ØST ungdom • 2018 Jun 16 - Jun 17 • Ballerup Atletik Stadion • Ballerup

 

Sparta
# BibNo Result Pos Name Q Event Group Day / time
1 354 12.00 (w:-1.2) 1 Annika Baun Haldbo (2003) 11.92 80 meter hæk - Round 1 Piger 14-15 år 1 - 10:25
2 401 DNS Ingeborg Falck (2004) 13.98 80 meter hæk - Round 1 Piger 14-15 år 1 - 10:25
3 411 12.42 (w:-1.2) 2 Josephine Koch Jacobsen (2003) 12.17 80 meter hæk - Round 1 Piger 14-15 år 1 - 10:25
4 414 DNS Karla Schärfe (2003) 11.73 80 meter hæk - Round 1 Piger 14-15 år 1 - 10:25
5 354 11.71 (w:-0.9) 2 Annika Baun Haldbo (2003) 12.00 80 meter hæk - Final Piger 14-15 år 1 - 11:15
6 411 12.38 (w:-0.9) 3 Josephine Koch Jacobsen (2003) 12.42 80 meter hæk - Final Piger 14-15 år 1 - 11:15
7 354 DNS Annika Baun Haldbo (2003) 12.77 100 meter - Round 1 Piger 14-15 år 1 - 12:00
8 356 14.52 (w:-1.9) 5 Annika G Truelsen (2003) 14.09 100 meter - Round 1 Piger 14-15 år 1 - 12:00
9 361 14.24 (w:-1.9) 4 Asta Ellermann-Kingombe (2004) 100 meter - Round 1 Piger 14-15 år 1 - 12:00
10 362 14.04 (w:-1.9) 4 Aude Tra-bi (2003) 100 meter - Round 1 Piger 14-15 år 1 - 12:00
11 364 14.13 (w:-1.9) 3 Betty Marie Ramsgaard Jensen (2004) 14.03 100 meter - Round 1 Piger 14-15 år 1 - 12:00
12 401 13.93 (w:-1.9) 3 Ingeborg Falck (2004) 13.83 100 meter - Round 1 Piger 14-15 år 1 - 12:00
13 411 13.05 (w:-1.9) 1 Josephine Koch Jacobsen (2003) 12.66 100 meter - Round 1 Piger 14-15 år 1 - 12:00
14 438 12.59 (w:-1.6) 1 Marie Høgh Larsen (2003) 12.48 100 meter - Round 1 Piger 14-15 år 1 - 12:00
15 460 14.66 (w:-1.6) 5 Smilla Duedam Ventrup (2003) 14.43 100 meter - Round 1 Piger 14-15 år 1 - 12:00
16 361 DNS Asta Ellermann-Kingombe (2004) 22.15 Spydkast Piger 14-15 år 1 - 12:15
17 390 19.38 10 Emilie Mossin Nørregaard (2003) 24.09 Spydkast Piger 14-15 år 1 - 12:15
18 393 20.45 9 Eva Tsinat Krause (2004) 27.29 Spydkast Piger 14-15 år 1 - 12:15
19 410 24.21 6 Josephine Houlbjerg Hansen (2004) 25.42 Spydkast Piger 14-15 år 1 - 12:15
20 417 26.34 3 Klara Thers-sonne (2004) Spydkast Piger 14-15 år 1 - 12:15
21 450 25.40 4 Olivia Helleskov Batko (2003) 27.28 Spydkast Piger 14-15 år 1 - 12:15
22 460 22.45 7 Smilla Duedam Ventrup (2003) 23.14 Spydkast Piger 14-15 år 1 - 12:15
23 410 1.53 2 Josephine Houlbjerg Hansen (2004) 1.49 Højdespring Piger 14-15 år 1 - 13:20
24 414 DNS Karla Schärfe (2003) 1.72 Højdespring Piger 14-15 år 1 - 13:20
25 361 DNS Asta Ellermann-Kingombe (2004) 14.24 100 meter - Semi final Piger 14-15 år 1 - 13:25
26 362 13.79 (w:-0.4) 6 Aude Tra-bi (2003) 14.04 100 meter - Semi final Piger 14-15 år 1 - 13:25
27 364 14.02 (w:-1.2) 7 Betty Marie Ramsgaard Jensen (2004) 14.13 100 meter - Semi final Piger 14-15 år 1 - 13:25
28 401 13.83 (w:-1.2) 5 Ingeborg Falck (2004) 13.93 100 meter - Semi final Piger 14-15 år 1 - 13:25
29 411 12.83 (w:-1.2) 1 Josephine Koch Jacobsen (2003) 13.05 100 meter - Semi final Piger 14-15 år 1 - 13:25
30 438 12.56 (w:-0.4) 1 Marie Høgh Larsen (2003) 12.59 100 meter - Semi final Piger 14-15 år 1 - 13:25
31 438 10.63 (w:-0.6) 1 Marie Høgh Larsen (2003) 10.76 Trespring Piger 14-15 år 1 - 14:15
32 411 12.81 (w:-0.4) 2 Josephine Koch Jacobsen (2003) 12.83 100 meter - Final Piger 14-15 år 1 - 15:15
33 438 12.56 (w:-0.4) 1 Marie Høgh Larsen (2003) 12.56 100 meter - Final Piger 14-15 år 1 - 15:15
34 356 47.43 8 Annika G Truelsen (2003) 46.36 300 meter Piger 14-15 år 1 - 15:50
35 364 44.87 5 Betty Marie Ramsgaard Jensen (2004) 44.62 300 meter Piger 14-15 år 1 - 15:50
36 389 47.14 7 Emilie Kirst (2004) 300 meter Piger 14-15 år 1 - 15:50
