenge 14-15 år 1 - 10:35
17 7 5.15 5 Anna-Nova Kronberg Andersen (2007) 5.04 Kuglestød Piger 11 år 1 - 11:00
18 8 17.11 7 Anton Malkov (2006) 17.08 80 meter hæk - Final Drenge 12 år 1 - 11:10
19 12 16.59 6 Daniel Lund (2006) 16.56 80 meter hæk - Final Drenge 12 år 1 - 11:10
20 6 4.21 5 Ada Nissen Thyrsted (2006) 4.22 Længdespring Piger 12 år 1 - 11:10
21 25 4.02 7 Selin Ruzhdi (2006) 4.24 Længdespring Piger 12 år 1 - 11:10
22 18 12.82 6 Laura Juul Pallesen (2003) 12.83 80 meter hæk - Final Piger 14-15 år 1 - 11:15
23 19 2.30 2 Laura-Jo Buchard (2005) Stangspring Piger 13 år 1 - 11:15
24 9 DNS August Cudrio Thomsen (2008) 9.65 60 meter - Round 1 Drenge 10 år 1 - 11:30
25 10 8.83 1 Carl Bäckström Nielsen (2007) 8.83 60 meter - Round 1 Drenge 11 år 1 - 11:35
26 20 10.48 4 Line Svare (2008) 11.01 60 meter - Round 1 Piger 10 år 1 - 11:40
27 26 11.20 5 Silke Marie Bach Madsen (2008) 11.54 60 meter - Round 1 Piger 10 år 1 - 11:40
28 7 10.66 5 Anna-Nova Kronberg Andersen (2007) 11.30 60 meter - Round 1 Piger 11 år 1 - 11:45
29 13 9.87 3 Estha Færch (2007) 9.96 60 meter - Round 1 Piger 11 år 1 - 11:45
30 9 DNS August Cudrio Thomsen (2008) 1.10 Højdespring Drenge 10 år 1 - 11:45
31 21 14.06 4 Liv Strauss (2003) 14.30 100 meter - Round 1 Piger 14-15 år 1 - 12:00
32 22 12.86 2 Nikolai Andersen (2004) 12.69 100 meter - Round 1 Drenge 14-15 år 1 - 12:20
33 24 13.11 3 Sebastian Monneret (2003) 12.98 100 meter - Round 1 Drenge 14-15 år 1 - 12:20
34 28 DNS Viktor Bech Petersen (2003) 12.69 100 meter - Round 1 Drenge 14-15 år 1 - 12:20
35 8 3.73 14 Anton Malkov (2006) 3.73 Længdespring Drenge 12 år 1 - 12:40
36 12 4.04 10 Daniel Lund (2006) 3.92 Længdespring Drenge 12 år 1 - 12:40
37 23 4.42 7 Oliver Larsen (2005) 4.34 Længdespring Drenge 13 år 1 - 12:40
38 20 10.42 8 Line Svare (2008) 10.48 60 meter - Final Piger 10 år 1 - 13:00
39 13 9.85 7 Estha Færch (2007) 9.87 60 meter - Final Piger 11 år 1 - 13:05
40 28 42.20 5 Viktor Bech Petersen (2003) 40.07 Spydkast Drenge 14-15 år 1 - 13:10
41 10 8.74 1 Carl Bäckström Nielsen (2007) 8.83 60 meter - Final Drenge 11 år 1 - 13:15
42 21 13.93 7 Liv Strauss (2003) 14.06 100 meter - Semi final Piger 14-15 år 1 - 13:25
43 22 12.91 5 Nikolai Andersen (2004) 12.86 100 meter - Final Drenge 14-15 år 1 - 13:35
44 24 13.36 7 Sebastian Monneret (2003) 13.11 100 meter - Final Drenge 14-15 år 1 - 13:35
45 25 31.68 5 Selin Ruzhdi (2006) 30.87 200 meter Piger 12 år 1 - 13:50
