ØST ungdom • 2018 Jun 16 - Jun 17 • Ballerup Atletik Stadion • Ballerup

 

Københavns IF
# BibNo Result Pos Name Q Event Group Day / time
1 318 1.00 7 Isabella Bonde (2008) Højdespring Piger 10 år 1 - 10:00
2 331 DNS Rebekka Holsting (2003) 43.24 Hammerkast Piger 14-15 år 1 - 10:00
3 315 DNS Freja Veicherts (2005) Længdespring Piger 13 år 1 - 10:20
4 303 13.38 4 Alberte Ulrik (2003) 13.47 80 meter hæk - Round 1 Piger 14-15 år 1 - 10:25
5 306 13.23 5 Alma Witt (2004) 13.19 80 meter hæk - Round 1 Piger 14-15 år 1 - 10:25
6 314 6.21 3 Emma King (2008) 6.20 Kuglestød Piger 10 år 1 - 10:30
7 326 16.70 6 Mik Resen Lønborg (2003) 16.82 100 meter hæk Drenge 14-15 år 1 - 10:35
8 328 1.19 3 Mille Elmer (2007) Højdespring Piger 11 år 1 - 11:00
9 333 1.13 6 Sophia Bonde (2007) 1.16 Højdespring Piger 11 år 1 - 11:00
10 302 3.78 11 Alberte Kjærsgaard (2006) Længdespring Piger 12 år 1 - 11:10
11 310 4.35 3 Celina Hagihara (2006) 4.48 Længdespring Piger 12 år 1 - 11:10
12 312 4.20 6 Elisabeth Elsner (2006) Længdespring Piger 12 år 1 - 11:10
13 327 4.87 1 Mikaela Medina Sørensen (2006) 4.58 Længdespring Piger 12 år 1 - 11:10
14 306 12.93 7 Alma Witt (2004) 13.23 80 meter hæk - Final Piger 14-15 år 1 - 11:15
15 313 50.69 5 Emanuel Hammann (1999) 48.91 Hammerkast Drenge 18-19 år 1 - 11:30
16 308 9.06 2 August Horsgaard (2007) 8.85 60 meter - Round 1 Drenge 11 år 1 - 11:35
17 317 9.67 4 Hector Wielechowski (2007) 9.62 60 meter - Round 1 Drenge 11 år 1 - 11:35
18 321 9.01 2 Kevin Jensen (2007) 8.90 60 meter - Round 1 Drenge 11 år 1 - 11:35
19 325 9.83 5 Marvin Jensen (2007) 9.57 60 meter - Round 1 Drenge 11 år 1 - 11:35
20 314 9.53 1 Emma King (2008) 9.36 60 meter - Round 1 Piger 10 år 1 - 11:40
21 318 10.61 5 Isabella Bonde (2008) 10.61 60 meter - Round 1 Piger 10 år 1 - 11:40
22 333 9.66 2 Sophia Bonde (2007) 9.71 60 meter - Round 1 Piger 11 år 1 - 11:45
23 317 1.32 3 Hector Wielechowski (2007) 9.62 Højdespring Drenge 11 år 1 - 11:45
24 321 1.38 1 Kevin Jensen (2007) 1.34 Højdespring Drenge 11 år 1 - 11:45
25 325 1.15 5 Marvin Jensen (2007) 1.20 Højdespring Drenge 11 år 1 - 11:45
26 332 DNS Smilla Mygind (2004) 38.37 Spydkast Piger 14-15 år 1 - 12:15
27 304 3.92 11 Alexander Holzknecht Hrafnkelkon (2006) Længdespring Drenge 12 år 1 - 12:40
28 314 9.50 1 Emma King (2008) 9.53 60 meter - Final Piger 10 år 1 - 13:00
29 333 9.78 5 Sophia Bonde (2007) 9.66 60 meter - Final Piger 11 år 1 - 13:05
30 326 35.90 6 Mik Resen Lønborg (2003) 34.85 Spydkast Drenge 14-15 år 1 - 13:10
31 308 8.95 3 August Horsgaard (2007) 9.06 60 meter - Final Drenge 11 år 1 - 13:15
32 317 9.67 8 Hector Wielechowski (2007) 9.67 60 meter - Final Drenge 11 år 1 - 13:15
33 321 9.11 4 Kevin Jensen (2007) 9.01 60 meter - Final Drenge 11 år 1 - 13:15