37 393 47.93 9 Eva Tsinat Krause (2004) 48.46 300 meter Piger 14-15 år 1 - 15:50
38 381 4.53.03 3 Elisabeth Rønnstad (2004) 5.00.25 1500 meter Piger 14-15 år 1 - 16:15
39 382 5.05.60 8 Elvira Helleskov Batko (2004) 5.07.87 1500 meter Piger 14-15 år 1 - 16:15
40 437 4.45.09 1 Marie Falkebo Jensen (2003) 4.45.15 1500 meter Piger 14-15 år 1 - 16:15
41 456 5.11.05 9 Sarah Glad (2003) 4.58.79 1500 meter Piger 14-15 år 1 - 16:15
42 51.45 2 Sparta I 4 x 100 meter stafet Piger 14-15 år 1 - 18:30
43 54.46 3 Sparta II 4 x 100 meter stafet Piger 14-15 år 1 - 18:30
44 356 DNS Annika G Truelsen (2003) 29.32 200 meter Piger 14-15 år 2 - 10:55
45 361 DNS Asta Ellermann-Kingombe (2004) 29.69 200 meter Piger 14-15 år 2 - 10:55
46 362 29.03 (w:-0.5) 13 Aude Tra-bi (2003) 200 meter Piger 14-15 år 2 - 10:55
47 364 28.31 (w:-1.4) 9 Betty Marie Ramsgaard Jensen (2004) 27.82 200 meter Piger 14-15 år 2 - 10:55
48 366 28.51 (w:+1.0) 11 Carla Marie Frandsen (2004) 29.35 200 meter Piger 14-15 år 2 - 10:55
49 401 28.65 (w:-1.4) 12 Ingeborg Falck (2004) 28.22 200 meter Piger 14-15 år 2 - 10:55
50 411 26.11 (w:-0.1) 2 Josephine Koch Jacobsen (2003) 25.64 200 meter Piger 14-15 år 2 - 10:55
51 438 26.20 (w:-0.1) 3 Marie Høgh Larsen (2003) 25.79 200 meter Piger 14-15 år 2 - 10:55
52 460 30.48 (w:+1.0) 17 Smilla Duedam Ventrup (2003) 29.34 200 meter Piger 14-15 år 2 - 10:55
53 356 DNS Annika G Truelsen (2003) 10.48 Kuglestød Piger 14-15 år 2 - 11:15
54 361 9.29 6 Asta Ellermann-Kingombe (2004) 8.88 Kuglestød Piger 14-15 år 2 - 11:15
55 389 10.59 2 Emilie Kirst (2004) 9.89 Kuglestød Piger 14-15 år 2 - 11:15
56 414 DNS Karla Schärfe (2003) 11.71 Kuglestød Piger 14-15 år 2 - 11:15
57 417 10.08 3 Klara Thers-sonne (2004) 9.84 Kuglestød Piger 14-15 år 2 - 11:15
58 460 8.18 9 Smilla Duedam Ventrup (2003) 8.89 Kuglestød Piger 14-15 år 2 - 11:15
59 382 2.27.64 7 Elvira Helleskov Batko (2004) 2.31.90 800 meter Piger 14-15 år 2 - 12:45
60 437 2.15.41 1 Marie Falkebo Jensen (2003) 2.11.86 800 meter Piger 14-15 år 2 - 12:45
61 354 5.25 (w:+0.1) 6 Annika Baun Haldbo (2003) 5.59 Længdespring Piger 14-15 år 2 - 13:15
62 356 DNS Annika G Truelsen (2003) 4.30 Længdespring Piger 14-15 år 2 - 13:15
63 361 4.29 (w:+1.3) 18 Asta Ellermann-Kingombe (2004) 4.36 Længdespring Piger 14-15 år 2 - 13:15
64 362 DNS Aude Tra-bi (2003) Længdespring Piger 14-15 år 2 - 13:15
65 364 23 Betty Marie Ramsgaard Jensen (2004) 4.98 Længdespring Piger 14-15 år 2 - 13:15
66 366 4.06 (w:-0.2) 19 Carla Marie Frandsen (2004) 3.96 Længdespring Piger 14-15 år 2 - 13:15
67 401 23 Ingeborg Falck (2004) 5.22 Længdespring Piger 14-15 år 2 - 13:15
68 410 DNS Josephine Houlbjerg Hansen (2004) Længdespring Piger 14-15 år 2 - 13:15
69 411 5.28 (w:-0.7) 5 Josephine Koch Jacobsen (2003) 5.28 Længdespring Piger 14-15 år 2 - 13:15
70 414 DNS Karla Schärfe (2003) 5.10 Længdespring Piger 14-15 år 2 - 13:15
71 438 5.38 (w:+0.0) 4 Marie Høgh Larsen (2003) 5.29 Længdespring Piger 14-15 år 2 - 13:15
72 450 3.56 (w:+0.0) 22 Olivia Helleskov Batko (2003) 4.36 Længdespring Piger 14-15 år 2 - 13:15
73 381 10.43.33 1 Elisabeth Rønnstad (2004) 10.35.47 3000 meter Piger 14-15 år 2 - 13:50
74 456 10.52.84 5 Sarah Glad (2003) 10.33.52 3000 meter Piger 14-15 år 2 - 13:50
75 417 26.24 2 Klara Thers-sonne (2004) 22.30 Diskoskast Piger 14-15 år 2 - 14:05
76 2.26.19 1 Sparta I 100m-200m-300m-400m Medley Stafet Piger 14-15 år 2 - 16:35
77 DNS Sparta II 100m-200m-300m-400m Medley Stafet Piger 14-15 år 2 - 16:35