ØST ungdom • 2018 Jun 16 - Jun 17 • Ballerup Atletik Stadion • Ballerup

 

Bagsværd AC
# BibNo Result Pos Name Q Event Group Day / time
1 35 28.08 2 Ida Hother le Fevre (2004) 26.18 Hammerkast Piger 14-15 år 1 - 10:00
2 34 3.34 14 Ida Caroline Mørck (2006) Længdespring Piger 12 år 1 - 11:10
3 45 4.75 2 Sarah Engsig-Krarup (2006) 4.21 Længdespring Piger 12 år 1 - 11:10
4 40 10.38 6 Magnus Dons (2008) 60 meter - Round 1 Drenge 10 år 1 - 11:30
5 44 9.19 1 Oliver mikkelsen (2008) 9.13 60 meter - Round 1 Drenge 10 år 1 - 11:30
6 38 24.18 4 Julius Klein (2004) 17.47 Hammerkast Drenge 14-15 år 1 - 11:30
7 47 8.90 1 Thor Knudsen (2007) 8.78 60 meter - Round 1 Drenge 11 år 1 - 11:35
8 33 8.89 1 Freja Isabel Knudsen (2007) 8.76 60 meter - Round 1 Piger 11 år 1 - 11:45
9 44 1.23 1 Oliver mikkelsen (2008) 1.26 Højdespring Drenge 10 år 1 - 11:45
10 32 16.15 6 Filippa Dons (2004) 14.62 100 meter - Round 1 Piger 14-15 år 1 - 12:00
11 35 14.52 4 Ida Hother le Fevre (2004) 14.36 100 meter - Round 1 Piger 14-15 år 1 - 12:00
12 34 25.71 1 Ida Caroline Mørck (2006) Hammerkast Piger 12 år 1 - 13:00
13 33 8.75 2 Freja Isabel Knudsen (2007) 8.89 60 meter - Final Piger 11 år 1 - 13:05
14 44 9.34 2 Oliver mikkelsen (2008) 9.19 60 meter - Final Drenge 10 år 1 - 13:10
15 38 26.44 8 Julius Klein (2004) 25.19 Spydkast Drenge 14-15 år 1 - 13:10
16 47 8.81 2 Thor Knudsen (2007) 8.90 60 meter - Final Drenge 11 år 1 - 13:15
17 39 1.50 3 Lia Palmberg Nordhald (2003) 1.56 Højdespring Piger 14-15 år 1 - 13:20
18 44 8.17 1 Oliver mikkelsen (2008) 8.64 Kuglestød Drenge 10 år 1 - 13:20
19 43 DNS Mille Zentner Svenson (2006) 32.37 200 meter Piger 12 år 1 - 13:50
20 45 29.86 3 Sarah Engsig-Krarup (2006) 200 meter Piger 12 år 1 - 13:50
21 34 15.31 4 Ida Caroline Mørck (2006) Diskoskast Piger 12 år 1 - 14:35
22 41 21.58 1 Martine Rørbøl Markussen (2005) 18.68 Diskoskast Piger 13 år 1 - 14:35
23 40 1.21.17 5 Magnus Dons (2008) 400 meter Drenge 10 år 1 - 14:50
24 44 1.12.92 3 Oliver mikkelsen (2008) 1.12.0 400 meter Drenge 10 år 1 - 14:50
25 31 DNS Cecilie Møller-Jensen (2001) 59.0 400 meter Piger 16-17 år 1 - 15:00
26 42 57.32 1 Mia Helene Mørck (1999) 56.49 400 meter Piger 18-19 år 1 - 15:00
27 48 1.02.43 2 Tine Østergaard (2000) 1.02.37 400 meter Piger 18-19 år 1 - 15:00
28 43 DNS Mille Zentner Svenson (2006) 2.09.07 600 meter Piger 12 år 1 - 15:30
29 37 6.30.82 2 Joel Ibler Lillesø (2003) 2000 meter forh. Drenge 14-15 år 1 - 17:40
30 44 11.91 1 Oliver mikkelsen (2008) 11.34 60 meter hæk Drenge 10 år 2 - 10:00
