ØST ungdom • 2018 Jun 16 - Jun 17 • Ballerup Atletik Stadion • Ballerup

 

Sparta
# BibNo Result Pos Name Q Event Group Day / time
1 346 11.83 (w:+0.4) 5 Amélie Sophia Vejlgaard (2005) 11.84 80 meter - Round 1 Piger 13 år 2 - 12:20
2 31.79 (w:-2.3) 11 31.40 200 meter Piger 13 år 1 - 14:00
3 4.34 (w:+0.9) 11 4.25 Længdespring Piger 13 år 1 - 10:20
4 7.81 8 8.47 Kuglestød Piger 13 år 2 - 14:05
5 17.45 7 19.59 Spydkast Piger 13 år 2 - 11:25
6 353 11.74 (w:+0.4) 4 Anna Pedersen (2005) 12.20 80 meter - Round 1 Piger 13 år 2 - 12:20
7 30.43 (w:-2.3) 6 31.18 200 meter Piger 13 år 1 - 14:00
8 1.58.79 6 2.00.85 600 meter Piger 13 år 1 - 15:25
9 4.47 (w:+0.0) 8 4.33 Længdespring Piger 13 år 1 - 10:20
10 365 11.26 (w:-0.2) 1 Bolette Nimskov (2005) 80 meter - Round 1 Piger 13 år 2 - 12:20
11 11.43 (w:-1.6) 3 11.26 80 meter - Final Piger 13 år 2 - 13:25
12 11.11 (w:-0.6) 4 60 meter hæk Piger 13 år 1 - 10:05
13 1.28 8 Højdespring Piger 13 år 2 - 10:00
14 386 10.90 (w:-0.2) 2 Emilie Børregaard Voigt (2005) 11.08 80 meter - Round 1 Piger 13 år 2 - 12:20
15 10.88 (w:-1.6) 1 10.90 80 meter - Final Piger 13 år 2 - 13:25
16 27.85 (w:-1.9) 2 27.73 200 meter Piger 13 år 1 - 14:00
17 12.16 (w:-0.6) 7 11.20 60 meter hæk Piger 13 år 1 - 10:05
18 5.07 (w:+0.0) 1 5.16 Længdespring Piger 13 år 1 - 10:20
19 27.36 2 27.89 Spydkast Piger 13 år 2 - 11:25
20 402 31.47 (w:-2.3) 7 Ingrid Gram Jensen (2005) 31.62 200 meter Piger 13 år 1 - 14:00
21 1.31 5 1.30 Højdespring Piger 13 år 2 - 10:00
22 10.11 3 10.41 Kuglestød Piger 13 år 2 - 14:05
23 30.10 1 25.93 Hammerkast Piger 13 år 1 - 13:00
24 19.77 5 21.20 Spydkast Piger 13 år 2 - 11:25
25 406 11.89 (w:-0.2) 4 Johanna C.B.Jessen (2005) 12.17 80 meter - Round 1 Piger 13 år 2 - 12:20
26 12.11 (w:-0.6) 6 12.58 60 meter hæk Piger 13 år 1 - 10:05
27 1.28 7 1.30 Højdespring Piger 13 år 2 - 10:00
28 4.38 (w:+0.8) 9 4.53 Længdespring Piger 13 år 1 - 10:20
29 17.28 8 16.70 Spydkast Piger 13 år 2 - 11:25
30 412 10.46 (w:-0.6) 2 Kaisa Duedam Ventrup (2005) 10.56 60 meter hæk Piger 13 år 1 - 10:05
31 1.31 6 1.50 Højdespring Piger 13 år 2 - 10:00
32 4.62 (w:+0.1) 6 4.74 Længdespring Piger 13 år 1 - 10:20
33 19.83 3 22.05 Diskoskast Piger 13 år 1 - 14:35
34 24.04 3 19.85 Spydkast Piger 13 år 2 - 11:25
35 413 11.59 (w:-0.2) 2 Karla Bundgaard Langvik (2005) 10.74 80 meter - Round 1 Piger 13 år 2 - 12:20
36 11.69 (w:-1.6) 6 11.59 80 meter - Final Piger 13 år 2 - 13:25
37 DNS 30.86 200 meter Piger 13 år 1 - 14:00
38 1.46 2 1.37 Højdespring Piger 13 år 2 - 10:00
39 8.93 4 10.54 Kuglestød Piger 13 år 2 - 14:05
40 14.43 6 Diskoskast Piger 13 år 1 - 14:35
41 428 1.53.99 3 Madeleine Audrey A. Rasmussen (2005) 1.57.01 600 meter Piger 13 år 1 - 15:25
42 DNS 3.30.76 1000 meter Piger 13 år 2 - 14:55
43 459 12.43 (w:-0.2) 6 Signe Juhl Laursen (2005) 12.32 80 meter - Round 1 Piger 13 år 2 - 12:20
44 32.44 (w:-2.5) 12 32.73 200 meter Piger 13 år 1 - 14:00
45 9 1.20 Højdespring Piger 13 år 2 - 10:00
46 4.26 (w:+0.5) 12 4.64 Længdespring Piger 13 år 1 - 10:20
47 6.76 10 7.12 Kuglestød Piger 13 år 2 - 14:05
48 462 11.69 (w:-0.2) 4 Sofia Thøgersen (2005) 11.58 80 meter - Round 1 Piger 13 år 2 - 12:20
49 1.42.82 1 1.42.46 600 meter Piger 13 år 1 - 15:25
50 3.06.52 1 3.04.40 1000 meter Piger 13 år 2 - 14:55
51 10.56 (w:-0.6) 3 10.67 60 meter hæk Piger 13 år 1 - 10:05
52 4.92 (w:+1.6) 2 4.73 Længdespring Piger 13 år 1 - 10:20
53 42.97 1 Sparta I 4 x 80 meter stafet Piger 13 år 2 - 16:10
54 44.76 2 Sparta II 4 x 80 meter stafet Piger 13 år 2 - 16:10