46 15 31.65 8 Filippa Lavrsen (2005) 33.14 200 meter Piger 13 år 1 - 14:00
47 17 31.67 9 Laura Bollerslev Andreasen (2005) 32.74 200 meter Piger 13 år 1 - 14:00
48 29 31.76 10 Vilma Tambour Petersen (2005) 32.55 200 meter Piger 13 år 1 - 14:00
49 8 32.67 12 Anton Malkov (2006) 33.42 200 meter Drenge 12 år 1 - 14:15
50 27 1.26.88 6 Siri Nissen Thyrsted (2008) 1.27.64 400 meter Piger 10 år 1 - 14:35
51 28 9.87 5 Viktor Bech Petersen (2003) 11.07 Kuglestød Drenge 14-15 år 1 - 14:35
52 11 17.87 4 Caroline Jørgensen (2005) 19.94 Diskoskast Piger 13 år 1 - 14:35
53 17 20.71 2 Laura Bollerslev Andreasen (2005) 14.21 Diskoskast Piger 13 år 1 - 14:35
54 10 1.07.20 1 Carl Bäckström Nielsen (2007) 1.06.47 400 meter Drenge 11 år 1 - 14:45
55 9 DNS August Cudrio Thomsen (2008) 1.15.28 400 meter Drenge 10 år 1 - 14:50
56 12 13.35 2 Daniel Lund (2006) Diskoskast Drenge 12 år 1 - 15:25
57 6 2.02.41 4 Ada Nissen Thyrsted (2006) 2.09.00 600 meter Piger 12 år 1 - 15:30
58 21 47.99 10 Liv Strauss (2003) 47.32 300 meter Piger 14-15 år 1 - 15:50
59 22 41.88 5 Nikolai Andersen (2004) 40.90 300 meter Drenge 14-15 år 1 - 16:00
60 DNS Amager AC 4 x 100 meter stafet Piger 14-15 år 1 - 18:30
61 DNS Amager AC 4 x 100 meter stafet Drenge 14-15 år 1 - 18:40
62 9 DNS August Cudrio Thomsen (2008) 60 meter hæk Drenge 10 år 2 - 10:00
63 6 1.28 4 Ada Nissen Thyrsted (2006) 1.28 Højdespring Piger 12 år 2 - 10:00
64 17 1.46 2 Laura Bollerslev Andreasen (2005) 1.46 Højdespring Piger 13 år 2 - 10:00
65 14 2.10 3 Eva Kirstein Jensen (2004) 2.20 Stangspring Piger 14-15 år 2 - 10:00
66 16 4.56 7 Gustav Bjaaland Andersen (2004) 4.51 Længdespring Drenge 14-15 år 2 - 10:00
67 28 DNS Viktor Bech Petersen (2003) 5.70 Længdespring Drenge 14-15 år 2 - 10:00
68 26 14.89 7 Silke Marie Bach Madsen (2008) 60 meter hæk Piger 10 år 2 - 10:10
69 9 DNS August Cudrio Thomsen (2008) 3.92 Længdespring Drenge 10 år 2 - 10:25
70 22 DNS Nikolai Andersen (2004) 25.64 200 meter Drenge 14-15 år 2 - 11:15
71 11 21.75 4 Caroline Jørgensen (2005) Spydkast Piger 13 år 2 - 11:25
72 17 18.42 6 Laura Bollerslev Andreasen (2005) 19.89 Spydkast Piger 13 år 2 - 11:25
73 8 DNS Anton Malkov (2006) 12.57 80 meter - Round 1 Drenge 12 år 2 - 11:35
74 7 2.98 13 Anna-Nova Kronberg Andersen (2007) 3.16 Længdespring Piger 11 år 2 - 11:35
75 13 3.86 5 Estha Færch (2007) 3.73 Længdespring Piger 11 år 2 - 11:35