31 43 DNS Mille Zentner Svenson (2006) 1.15 Højdespring Piger 12 år 2 - 10:00
32 45 1.31 2 Sarah Engsig-Krarup (2006) 1.30 Højdespring Piger 12 år 2 - 10:00
33 36 13.56 5 Ingrid Olivarius Vølund (2007) 60 meter hæk - Round 1 Piger 11 år 2 - 10:15
34 40 3.41 6 Magnus Dons (2008) Længdespring Drenge 10 år 2 - 10:25
35 44 4.30 1 Oliver mikkelsen (2008) 4.22 Længdespring Drenge 10 år 2 - 10:25
36 30 27.38 6 Amalie Thrane (2003) 27.50 200 meter Piger 14-15 år 2 - 10:55
37 32 DNS Filippa Dons (2004) 200 meter Piger 14-15 år 2 - 10:55
38 35 29.62 14 Ida Hother le Fevre (2004) 28.89 200 meter Piger 14-15 år 2 - 10:55
39 35 8.98 7 Ida Hother le Fevre (2004) 9.58 Kuglestød Piger 14-15 år 2 - 11:15
40 33 4.61 1 Freja Isabel Knudsen (2007) 4.72 Længdespring Piger 11 år 2 - 11:35
41 43 DNS Mille Zentner Svenson (2006) 12.36 80 meter - Round 1 Piger 12 år 2 - 11:55
42 45 11.30 1 Sarah Engsig-Krarup (2006) 11.10 80 meter - Round 1 Piger 12 år 2 - 11:55
43 46 12.73 5 Sophia Bosack (2006) 12.48 80 meter - Round 1 Piger 12 år 2 - 11:55
44 38 21.19 8 Julius Klein (2004) 20.40 Diskoskast Drenge 14-15 år 2 - 11:55
45 34 21.73 3 Ida Caroline Mørck (2006) Spydkast Piger 12 år 2 - 12:35
46 31 2.20.14 3 Cecilie Møller-Jensen (2001) 2.15.00 800 meter Piger 16-17 år 2 - 12:55
47 48 2.20.02 3 Tine Østergaard (2000) 2.20.55 800 meter Piger 18-19 år 2 - 12:55
48 44 36.79 3 Oliver mikkelsen (2008) 42.56 Boldkast Drenge 10 år 2 - 13:05
49 45 11.31 2 Sarah Engsig-Krarup (2006) 11.30 80 meter - Final Piger 12 år 2 - 13:15
50 30 5.02 8 Amalie Thrane (2003) 5.18 Længdespring Piger 14-15 år 2 - 13:15
51 32 3.75 21 Filippa Dons (2004) 3.93 Længdespring Piger 14-15 år 2 - 13:15
52 39 DNS Lia Palmberg Nordhald (2003) 4.99 Længdespring Piger 14-15 år 2 - 13:15
53 36 3.38.40 2 Ingrid Olivarius Vølund (2007) 3.46 1000 meter Piger 11 år 2 - 14:05
54 35 20.12 5 Ida Hother le Fevre (2004) Diskoskast Piger 14-15 år 2 - 14:05
55 37 9.11.37 1 Joel Ibler Lillesø (2003) 9.23.07 3000 meter Drenge 14-15 år 2 - 14:20
56 47 4.54 3 Thor Knudsen (2007) 4.55 Længdespring Drenge 11 år 2 - 14:40
57 43 DNS Mille Zentner Svenson (2006) 3.55.0 1000 meter Piger 12 år 2 - 14:55
58 46 4.11.37 7 Sophia Bosack (2006) 4.16.69 1000 meter Piger 12 år 2 - 14:55
59 34 8.42 5 Ida Caroline Mørck (2006) Kuglestød Piger 12 år 2 - 14:55
60 43 DNS Mille Zentner Svenson (2006) 8.22 Kuglestød Piger 12 år 2 - 14:55
61 39 50.11 3 Lia Palmberg Nordhald (2003) 48.65 300 meter hæk Piger 14-15 år 2 - 15:20
62 DNS Bagsværd AC 4 x 80 meter stafet Piger 12 år 2 - 16:10