34 317 7.90 4 Hector Wielechowski (2007) 8.39 Kuglestød Drenge 11 år 1 - 13:20
35 321 9.12 2 Kevin Jensen (2007) 9.47 Kuglestød Drenge 11 år 1 - 13:20
36 325 7.45 6 Marvin Jensen (2007) 8.25 Kuglestød Drenge 11 år 1 - 13:20
37 310 28.74 1 Celina Hagihara (2006) 29.28 200 meter Piger 12 år 1 - 13:50
38 312 34.13 9 Elisabeth Elsner (2006) 32.81 200 meter Piger 12 år 1 - 13:50
39 327 29.81 2 Mikaela Medina Sørensen (2006) 29.38 200 meter Piger 12 år 1 - 13:50
40 305 32.83 13 Alma Juhl horsgaard (2005) 31.81 200 meter Piger 13 år 1 - 14:00
41 315 DNS Freja Veicherts (2005) 200 meter Piger 13 år 1 - 14:00
42 318 1.30.32 7 Isabella Bonde (2008) 400 meter Piger 10 år 1 - 14:35
43 324 12.33 2 Lukas Medina Sørensen (2003) 12.25 Kuglestød Drenge 14-15 år 1 - 14:35
44 333 1.13.20 3 Sophia Bonde (2007) 400 meter Piger 11 år 1 - 14:40
45 321 1.10.70 4 Kevin Jensen (2007) 1.12.24 400 meter Drenge 11 år 1 - 14:45
46 305 1.56.53 4 Alma Juhl horsgaard (2005) 2.05 600 meter Piger 13 år 1 - 15:25
47 310 1.46.66 2 Celina Hagihara (2006) 1.45.96 600 meter Piger 12 år 1 - 15:30
48 306 43.42 4 Alma Witt (2004) 43.78 300 meter Piger 14-15 år 1 - 15:50
49 309 37.74 1 August Østergaarrd (2003) 38.43 300 meter Drenge 14-15 år 1 - 16:00
50 330 43.07 7 Neloo Falck (2003) 40.57 300 meter Drenge 14-15 år 1 - 16:00
51 316 4.49.35 3 Gustav Bendsen (2003) 4.22 1500 meter Drenge 14-15 år 1 - 16:55
52 312 1.15 8 Elisabeth Elsner (2006) Højdespring Piger 12 år 2 - 10:00
53 327 1.28 3 Mikaela Medina Sørensen (2006) 1.40 Højdespring Piger 12 år 2 - 10:00
54 324 6.41 1 Lukas Medina Sørensen (2003) 6.29 Længdespring Drenge 14-15 år 2 - 10:00
55 325 12.60 2 Marvin Jensen (2007) 13.21 60 meter hæk Drenge 11 år 2 - 10:05
56 318 14.12 6 Isabella Bonde (2008) 10.61 60 meter hæk Piger 10 år 2 - 10:10
57 333 11.96 2 Sophia Bonde (2007) 12.2 60 meter hæk - Round 1 Piger 11 år 2 - 10:15
58 306 DNS Alma Witt (2004) 27.6 200 meter Piger 14-15 år 2 - 10:55
59 309 24.32 3 August Østergaarrd (2003) 24.35 200 meter Drenge 14-15 år 2 - 11:15
60 324 24.67 4 Lukas Medina Sørensen (2003) 25.57 200 meter Drenge 14-15 år 2 - 11:15
61 330 DNS Neloo Falck (2003) 25.09 200 meter Drenge 14-15 år 2 - 11:15
62 320 7.16 11 Karoline Bygwraa (2003) 8.18 Kuglestød Piger 14-15 år 2 - 11:15
63 333 11.78 4 Sophia Bonde (2007) 11.96 60 meter hæk - Final Piger 11 år 2 - 11:25
64 304 12.51 4 Alexander Holzknecht Hrafnkelkon (2006) 80 meter - Round 1 Drenge 12 år 2 - 11:35
65 322 3.68 8 LauraRrosenkvist (2007) Længdespring Piger 11 år 2 - 11:35
66 328 3.70 7 Mille Elmer (2007) Længdespring Piger 11 år 2 - 11:35
67 333 3.50 10 Sophia Bonde (2007) 3.97 Længdespring Piger 11 år 2 - 11:35
68 302 12.59 6 Alberte Kjærsgaard (2006) 80 meter - Round 1 Piger 12 år 2 - 11:55
