ØST ungdom • 2018 Jun 16 - Jun 17 • Ballerup Atletik Stadion • Ballerup

 

Bagsværd AC
# BibNo Result Pos Name Q Event Group Day / time
1 30 27.38 (w:-1.4) 6 Amalie Thrane (2003) 27.50 200 meter Piger 14-15 år 2 - 10:55
2 5.02 (w:-1.5) 8 5.18 Længdespring Piger 14-15 år 2 - 13:15
3 DNS Bagsværd AC 4 x 80 meter stafet Piger 12 år 2 - 16:10
4 31 DNS Cecilie Møller-Jensen (2001) 59.0 400 meter Piger 16-17 år 1 - 15:00
5 2.20.14 3 2.15.00 800 meter Piger 16-17 år 2 - 12:55
6 32 16.15 (w:-1.9) 6 Filippa Dons (2004) 14.62 100 meter - Round 1 Piger 14-15 år 1 - 12:00
7 DNS 200 meter Piger 14-15 år 2 - 10:55
8 3.75 (w:-2.6) 21 3.93 Længdespring Piger 14-15 år 2 - 13:15
9 33 8.89 (w:-0.8) 1 Freja Isabel Knudsen (2007) 8.76 60 meter - Round 1 Piger 11 år 1 - 11:45
10 8.75 (w:-1.1) 2 8.89 60 meter - Final Piger 11 år 1 - 13:05
11 4.61 (w:+1.8) 1 4.72 Længdespring Piger 11 år 2 - 11:35
12 34 3.34 (w:+0.0) 14 Ida Caroline Mørck (2006) Længdespring Piger 12 år 1 - 11:10
13 8.42 5 Kuglestød Piger 12 år 2 - 14:55
14 15.31 4 Diskoskast Piger 12 år 1 - 14:35
15 25.71 1 Hammerkast Piger 12 år 1 - 13:00
16 21.73 3 Spydkast Piger 12 år 2 - 12:35
17 35 14.52 (w:-1.6) 4 Ida Hother le Fevre (2004) 14.36 100 meter - Round 1 Piger 14-15 år 1 - 12:00
18 29.62 (w:+1.0) 14 28.89 200 meter Piger 14-15 år 2 - 10:55
19 8.98 7 9.58 Kuglestød Piger 14-15 år 2 - 11:15
20 20.12 5 Diskoskast Piger 14-15 år 2 - 14:05
21 28.08 2 26.18 Hammerkast Piger 14-15 år 1 - 10:00
22 36 3.38.40 2 Ingrid Olivarius Vølund (2007) 3.46 1000 meter Piger 11 år 2 - 14:05
23 13.56 (w:-0.5) 5 60 meter hæk - Round 1 Piger 11 år 2 - 10:15
24 37 9.11.37 1 Joel Ibler Lillesø (2003) 9.23.07 3000 meter Drenge 14-15 år 2 - 14:20
25 6.30.82 2 2000 meter forh. Drenge 14-15 år 1 - 17:40
26 38 21.19 8 Julius Klein (2004) 20.40 Diskoskast Drenge 14-15 år 2 - 11:55
27 24.18 4 17.47 Hammerkast Drenge 14-15 år 1 - 11:30
28 26.44 8 25.19 Spydkast Drenge 14-15 år 1 - 13:10
29 39 50.11 3 Lia Palmberg Nordhald (2003) 48.65 300 meter hæk Piger 14-15 år 2 - 15:20
30 1.50 3 1.56 Højdespring Piger 14-15 år 1 - 13:20
31 DNS 4.99 Længdespring Piger 14-15 år 2 - 13:15
32 40 10.38 (w:-1.0) 6 Magnus Dons (2008) 60 meter - Round 1 Drenge 10 år 1 - 11:30
33 1.21.17 5 400 meter Drenge 10 år 1 - 14:50
34 3.41 (w:+0.1) 6 Længdespring Drenge 10 år 2 - 10:25
35 41 21.58 1 Martine Rørbøl Markussen (2005) 18.68 Diskoskast Piger 13 år 1 - 14:35
36 42 57.32 1 Mia Helene Mørck (1999) 56.49 400 meter Piger 18-19 år 1 - 15:00
37 43 DNS Mille Zentner Svenson (2006) 12.36 80 meter - Round 1 Piger 12 år 2 - 11:55
38 DNS 32.37 200 meter Piger 12 år 1 - 13:50
39 DNS 2.09.07 600 meter Piger 12 år 1 - 15:30
40 DNS 3.55.0 1000 meter Piger 12 år 2 - 14:55
41 DNS 1.15 Højdespring Piger 12 år 2 - 10:00
42 DNS 8.22 Kuglestød Piger 12 år 2 - 14:55
43 44 9.19 (w:-1.0) 1 Oliver mikkelsen (2008) 9.13 60 meter - Round 1 Drenge 10 år 1 - 11:30
44 9.34 (w:-3.5) 2 9.19 60 meter - Final Drenge 10 år 1 - 13:10
45 1.12.92 3 1.12.0 400 meter Drenge 10 år 1 - 14:50
46 11.91 (w:-1.0) 1 11.34 60 meter hæk Drenge 10 år 2 - 10:00
47 1.23 1 1.26 Højdespring Drenge 10 år 1 - 11:45
48 4.30 (w:-0.5) 1 4.22 Længdespring Drenge 10 år 2 - 10:25
49 8.17 1 8.64 Kuglestød Drenge 10 år 1 - 13:20
50 36.79 3 42.56 Boldkast Drenge 10 år 2 - 13:05
51 45 11.30 (w:-0.5) 1 Sarah Engsig-Krarup (2006) 11.10 80 meter - Round 1 Piger 12 år 2 - 11:55
52 11.31 (w:-0.6) 2 11.30 80 meter - Final Piger 12 år 2 - 13:15
53 29.86 (w:-1.7) 3 200 meter Piger 12 år 1 - 13:50
54 1.31 2 1.30 Højdespring Piger 12 år 2 - 10:00
55 4.75 (w:+0.4) 2 4.21 Længdespring Piger 12 år 1 - 11:10
56 46 12.73 (w:-1.3) 5 Sophia Bosack (2006) 12.48 80 meter - Round 1 Piger 12 år 2 - 11:55
57 4.11.37 7 4.16.69 1000 meter Piger 12 år 2 - 14:55
58 47 8.90 (w:-0.3) 1 Thor Knudsen (2007) 8.78 60 meter - Round 1 Drenge 11 år 1 - 11:35
59 8.81 (w:+0.0) 2 8.90 60 meter - Final Drenge 11 år 1 - 13:15
60 4.54 (w:+0.2) 3 4.55 Længdespring Drenge 11 år 2 - 14:40
61 48 1.02.43 2 Tine Østergaard (2000) 1.02.37 400 meter Piger 18-19 år 1 - 15:00
62 2.20.02 3 2.20.55 800 meter Piger 18-19 år 2 - 12:55