ØST ungdom • 2018 Jun 16 - Jun 17 • Ballerup Atletik Stadion • Ballerup

 

Sparta
# BibNo Result Pos Name Q Event Group Day / time
1 399 DNS Ida Beiter Bomme (2001) 14.88 100 meter hæk Piger 16-17 år 1 - 10:40
2 385 43.58 2 Emilie Bank Mikkelsen (2002) 42.24 Hammerkast Piger 16-17 år 1 - 10:40
3 422 52.79 1 Liv Nedergaard (2002) 55.96 Hammerkast Piger 16-17 år 1 - 10:40
4 461 36.83 1 Sofia Lange (2002) 37.35 Spydkast Piger 16-17 år 1 - 11:00
5 355 14.18 (w:-2.9) 5 Annika Eppers (2002) 13.55 100 meter - Round 1 Piger 16-17 år 1 - 12:15
6 387 13.60 (w:-2.0) 4 Emilie Fayl von Hentaller (2002) 13.18 100 meter - Round 1 Piger 16-17 år 1 - 12:15
7 400 13.63 (w:-2.9) 3 Ida Lyngby (2002) 12.14 100 meter - Round 1 Piger 16-17 år 1 - 12:15
8 409 DNS Josefine Sørensen (2002) 13.49 100 meter - Round 1 Piger 16-17 år 1 - 12:15
9 424 13.77 (w:-2.9) 4 Louise Bach Moore (2001) 13.13 100 meter - Round 1 Piger 16-17 år 1 - 12:15
10 436 13.41 (w:-2.9) 2 Maria Skov Kragh (2001) 12.82 100 meter - Round 1 Piger 16-17 år 1 - 12:15
11 440 DNS Mathilda Gertz (2002) 14.01 100 meter - Round 1 Piger 16-17 år 1 - 12:15
12 463 13.25 (w:-2.9) 1 Sofie Spigelhauer (2002) 12.93 100 meter - Round 1 Piger 16-17 år 1 - 12:15
13 474 13.87 (w:-2.0) 6 Victoria Lendal (2002) 13.10 100 meter - Round 1 Piger 16-17 år 1 - 12:15
14 387 13.93 (w:-3.1) 8 Emilie Fayl von Hentaller (2002) 13.60 100 meter - Final Piger 16-17 år 1 - 13:30
15 400 13.71 (w:-3.1) 6 Ida Lyngby (2002) 13.63 100 meter - Final Piger 16-17 år 1 - 13:30
16 436 13.10 (w:-3.1) 3 Maria Skov Kragh (2001) 13.41 100 meter - Final Piger 16-17 år 1 - 13:30
17 463 13.26 (w:-3.1) 4 Sofie Spigelhauer (2002) 13.25 100 meter - Final Piger 16-17 år 1 - 13:30
18 415 DNS Karoline Nygaard (2002) 1.18.41 400 meter Piger 16-17 år 1 - 15:00
19 343 13.92 1 Amalie Pfeiffer (2001) 13.36 Kuglestød Piger 16-17 år 1 - 15:35
20 399 DNS Ida Beiter Bomme (2001) 13.56 Kuglestød Piger 16-17 år 1 - 15:35
21 403 5.35.50 4 Isabella Matilda Jensen (2001) 5.18.54 1500 meter Piger 16-17 år 1 - 17:00
22 443 4.56.07 2 Mie Hylling Axelsson (2002) 4.50.74 1500 meter Piger 16-17 år 1 - 17:00
23 447 4.38.74 1 Nikoline Høegh-Ørum Nielsen (2002) 4.37.40 1500 meter Piger 16-17 år 1 - 17:00
24 350 9.04.75 2 Anna Clara Skjærbæk (2002) 7.40.16 2000 meter forh. Piger 16-17 år 1 - 17:25
25 50.42 1 Sparta I 4 x 100 meter stafet Piger 16-17 år 1 - 18:30
26 DNS Sparta II 4 x 100 meter stafet Piger 16-17 år 1 - 18:30
27 355 DNS Annika Eppers (2002) 28.16 200 meter Piger 16-17 år 2 - 10:25
28 387 28.58 (w:-0.3) 7 Emilie Fayl von Hentaller (2002) 27.85 200 meter Piger 16-17 år 2 - 10:25
29 463 26.43 (w:-0.4) 2 Sofie Spigelhauer (2002) 26.34 200 meter Piger 16-17 år 2 - 10:25
30 343 35.22 1 Amalie Pfeiffer (2001) 37.17 Diskoskast Piger 16-17 år 2 - 11:15
31 400 4.76 (w:-0.2) 5 Ida Lyngby (2002) 4.89 Længdespring Piger 16-17 år 2 - 11:55
32 409 DNS Josefine Sørensen (2002) 4.84 Længdespring Piger 16-17 år 2 - 11:55
33 424 5.11 (w:-1.4) 2 Louise Bach Moore (2001) 5.40 Længdespring Piger 16-17 år 2 - 11:55
34 436 DNS Maria Skov Kragh (2001) 5.37 Længdespring Piger 16-17 år 2 - 11:55
35 440 DNS Mathilda Gertz (2002) 4.52 Længdespring Piger 16-17 år 2 - 11:55
36 474 5.12 (w:+0.0) 1 Victoria Lendal (2002) 5.39 Længdespring Piger 16-17 år 2 - 11:55
37 379 2.19.78 2 Elena Johansen (2001) 2.18.07 800 meter Piger 16-17 år 2 - 12:55
38 447 2.17.06 1 Nikoline Høegh-Ørum Nielsen (2002) 2.19.93 800 meter Piger 16-17 år 2 - 12:55
39 2.25.98 1 Sparta I 100m-200m-300m-400m Medley Stafet Piger 16-17 år 2 - 16:35
40 DNS Sparta II 100m-200m-300m-400m Medley Stafet Piger 16-17 år 2 - 16:35