69 310 11.31 1 Celina Hagihara (2006) 11.33 80 meter - Round 1 Piger 12 år 2 - 11:55
70 312 12.56 4 Elisabeth Elsner (2006) 12.31 80 meter - Round 1 Piger 12 år 2 - 11:55
71 327 11.57 2 Mikaela Medina Sørensen (2006) 11.80 80 meter - Round 1 Piger 12 år 2 - 11:55
72 323 7.13 6 Leon Hamann (2005) Kuglestød Drenge 13 år 2 - 12:20
73 334 2.14.35 5 William Elsner (2003) 2.08.68 800 meter Drenge 14-15 år 2 - 12:35
74 326 2.90 4 Mik Resen Lønborg (2003) 2.80 Stangspring Drenge 14-15 år 2 - 12:35
75 310 19.69 5 Celina Hagihara (2006) 0.16 Spydkast Piger 12 år 2 - 12:35
76 329 2.30.43 9 Nanna Elmer (2003) 2.25.72 800 meter Piger 14-15 år 2 - 12:45
77 304 12.42 8 Alexander Holzknecht Hrafnkelkon (2006) 12.51 80 meter - Final Drenge 12 år 2 - 13:05
78 310 11.18 1 Celina Hagihara (2006) 11.31 80 meter - Final Piger 12 år 2 - 13:15
79 327 11.36 4 Mikaela Medina Sørensen (2006) 11.57 80 meter - Final Piger 12 år 2 - 13:15
80 323 1.25 3 Leon Hamann (2005) Højdespring Drenge 13 år 2 - 13:15
81 306 4.45 16 Alma Witt (2004) 5.16 Længdespring Piger 14-15 år 2 - 13:15
82 314 4.08 1 Emma King (2008) 3.93 Længdespring Piger 10 år 2 - 13:15
83 318 3.02 10 Isabella Bonde (2008) 10.61 Længdespring Piger 10 år 2 - 13:15
84 333 4.54.27 1 Sophia Bonde (2007) 600 meter gang Piger 11 år 2 - 13:35
85 307 16.10.09 1 Asbjørn Birkelund (2002) 16.50.1 3000 meter gang Drenge 16-17 år 2 - 13:35
86 321 49.47 1 Kevin Jensen (2007) 52.04 Boldkast Drenge 11 år 2 - 14:00
87 325 36.49 5 Marvin Jensen (2007) 38.44 Boldkast Drenge 11 år 2 - 14:00
88 328 3.47.09 4 Mille Elmer (2007) 1000 meter Piger 11 år 2 - 14:05
89 308 4.57 2 August Horsgaard (2007) 4.28 Længdespring Drenge 11 år 2 - 14:40
90 319 3.51 9 Jonathan Mansfeldt (2007) 3.02 Længdespring Drenge 11 år 2 - 14:40
91 325 3.87 6 Marvin Jensen (2007) 3.86 Længdespring Drenge 11 år 2 - 14:40
92 322 23.10 9 LauraRrosenkvist (2007) Boldkast Piger 11 år 2 - 14:40
93 328 25.94 5 Mille Elmer (2007) Boldkast Piger 11 år 2 - 14:40
94 305 3.33.14 3 Alma Juhl horsgaard (2005) 1000 meter Piger 13 år 2 - 14:55
95 312 8.17 6 Elisabeth Elsner (2006) Kuglestød Piger 12 år 2 - 14:55
96 327 7.77 7 Mikaela Medina Sørensen (2006) 7.50 Kuglestød Piger 12 år 2 - 14:55
97 311 1.95 1 Christoffer Åndahl (2000) 1.91 Højdespring Drenge 18-19 år 2 - 15:05
98 303 50.25 4 Alberte Ulrik (2003) 52.42 300 meter hæk Piger 14-15 år 2 - 15:20
99 36.58 2 Københanvs IF 4 x 60 meter stafet Piger 11 år 2 - 15:50
100 35.63 1 Københanvs IF 4 x 60 meter stafet Drenge 11 år 2 - 15:55
101 46.06 1 Københanvs IF 4 x 80 meter stafet Piger 12 år 2 - 16:10
102 DNS Københanvs IF 1000 meter medley Piger 14-15 år 2 - 16:35
103 2.11.66 2 Københanvs IF 1000 meter medley Drenge 14-15 år 2 - 16:40