76 23 11.76 6 Oliver Larsen (2005) 11.83 80 meter Drenge 13 år 2 - 11:45
77 25 11.81 3 Selin Ruzhdi (2006) 11.93 80 meter - Round 1 Piger 12 år 2 - 11:55
78 28 30.66 5 Viktor Bech Petersen (2003) 34.57 Diskoskast Drenge 14-15 år 2 - 11:55
79 11 11.68 3 Caroline Jørgensen (2005) 80 meter - Round 1 Piger 13 år 2 - 12:20
80 15 12.38 6 Filippa Lavrsen (2005) 12.87 80 meter - Round 1 Piger 13 år 2 - 12:20
81 19 11.58 3 Laura-Jo Buchard (2005) 80 meter - Round 1 Piger 13 år 2 - 12:20
82 29 12.11 5 Vilma Tambour Petersen (2005) 12.21 80 meter - Round 1 Piger 13 år 2 - 12:20
83 23 7.79 4 Oliver Larsen (2005) 8.54 Kuglestød Drenge 13 år 2 - 12:20
84 16 2.16.73 6 Gustav Bjaaland Andersen (2004) 2.14.17 800 meter Drenge 14-15 år 2 - 12:35
85 24 3.00 3 Sebastian Monneret (2003) 3.10 Stangspring Drenge 14-15 år 2 - 12:35
86 25 12.08 5 Selin Ruzhdi (2006) 11.81 80 meter - Final Piger 12 år 2 - 13:15
87 12 1.25 4 Daniel Lund (2006) 1.30 Højdespring Drenge 12 år 2 - 13:15
88 18 4.82 11 Laura Juul Pallesen (2003) 4.88 Længdespring Piger 14-15 år 2 - 13:15
89 26 2.86 11 Silke Marie Bach Madsen (2008) 2.69 Længdespring Piger 10 år 2 - 13:15
90 27 3.11 9 Siri Nissen Thyrsted (2008) 2.95 Længdespring Piger 10 år 2 - 13:15
91 19 11.65 5 Laura-Jo Buchard (2005) 11.58 80 meter - Final Piger 13 år 2 - 13:25
92 10 36.91 3 Carl Bäckström Nielsen (2007) 38.50 Boldkast Drenge 11 år 2 - 14:00
93 27 4.01.13 4 Siri Nissen Thyrsted (2008) 4.08.51 1000 meter Piger 10 år 2 - 14:05
94 24 1.50 6 Sebastian Monneret (2003) 1.67 Højdespring Drenge 14-15 år 2 - 14:05
95 11 8.81 6 Caroline Jørgensen (2005) 9.19 Kuglestød Piger 13 år 2 - 14:05
96 17 7.33 9 Laura Bollerslev Andreasen (2005) 7.78 Kuglestød Piger 13 år 2 - 14:05
97 10 4.59 1 Carl Bäckström Nielsen (2007) 4.57 Længdespring Drenge 11 år 2 - 14:40
98 26 21.71 5 Silke Marie Bach Madsen (2008) 20.17 Boldkast Piger 10 år 2 - 14:40
99 7 23.29 8 Anna-Nova Kronberg Andersen (2007) 20.57 Boldkast Piger 11 år 2 - 14:40
100 18 48.50 2 Laura Juul Pallesen (2003) 49.14 300 meter hæk Piger 14-15 år 2 - 15:20
101 28 DNS Viktor Bech Petersen (2003) 300 meter hæk Drenge 14-15 år 2 - 15:20
102 DQ 9998 Amager AC 4 x 60 meter stafet Piger 11 år 2 - 15:50
103 36.27 2 Amager AC 4 x 60 meter stafet Drenge 11 år 2 - 15:55
104 44.93 3 Amager AC 4 x 80 meter stafet Piger 13 år 2 - 16:10
105 DNS Amager AC 4 x 80 meter stafet Drenge 13 år 2 - 16:20